Statybininkų dieną – apie nuveiktus ir būsimus darbus
LietuvaStatybininkų dieną – apie nuveiktus ir būsimus darbus
2016 rugsėjo 09, Penktadienis 13:57

Statybininkų dieną – apie nuveiktus ir būsimus darbus

Statybininkų dieną – apie nuveiktus ir būsimus darbus

Šeštadienį, kaip ir kasmet antrąjį rugsėjo šeštadienį, šalies statybininkai pažymės savo profesinę šventę. Statybininkų diena Lietuvoje minima nuo 2000-ųjų.

Statybų sektorius – viena svarbiausių Lietuvos ūkio sričių. Jo sukuriama bendrojo vidaus produkto dalis sudaro nuo 6 iki 10 proc. Sektoriaus plėtrai svarios įtakos turi vis platesnį mastą šalyje įgaunanti senų daugiabučių renovacija. Ji jau tapo visuomenės gyvenimo reiškiniu, apie kurį žino ir senas, ir mažas.

Nuo 2013 m., kai, pritaikius naują finansavimo modelį, renovacija buvo prikelta iš visiško snaudulio, iki šios dienos šalyje jau modernizuota per tūkstantį daugiabučių. Šiuo metu atnaujinama apie 800 namų. 650 iš jų numatyta užbaigti šiemet. Per pusketvirtų metų į renovaciją investuota apie 400 mln. eurų. Šiuo metu pasirašytų rangos sutarčių vertė sudaro daugiau nei 11 proc. 2014 m. šalies statybos sektoriaus apyvartos, siekusios 4,7 mlrd. eurų. Daugiabučių atnaujinimo programoje dabar dalyvauja daugiau kaip 300 statybos bendrovių, sukurta apie 300 naujų darbo vietų.

Statybų sektoriaus laukia ir nauji iššūkiai. Pasak aplinkos ministro Kęstučio Trečioko, sparčiai besivystančios informacinės technologijos ir jų teikiamos galimybės lemia, kad jau stovime ant skaitmeninės statybos slenksčio. Norint sėkmingai jį perlipti, reikia didžiulių pokyčių ir projektavimo, ir statybos, ir statinių naudojimo, ir daugelyje kitų susijusių sričių. Tam tinkamai pasiruošti – didelis ir sudėtingas darbas. Reikia sukurti ar perimti statinio informacinio modeliavimo standartus, nacionalinį statybų klasifikatorių, pasirinkti tinkamiausius duomenų mainų standartus, pritaikyti informacines sistemas, registrus, kitą infrastruktūrą, pakeisti daugybę teisės aktų.

Aplinkos ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos statybininkų asociacija ir kitomis statybininkų bendruomenei atstovaujančiomis organizacijomis, jau parengė ir pateikė Vyriausybei konkrečius pasiūlymus, ką reikia padaryti skaitmeninant statybų sektorių.

Pokyčių šiame sektoriuje sulauksime jau netrukus. Visai neseniai, birželio 30 d., Seimo priimtas naujos redakcijos Statybos įstatymas, įsigaliosiantis 2017 m. sausio 1 d., leis liberalizuoti ir palengvinti sąžiningiems statytojams projektavimo ir statybos procesą, padės užtikrinti visapusišką visuomenės informavimą apie numatomą plėtrą.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Užbaigiant statybą reikės pateikti ir statinio techninį pasą

  Statytojams žinotina, kad jau nuo birželio 1 dienos kartu su prašymu išduoti statybos užbaigimo aktą ar patvirtinti deklaraciją apie statinio statybos užbaigimą bus privalu pateikti ir statinio techninį pasą (techninę apskaitos kortelę) ar pastato techninį-energetinį pasą.

 • Darbuotojai ir toliau mirtinai susižaloja krisdami iš aukštai

  Valstybinė darbo inspekcija (VDI) informuoja, kad kovo 6 dienos ryte iš policijos buvo gautas pranešimas apie Švenčionių rajone esančiame Švenčionėlių miestelyje UAB „Žeista“ statybvietėje mirtinai sužalotą žmogų. Darbo inspektorius, nuvykęs į nelaimės vietą, nustatė, kad asmuo nuo renovuojamo daugiabučio pastolių nukrito (galimai dėl sveikatos sutrikimo) pro užlipimo kopėčiomis angą iš dviejų metrų aukščio ir žuvo.

