Muziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“
LietuvaMuziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“
2016 lapkričio 22, Antradienis 14:50

Muziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“

Muziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“

Lapkričio 25–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau šeštą kartą vyks respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir „Litexpo“ organizuojamos parodos tema šiais metais – gera mokykla. Švietimo bendruomenei bus pristatyta gausybė renginių, iš kurių kiekvienas galės išsirinkti aktualiausius ir įdomiausius.

Parodoje jau ketvirtą kartą dalyvausianti Lietuvos muziejų asociacija (LMA) įsikurs laboratorijos „Gamtos ir meno simbiozė" erdvėse. Čia bus galima susitikti su LMA atstovais, susipažinti su naujausiomis Lietuvos muziejų edukacinėmis programomis, metodine medžiaga, pasidalyti idėjomis, užmegzti partnerystės ryšius.
Parodoje veiksiančiose Atradimų laboratorijose net 14 muziejų pristatys šiuolaikines mokymo tendencijas atitinkančias potyrimines veiklas.

Istorijos tyrimai ir rekonstrukcija

Lapkričio 25 d., Atradimų laboratorijos (3 salė), Knygų sala.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai kartu su Vilniaus Žvėryno gimnazija kvies į „Dinastijos istorijos tyrimo laboratoriją". Dalyviai, naudodamiesi mokykloje įgytomis technologijų, meninio ugdymo, matematikos, istorijos žiniomis ir gebėjimais, taps tyrėjais – genealogais, heraldikais, istorikais, architektais, konstruktoriais. Moksleiviai, dirbdami grupėse, rekonstruos Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę valdžiusių Gediminaičių dinastijos genealoginį medį, aiškinsis valdovų herbuose naudotų ženklų reikšmę, patys gamins herbus, tyrinės Gedimino rezidenciją, jos kaitą.

Gamtos ir meno simbiozė

Lapkričio 25–26 d,. Atradimų laboratorijos (3 salė), Gamtos ir meno simbiozė.

Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus „Ekologinės keramikos laboratorijos" dalyviai susipažins su inovatyvia ekokeramika: iš molio ir sėklų mišinio lipdys dirbinius, kuriuos laistant vandeniu, iš sėklų išdygsta augalai.
Vytauto Kasiulio dailės muziejus siūlys susipažinti su marginimo būdais, stebėti spalvų pokyčius, atpažinti skirtingus atspalvius, stebėti ir atpažinti žinomus augalus. Žemaičių muziejus „Alka" kvies į veiklą „Gamtos ornamentų piešimas ant stiklo", kurios dalyviai susipažins su stiklu kaip kūrybos priemone, išbandys stiklo dekoravimo būdus.
Palangos gintaro muziejus veikloje „Nuo gintaro miško link spalvingos mozaikos" supažindins su pajūryje randamomis gamtinėmis medžiagomis, mokys atpažinti gintarą, atskirti jį nuo padirbinių. Laikrodžių muziejus kvies į netikėtas dangaus meno studijas „Savęs paieškos žvaigždynuose", kurios dalyviai, naudodamiesi planšetėmis, keliaus po Visatą, susipažins su Zodiako žvaigždynais ir jų kilme.
Nacionalinės dailės galerijos laboratorijoje „Dažai: kokius naudoja mokslininkai, o kokius – menininkai?" bus atliekami tarpdisciplininiai biotechnologijų ir meno tiriamieji eksperimentai. Moksleiviai praktiškai patirs meno ir mokslo integralumą, prisilies prie gamtos ir meno pasaulių, mokslinio ir meninio eksperimento.

Gamtos ir meno diagnostika ir gydymas

Lapkričio 26 d., Atradimų laboratorijos (3 salė), Menų laboratorija.

Lietuvos jūrų ir Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejai kvies į renginį „Baltijos jūra – gamtos ir žmogaus laboratorija". Dalyviai prie interaktyvaus stalo analizuos, kaip žmonių kasdienė veikla daro įtaką jūros gyvūnams ir virš jos skrendantiems paukščiams, ieškos ekologiškų sprendimų. Kauno tvirtovės VII fortas siūlys pro mikroskopą tyrinėti, kas gyvena kraujo laše: jaunieji tyrėjai programos metu pažins kraujo kilmę, jo sandarą, sužinos, kokios svarbiausios kraujo atliekamos funkcijos bei pamatys, kuo žmogaus kraujas savo sandara skiriasi nuo kupranugario ar vištos kraujo
„Portretų gydykloje", į kurią kvies Lietuvos dailės muziejus, Prano Gudyno restauravimo centras ir menų studija VŠĮ „Linksmos spalvos", bus proga susipažinti su restauravimu, stebėti gamtos ir žmogaus sukurtos aplinkos estetiką, ugdysitės teigiamą požiūrį į muziejines vertybes.

