Keliai po remonto taps saugesni ir patogesni
LietuvaKeliai po remonto taps saugesni ir patogesni
2016 vasario 09, Antradienis 09:20

Keliai po remonto taps saugesni ir patogesni

Keliai po remonto taps saugesni ir patogesni

Lietuvoje sparčiai įgyvendinamas valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstrukcijos pirmasis etapas, iki 84,5 proc. finansuojamas naujojo ES investicijų periodo lėšomis. Šiemet sausį Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos ir Transporto investicijų direkcija pasirašė pirmąją pagal 2014–2020 m. ES fondų investicijų veiksmų programą šio įgyvendinamo projekto sutartį, kurioje bendra valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstrukcijos darbų suma siekia per 36 mln. eurų. ES investicijų šiam projektui dalis – 30,4 mln. eurų.

Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus teigimu, tai itin svarbus projektas, kuris prisidės prie žymiai geresnio šalies regionų pasiekiamumo, patrauklios ir saugios aplinkos kūrimo ir turės teigiamos įtakos mūsų valstybės ekonomikai.
Projektas „Valstybinės reikšmės krašto kelių rekonstrukcija. I etapas", kurio tikslas – padidinti regionų judumą, plėtojant regionų jungtis su ES transeuropinio transporto tinklu (TEN-T), apima bent 7 ruožų valstybinės reikšmės krašto keliuose rekonstrukcijos darbus pagal 4 rangos sutartis.
Darbai pagal pirmąją rangos sutartį buvo padėti 2014 m. ir baigti pernai liepą. Jų metu atnaujinti valstybinės reikšmės krašto kelio Vinčai–Pilviškiai–Vilkaviškis ruožai nuo 16,66 iki 17,58 km ir nuo 17,87 iki 30,3 km, rekonstruoti inžineriniai tinklai, tiltų per Šešupę ir per Mergupį atkarpos. Vadinamasis Pilviškių kelias yra judriausias, didžiausią apkrovą turintis Suvalkijos krašto kelias, kurio būklė buvo išties prasta. Po remonto automobiliai rieda platesne važiuojamąja dalimi, kelio konstrukcija tapo tinkama apkrovai.
Pagal antrąją rangos sutartį Kauno rajone rekonstruojamas valstybinės reikšmės kelio Kaunas–Zapyškis–Šakiai 10,2–16,7 km ruožas, kuriame bus pakeista susidėvėjusi važiuojamoji asfalto danga, ji bus paplatinta iki 8 metrų. Planuojama darbų pabaiga – šių metų gegužės mėnuo.
Eismo saugai kelyje Ukmergė–Molėtai gerinti rekonstruojamas beveik 17 km ilgio buvęs itin prastos būklės ruožas. Kelio asfalto danga bus paplatinta nuo 5 iki 8 metrų, atnaujintos sankryžos su vietiniais keliais, sutvarkytos nuovažos, autobusų stotelės, tiesiami pėsčiųjų ir dviračių takai.
Rekonstrukcija vyksta nuo Ukmergės miesto ribos iki Skuolių kaimo (2,43–19,1 km) besidriekiančiame kelio ruože, abipus kurio išsidėstę kaimai ir gyvenvietės, netoliese – Antakalnio kraštovaizdžio draustinis. Šiuo keliu per parą pravažiuoja apie 1 tūkst. 670 automobilių, kurių daugiau nei 10 proc. – sunkiasvoris transportas, čia reguliariai kursuoja keleivinis transportas.
Siaurame suaižėjusio asfalto kelyje transporto priemonėms buvo sunku prasilenkti, automobiliai dažnai išvažiuodavo į kelkraštį, kildavo dulkių. Po rekonstrukcijos, kurią numatoma baigti jau pirmąjį šių metų ketvirtį, kelias Ukmergė–Molėtai taps gerokai platesnis ir saugesnis.
Šių metų rugsėjį numatoma ir darbų pagal ketvirtąją rangos sutartį pabaiga. Tai – valstybinės reikšmės krašto kelio Alytus–Simnas–Kalvarija dviejų ruožų (nuo 29,75 iki 35,78 km ir nuo 41,8 iki 44,8 km) rekonstravimas. Čia bus ne tik atnaujinta kelio danga, bet ir rekonstruoti inžineriniai tinklai, įrengtos sankryžos, 4 autobusų sustojimo aikštelės, nutiestas 104 m ilgio pėsčiųjų takas.

Susisiekimo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pasienio vietovių keliams taisyti ir rekonstruoti skirta beveik 5 mln. eurų

  Lietuvos pasienio vietovių keliams taisyti ir rekonstruoti šiemet papildomai teks 4,8 mln. eurų. Šios investicijos skirtos susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevič įsakymu, įgyvendinant Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso (COVID-19) plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių planą.