 • Statybose keliamo triukšmo kontrolę atlieka savivaldybės

  Triukšminga statybinė technika priverčia šokti iš lovos? Statybininkai vakarais ar savaitgaliais kaukši plaktukais? Neretai tokiais skundais į įvairias institucijas, įskaitant ir Valstybinę teritorijų planavimo ir statybos inspekciją (VTPSI), kreipiasi gyventojai. Tačiau VTPSI specialistai, kontroliuojantys statybos teisėtumą, neturi įgaliojimų veikti triukšmo valdymo srityje.

 • Nedidelio namo statybai kaime irgi jau reikalingas leidimas

  Nuo kitų metų sausio 1 dienos įsigaliojus naujajam Statybos įstatymui ir jo nuostatas detalizuojantiems statybos techniniams reglamentams, prievolė gauti statybą leidžiantį dokumentą (SLD) taikoma statant nedidelį gyvenamąjį namą ir ne miesto ribose. Suprojektuotas ir pastatytas pastatas taip pat turi atitikti ir energinio naudingumo reikalavimus.

 • Mūras + akmens vata: tvirta, šilta ir saugi siena

  Šiandien didžioji dalis namų savininkų labiau vertina mūro sienas. Dažnai tai lemia suvokimas, kad mūro siena – tai saugu, patikima ir ilgaamžiška. Praeityje vyravusius medinius namus gana greitai, ypač dideliuose miestuose, išstūmė mūrinė statyba. Ir tai buvo dėl labai aiškios priežasties – gaisrų. Praeityje Šiauliai kelis kartus nukentėjo nuo didelių gaisrų, tad naujus namus statė mūrinius, kurių dalis ir šiandien džiugina mūsų akis.

 • Grįžti iš darbo gyvam ir sveikam – ne žmogaus laimė, o jo teisė

  Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Utenos skyriuje niekada netrūksta žmonių, nuolat skamba telefonai. „Utenos dienos" žurnalistai pastebėjo, kad pokalbiai su interesantais dažniausiai būna ilgi. Skyriaus specialistai teigė, kad įsigilinti į žmonių problemas nėra paprasta. Kartais žmogui atrodo viskas aišku, jis teisus, tik kažkas nenori daryti to, ką privalo daryti. Deja, kartais įstatymai įvykius, situacijas, žmonių darbo santykius traktuoja kitaip, o įstatymas visada teisus. Tačiau VDI Utenos skyriaus vedėjas, vyriausiasis darbo inspektorius Sigitas Mikučionis teigė, kad žmogus visada turi teisę išsiaiškinti viską iki galo. Ypač jei paliečiamos tokios problemos, kaip nelaimingi atsitikimai darbe ar darbo santykių tarp darbdavio ir darbuotojo peripetijos.

 • Naujai statomiems namams nuo lapkričio 1 dienos – nauji reikalavimai

  Aplinkos ministerija primena, kad nuo lapkričio 1 dienos bus taikomi A klasės energinio naudingumo reikalavimai naujai statomiems pastatams. Šio reikalavimo privalu laikytis, jeigu prašymas išduoti leidimą statyti naują statinį ar rašytinį įgalioto valstybės tarnautojo pritarimą statinio projektui pateiktas po lapkričio 1 dienos. Tuo atveju, kai statybą leidžiantys dokumentai neprivalomi, – jeigu statybos darbai pradėti po š. m. lapkričio 1 d. Svarbiausia – prašymo pateikimo, o ne leidimo išdavimo data.

 • Trumpėja kelias gauti specialiuosius reikalavimus statinio projektui rengti

  Nuo kitų metų sausio 1 d., įsigaliojus naujos redakcijos Statybos įstatymui, statytojams sutrumpės kelias gauti specialiuosius architektūros, paveldosaugos ir saugomos teritorijos tvarkymo ir apsaugos reikalavimus statinio projektui rengti.

 • Statybos inspektoriams dažniau tenka bausti fizinius asmenis

  Statybą kontroliuojantys Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) pareigūnai per šių metų pirmą pusmetį surašė 206 administracinio teisės pažeidimo protokolus. Už statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus nubaustas 181 fizinis asmuo ir 25 juridinio asmens statusą turintys statybos dalyviai.

 • Saugomam gamtos paveldui priskirti 78 nauji objektai

  Patikslintame valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąraše, kurį neseniai patvirtino aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, – 78 nauji geologiniai, hidrogeologiniai ir botaniniai objektai. Šis sąrašas yra tikslinamas kasmet.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6908
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:33489
Šį mėnesį apsilankė:33489
Viso (nuo 2015-02-16):13835051
Šiuo metu naršo:
167
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!