Matematika ir menas

Lapkričio 26 d., Atradimų laboratorijos (3 salė), Matematikos laboratorija.

Lietuvos švietimo istorijos muziejaus užsiėmimo „Matematika kaip menas" dalyviai susipažins su senaisiais matavimo vienetais, įrodys Pitagoro teoremą, skaičiuos naudodami Montessori metodiką. Maironio lietuvių literatūros muziejaus laboratorijoje „575" moksleiviai matematikos ieškos literatūroje, sužinos, kaip skaičiai gali virsti poezija. Trakų istorijos muziejaus laboratorijoje „Aš – architektas", bus galima suprasti, kaip paprastos geometrinės formos virsta menu.
Kauno tvirtovės VII forto laboratorijoje „Deimantinė matematika" dalyviai sužinos, kaip išgaunami deimantai, kokios jų savybės ir cheminė sudėtis, susipažins su žymiausiais pasaulio deimantais.
Lietuvos muziejų asociacija tikisi, kad muziejų parengtos veiklos parodoje „Mokykla 2016" pažadins moksleivių smalsumą, norą atrasti, pažinti ir kurti.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vaikams – nemokamas muziejų lankymas

  Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis, šią savaitę susitikę su Lietuvos muziejų asociacijos ir nacionalinių bei respublikinių muziejų vadovais, aptarė, kaip toliau plėtoti šių visuomenei svarbių kultūros įstaigų paslaugas.

 • Nemokamai muziejuose jau apsilankė beveik 200 tūkst. mokinių

  Kultūros ministerija paskirstė 57,5 tūkst. eurų penkiolikai nacionalinių ir respublikinių muziejų už 2018 metų trečiajame ketvirtyje nemokamai juose apsilankiusius mokinius. Nuolatinėse muziejų ekspozicijose šiuo laikotarpiu nemokamai apsilankė 41 tūkst. mokinių. Nuo 2018 metų vasario 1 dienos, kai mokiniams buvo sudaryta galimybė nemokamai apžiūrėti nuolatines muziejų ekspozicijas, juose jau apsilankė 195 212 mokinių.

 • Startuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas

  Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė savivaldybių, kuriose nuo rugsėjo duris atvers visos dienos mokyklos, atranką. Bandomajame metus truksiančiame projekte galės dalyvauti 40 bendrojo ugdymo mokyklų iš įvairių šalies savivaldybių. Mokyklos nemokamai  užims ir ugdys priešmokyklinukus ir pradinukus visą darbo dieną, vaikai mokykloje mokysis, žais ir ilsėsis.

 • Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, atkreipiame mokinių tėvų dėmesį, kad jei oro temperatūra nukrenta iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali nevykti ir kitų klasių mokiniai, primena Švietimo ir mokslo ministerija.

 • „Naktis mokykloje“ subūrė trokštančius ir sportuoti, ir patirti naujų įspūdžių

  Kai visa Lietuva įsisukusi į artėjančio šimtmečio sūkurį, Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią svarbią Lietuvai sukaktį paminėjo originaliai. Gruodžio 1-os naktis buvo sutikta mokykloje ir skirta tęsti Utenos 909-osios šaulių kuopos bei Vyžuonų mokyklos tradiciją kartu praleidžiant naktį mokykloje bei skaičiuojant dienas, likusias iki 100-ojo Lietuvos gimtadienio.

 • Rajono mokiniams vežioti – vienas naujas autobusiukas

  Švietimo ir mokslo ministerija nupirko ir kitą savaitę mokykloms perduos 82 naujus mokyklinius autobusus. Geltonieji autobusai bus iškilmingai perduoti rugpjūčio 29 dieną Vilniuje. Autobusai išriedės į 55 savivaldybes, į 21 iš jų – po du. Vienas naujas 19 vietų autobusiukas, kuriame įrengtas ES standartus atitinkantis užvedimą blokuojantis alkotesteris, išriedės ir į Utenos rajoną. Jis atiteks Krašuonos progimnazijai.

 • Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

  Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

 • Siūloma ilginti moksleivių pietų pertraukas

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami pagerinti moksleivių mitybą ugdymo įstaigose – ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Šiam pilotiniam projektui pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

 • Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena: jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai.

 • Vyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga

  Visi esame įpratę manyti, jog mokykloje mokiniai ugdomi tik dieną, o vakarus ir naktis jie leidžia namuose su tėvais. Tačiau šių metų lapkričio 18–19 dienomis Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai nutarė suorganizuoti renginį „Naktis mokykloje".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11512
Vakar apsilankė:13067
Šią savaitę apsilankė:72654
Šį mėnesį apsilankė:41814
Viso (nuo 2015-02-16):13115979
Šiuo metu naršo:
143
2020-04-03
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!