Tarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 karių
LietuvaTarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 karių
2015 lapkričio 13, Penktadienis 14:20

Tarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 karių

Tarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 karių

Lapkričio 13 dieną tarnauti Lietuvai prisiekė beveik 500 jaunuolių, privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių Kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione, Rukloje (Jonavos r.).

Priesaikos ceremonija prasidėjo Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomojo pulko teritorijoje Rukloje (Jonavos r.). Priesaikos ceremoniją stebėjo karių artimieji ir draugai. Ceremonijos proga Mokomajame pulke surengta Lietuvoje pratybose dalyvaujančių NATO karių ginkluotės ir technikos paroda.
Spalio 26 dieną tarnybą Kunigaikščio Vaidoto batalione pradėję šauktiniai kariai pirmąsias aštuonias savaites dalyvauja baziniame kario kurse: lanko paskaitas, mokosi rikiuotės ir karinio statuto, karinės taktikos, inžinerijos, topografijos, ryšių ir pirmosios medicinos pagalbos pradmenų, susipažįsta su ginklais ir ryšio priemonėmis.
Po bazinio kario kurso vyks kolektyvinio rengimo etapas, kurio metu šauktiniai bus mokomi veikti savo padalinio sudėtyje, ir specialisto rengimo etapas.
Didžioji dalis būsimųjų karių į Mechanizuotajai pėstininkų brigadai „Geležinis Vilkas" priklausantį Kunigaikščio Vaidoto batalioną Rukloje atvyko iš Vilniaus regiono. Kiti jaunuoliai – iš Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio ir Marijampolės.
Visi šauktiniai atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pasirinko atlikti savanoriškai ir būtent Vaidoto batalione. Iš jų 105 pareiškė norą atlikti tarnybą pirmumo tvarka iš šių metų šaukiamųjų sąrašo, o 394 tarnybai buvo užsirašę savanoriškai.
Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje nuolatinę privalomąją pradinę tarnybą atlieka 1,6 tūkst. karių. Visi jie šį tarnybos būdą pasirinko savo noru. Lapkričio 24 d. tarnybą pradės dar 460 šauktinių. Paskutinieji šiais metais nuolatinės privalomosios pradinės tarnybos kariai į batalionus atvyks gruodžio viduryje. Iš viso 2015 metais devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradės 3 tūkst. karių. Baigę ją jaunuoliai galės siekti karjeros Lietuvos kariuomenėje arba jie bus įrašyti į kariuomenės parengto personalo rezervą.
Devynių mėnesių trukmės nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą LR Seimas atnaujino 2015 m. kovą. Tai buvo padaryta atsižvelgiant į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir valstybės saugumui kylančias grėsme. Sugrąžinus šauktinių tarybą taip pat siekiama sustiprinti ir pagreitinti kariuomenės dalinių užpildymą profesinės karo tarnybos kariais, suformuoti pakankamą kariuomenės parengtąjį rezervą ir užtikrinti tinkamą piliečių pasirengimą ginti savo valstybę.

Krašto apsaugos ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiandien minima Lietuvos kariuomenės diena

  Lapkričio 23 dieną, minint Lietuvos kariuomenės dieną ir kariuomenės atkūrimo 98-ąsias metines, Vilniuje, Katedros aikštėje, vyks iškilminga karių rikiuotė ir karių paradas Gedimino prospektu iki Nepriklausomybės aikštės.

 • Per dvi valandas sulaukta daugiau kaip 100 buvusių šauktinių

  Antradienį, kovo 15 dieną, paskutinio „Žaibo kirčio" pratybų etapo metu vykdoma dalinė parengto rezervo karių mobilizacija. Pašaukti karo prievolininkai atvyko į keturis šaukimo punktus Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Utenoje.

 • Lietuvos šaulių sąjungai kariuomenė perduoda automatinius šautuvus

  Sausio 20 dieną Lietuvos kariuomenė ir Šaulių sąjunga pasirašys sutartį ir perduos 500 vnt. automatinių šautuvų AK-4MT. Švedų gamybos ginklai bus perduoti šauliams patikėjimo teise dešimčiai metų.

 • Lietuvos kariai netrukus gaus modernizuotus savaeigius minosvaidžius

  Baigus Lietuvos kariuomenėje naudojamos savaeigės 120 milimetrų minosvaidžių sistemos modernizavimo darbus pirmąją gruodžio savaitę Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.) surengti praktiniai bandymai.

 • Utenos gatvėmis riedės karinė technika, jos pažiūrėti kviečiami ir uteniškiai

  Uteniškiams dar kartą atsiveria galimybės iš arčiau pamatyti karinę techniką, daugiau sužinoti apie karinę tarnybą ir galimybes tapti savanoriais. Šį savaitgalį prie prekybos centro „Senukai" uteniškių dėmesį trauks galinga Lietuvos kariuomenės technika: tankai, kariniai visureigiai, sunkvežimiai bei ginkluotė.

 • Pradedamas pasirengimas 2016 m. šaukimui į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą

  Krašto apsaugos ministro įsakymu nustatoma, kad 2016 m. šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pradžia – sausio 7 diena. Tą dieną, stebint visuomenės atstovams, bus sudaromi 2016 metų karo prievolininkų sąrašai, pagal kuriuos bus pradedami siųsti šaukimo nurodymai. Kaip ir šiemet, kitais metais devynių mėnesių nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą atliks 3 tūkst. jaunuolių.

 • Į Lietuvą pratyboms atgabenta NATO vadavietės įranga

  Spalio 10 d. Klaipėdos centriniame Jūrų uosto terminale prisišvartavo laivas, atgabenęs lapkritį Baltijos valstybėse vyksiančioms pratyboms „Arkadinė jungtis 2015" skirtą įrangą: apie 350 karinės technikos vienetų ir daugiau nei 100 konteinerių.

 • Prasidėjo privalomoji pradinė karo tarnyba

  Po septynerių metų pertraukos Lietuvos kariuomenėje kartu su profesinės karo tarnybos ir aktyviojo rezervo kariais tarnaus ir nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą pradėjo pirmieji 495 kariai, tarp kurių ir 19 merginų. Visi jie pareigą Tėvynei atlikti apsisprendė savanoriškai.

 • Šauktiniai į regioninius skyrius privalės atvykti iki rugsėjo pabaigos

  Birželio 11 dieną suėjo 20 darbo dienų nuo 2015 m. šaukiamųjų į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų paskelbimo terminas, per kurį Krašto apsaugos savanorių pajėgų Regioniniai karo prievolės ir komplektavimo skyriai turėjo išsiųsti šaukiamiems karo prievolininkams visus šaukimo nurodymus.

 • Šimtas uteniškių šoks į kareiviškus batus

  Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pasirašė įsa­kymą, kuriuo nustatė, kad šiais metais šaukimo į nuo­latinę privalomąją pradinę karo tarnybą (toliau – NPP­KT) pradžia yra gegužės 11-a. Tą dieną buvo sudaromi šių metų karo prievolininkų sąrašai, gegužės 13-ą jie paskelbti viešai, o netrukus pašauktieji gaus šaukimo į nuolatinę privalomąją karo tarnybą pranešimus. Šiais metais planuojama pašaukti 3 tūkst. jaunuolių – dalis jų ateis savo noru, dalis bus pašaukti. Utenoje į NPPKT šiais metais bus pašaukti 105 jaunuoliai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2861
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:2861
Šį mėnesį apsilankė:13675
Viso (nuo 2015-02-16):14280835
Šiuo metu naršo:
70
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!