 • Keliai neužtverti, bet kontroliuojami

  Balandžio 10-os vakarą policijos pareigūnai visoje šalyje pagal Policijos generalinio komisaro ir Vyriausybės nurodymą pradėjo budėjimą visuose pagrindiniuose keliuose įvažiuojant į miestus ir miestelius. Kaip „Utenos dienai“ aiškino Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Vytautas Vaiškūnas, kelius policija kontroliuos iki pirmadienio.

 • Lietuvos kelių plėtrai ir priežiūrai – 477,5 mln. eurų

  Šiais metais Lietuvos kelių tinklo plėtrai, priežiūrai ir eismo saugai gerinti iš valstybės biudžeto skiriama 477,5 mln. eurų. Šių lėšų paskirstymas konkrečioms reikmėms numatytas Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų naudojimo 2019 m. sąmatoje, kuriai pritarė Vyriausybė.

 • Paskirstė lėšas keliams

  LR Vyriausybė, atsižvelgdama į Susisiekimo ministerijos ir šalies savivaldybių siūlymus, paskirstė rezervines Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo lėšas – 18,8 mln. eurų. Šios lėšos bus panaudotos valstybinės reikšmės ir vietiniams keliams bei gatvėms rekonstruoti, taip pat darbų kokybės kontroliniams patikrinimams atlikti. Didžiausia dalis lėšų teks savivaldybių infrastruktūros projektams.

 • Utenos rajone esančio keliuko rekonstrukcija išgelbėjo kaimynystę

  Kartais sutvarkyta miško infrastruktūra gali ne tik padidinti pelną, gaunamą iš žaliojo turto, bet ir pagerinti santykius su kaimynu – tuo įsitikino ir miškininkas Ramūnas Gudelis. Pavasarį atšilus orams ar po smarkaus lietaus jo miško keliai tapdavo sunkiai įvažiuojami, tad, norėdamas patekti į savo valdas, miškininkas turėdavo prašyti kaimyno leidimo su technika važiuoti per jo žemę. R. Gudelis šią problemą išsprendė pasinaudojęs parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą (KPP).

 • Kelių priežiūros įmonių reforma leis sutaupyti milijonus eurų

  Vyriausybė nutarė perduoti Lietuvos automobilių kelių direkcijai prie Susisiekimo ministerijos valstybinės reikšmės kelius, kuriuos iki šiol patikėjimo teise valdė 11 kelių priežiūros įmonių. Šis sprendimas – dar vienas svarbus žingsnis siekiant efektyvesnio valstybės turto valdymo.

 • Tikromis purvo voniomis virtusios teritorijos laukia džiugios permainos

  Išklypusios trinkelės, telkšančios balos ir purvas – tokia realybė pasitinka atvykstančius į Utenos pirminės sveikatos priežiūros centrą (toliau – Utenos PSPC) ir šeimos kliniką „Hiperika". Tačiau jau šiemet, tikėtina, tokios probleminės vietos Utenoje bus pradėtos tvarkyti ir ateityje matysime nebe purvo voniose besimurkdančius pėsčius ar važiuotus gyventojus, o gražią teritoriją su nedidukais vejos ploteliais, asfaltuotu keliuku ir tvarkingai sustatytais automobiliais.

 • Planuojama dar vieno „Via Baltica“ ruožo rekonstrukcija

  Vyriausybė nutarė pradėti rengti magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km rekonstravimo specialųjį planą.
  Nutarta suplanuoti magistralinio kelio A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai ruožo nuo 56,83 iki 97,06 km infrastruktūros, reikalingos siekiant rekonstruoti šį ruožą į automagistralę, plėtros etapus ir numatyti teritorijas, kuriose bus įrengiama minėta infrastruktūra.

 • Eismui atidarytas svarbiausias Vilniaus kelių infrastruktūros objektas

  Vilniaus vakariniame aplinkkelyje šiandien atidarytas eismas. Užbaigus paskutiniojo – trečiojo – etapo darbus, sostinės Vakarinis aplinkkelis tapo integruotu tarptautiniu transporto koridoriumi šiaurinėje miesto dalyje. Apskaičiuota, kad transporto srautas juo gali siekti 33 tūkst. automobilių per parą.

 • Miško keliukų tvarkymui – 142 tūkst. eurų

  Miškų urėdijos nuo metų pradžios, šios dienos duomenimis, visoje šalyje papildomai, t. y. neskaičiuojant kasmet jų lėšomis prižiūrimų ir taisomų miško kelių, jau yra sutvarkiusios ir atnaujinusios apie 940 km miško kelių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1271
Vakar apsilankė:12178
Šią savaitę apsilankė:13449
Šį mėnesį apsilankė:101860
Viso (nuo 2015-02-16):14125852
Šiuo metu naršo:
78
2020-07-14
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!