Šiauliuose nutūpė moderniausi pasaulyje naikintuvai
LietuvaŠiauliuose nutūpė moderniausi pasaulyje naikintuvai
2016 balandžio 27, Trečiadienis 14:43

Šiauliuose nutūpė moderniausi pasaulyje naikintuvai

Šiauliuose nutūpė moderniausi pasaulyje naikintuvai

Balandžio 27 dieną Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazėje Šiauliuose vizitui apsilankė du Jungtinių Amerikos Valstijų karinių oro pajėgų penktosios kartos naikintuvai F-22 „Raptor". Tai pirmas kartas, kai tokie JAV orlaiviai atskrido į Lietuvą. Pratyboms į Europą tokius naikintuvus atsiuntusios JAV demonstruoja savo tvirtus ir nepalaužiamus kolektyvinės gynybos įsipareigojimus visai Europai.

Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pabrėžė, jog tai, kad šie JAV naikintuvai nusileido Lietuvoje rodo ir mūsų atliktų darbų įvertinimą. „Esame sparčiausiai gynybos biudžetą didinanti šalis aljanse, demonstruojame pasikeitusį šalies požiūrį į saugumo ir gynybos politiką, nuosekliai tęsiame Aviacijos bazės ir kitos karinės infrastruktūros gerinimą ir aktyviai veikiame NATO erdvėje", – sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.
Į Lietuvą naikintuvai F-22 atskrido iš Jungtinės Karalystės Karinių oro pajėgų bazėje Lakenheathe. Čia nuo balandžio iki gegužės JAV karinės oro pajėgos bendroms pratyboms su kitais sąjungininkais Europoje iš viso dislokavo 12 naikintuvų F-22 „Raptor" ir apie 220 pilotų ir kito personalo iš Tynndall oro bazės Floridoje 95-osios naikintuvų eskadrilės.
Treniruočių Europoje metu F-22 skraidys į kitų sąjungininkų bazes ir dalyvaus bendrose treniruotėse, kurios padės stiprinti reagavimo pajėgumus visame regione, taip siekiant užtikrinti NATO sąjungininkus, užkardyti agresiją ir pademonstruoti JAV nepalaužiamus įsipareigojimus aljansui.
Būdami Europoje naikintuvai F-22 susipažins ir su kitų savo sąjungininkų Europoje karinių oro bazių infrastruktūromis, orlaivių pajėgiamais ir pilotais.
Tai didžiausias iki šiol šios naikintuvų F-22 eskadrilės dislokavimas Europoje. Naikintuvų dislokavimą JAV finansuoja iš Europos saugumo užtikrinimo iniciatyvos.

Krašto ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Darbą pradeda du krašto apsaugos viceministrai

    Nuo vasario 20 dienos darbą Krašto apsaugos ministerijoje pradėjo du viceministrai – Giedrimas Jeglinskas ir Edvinas Kerza. Jie kuruos krašto apsaugos sistemos pirkimų ir įsigijimų bei kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo sritis.

  • Išrinkti šalies etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio etalonai

    Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas apdovanojo Etnokultūrinius regionus atspindinčio kraštovaizdžio atrankos konkurso nugalėtojus. Konkursas parodė, pasak ministro, kad regionuose daroma labai daug gražių darbų, tik dar per mažai jie garsinami. Vietos bendruomenių iniciatyvos ir pastangos kartais svarbesnės nei ES parama, nes pasiekiama įspūdingų rezultatų.

  • Krašto apsaugos savanorių pajėgoms – 25 metai

    Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgos oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuo metu jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:660
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:13285
Šį mėnesį apsilankė:46002
Viso (nuo 2015-02-16):14069994
Šiuo metu naršo:
65
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!