Rengiamasi visuotiniam vaikų sugrįžimui į darželius
LietuvaRengiamasi visuotiniam vaikų sugrįžimui į darželius
2020 gegužės 06, Trečiadienis 15:11

Rengiamasi visuotiniam vaikų sugrįžimui į darželius

Rengiamasi visuotiniam vaikų sugrįžimui į darželius

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius teigė, kad ministerija rengiasi tiek visuotiniam vaikų priėmimui į darželius, tiek ir galimam vėlesniam mokinių grįžimui į bendrojo ugdymo mokyklas. Pasak ministro, dėl to nuolat bendraujama su sveikatos apsaugos specialistais, iš kurių gaunamos rekomendacijas, kokios priemonės ir kaip jos turėtų būti vykdomos saugant vaikų ir ugdymo įstaigų darbuotojų sveikatą.

„Planuojama, kad į darželius vaikai galės visuotinai grįžti jau nuo gegužės 18 d. Tik šiandien dar reikia sulaukti Vyriausybės sprendimo, susijusio su karantino priemonių švelninimu. To paties lauksime ir dėl grįžimo į mokyklas kituose etapuose. Tikslios datos dabar negalime pasakyti, tačiau visam tam ruošiamės", - sakė A. Monkevičius.

Šios savaitės duomenimis, apie 200 šalies darželių lankė 775 vaikai. Iš viso ikimokykliniame ir priešmokykliniame ugdyme yra apie 131 tūkst. vaikų. Pagal dabar galiojančias karantino sąlygas, į darželius vaikus galima vesti tik išimtinais atvejais, kai tėveliai arba prižiūrintys artimieji turi dirbti ir neturi galimybės samdyti auklės ar kito suaugusiojo prižiūrėti vaikus.
Švelninant karantino sąlygas, darbas šalies darželiuose vyks atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją ir Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas. Ministras pažymi, kad vaikai sugrįš į jau pasikeitusius ir toliau besikeičiančius darželius.
„Ugdymas darželiuose taps įvairesnis dėl kūrybiškų sprendimų, atsiradusių karantino metu. Iki šiol darželiai buvo vienos iš mažiausiai informacinėmis technologijomis aprūpintų įstaigų, bet karantinas duoda proveržį spartesniam jų atėjimui ir naudojimui", – teigė ministras.
Anot A. Monkevičiaus, baigiamos rengti rekomendacijos dėl saugaus brandos egzaminų laikymo. Jos aptariamos su socialiniais partneriais, jas planuojama pristatyti penktadienį.
„Inicijavome susitikimus su savivaldybių administracijų ir mokyklų vadovų, dalykų asociacijų, profsąjungų atstovais dėl šių metų brandos egzaminų organizavimo, sveikatos apsaugos priemonių užtikrinimo juose. Šią savaitę patvirtinsime tvarkos aprašą, kurį plačiau pristatysime penktadienį Vyriausybės spaudos konferencijoje", - akcentavo ministras.
Taip pat joje numatyta pristatyti rekomendacijas mokykloms dėl ugdymo proceso organizavimo birželio mėnesį, neformalaus vaikų švietimo vykdymo.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos ugdymo įstaigose aptikti pažeidimai įnešė sumaišties

  Nesaugūs radiatoriai ir vaikų žaidimų aikštelių įrenginiai, žemos tvoros, langai be ribotuvų, sveika­tos ir logopedo kabinetai be vandens. Tokių ir pa­našių pažeidimų Utenos rajono ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo įstaigose rado jas tikrinę Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialis­tai, neseniai atlikę ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas vykdančių įstaigų saugos sveika­tai vertinimus visoje Utenos apskrityje. Tačiau vaikų darželių vadovai, neįžvelgiantys didelių problemų, kurios galėtų kelti grėsmę vaikams, turi kategorišką nuomonę. „Jei iki šiol tarybiniai „špižiniai“ radiato­riai nekėlė grėsmės vaikams, tai kam juos keisti?" – klausė ne vienas vaikų darželio vadovas, įsitikinęs, kad, užuot beprasmiškai švaisčius lėšas, tuos pinigus galima panaudoti vaikams ugdyti.

 • Liepą mieste dirbs visos ikimokyklinio ugdymo įstaigos

  Jau antrus metus liepos mėnesiais Utenoje durų neuždaro nė viena mieste esanti ikimokyklinio ugdymo įstaiga, tad tėvams nereikia rūpintis su kuo palikti vaiką, kol jo lankomas vaikų darželis laikinai nedirba. Prieš kelis metus liepą dirbdavo vos kelios ikimokyklinio ugdymo įstaigos, o kitos mėnesiui užverdavo duris.

 • Futbolas grįžta į Utenos vaikus darželius

  „Utenio“ treneris Aurimas Meidus vėl nemokamai mokys futbolo pagrindų Utenos vaikų darželių auklėtinius. Po vasaros atostogų futbolo klubas Utenos „Utenis" vėl kviečia berniukus ir mergaites į futbolo treniruotes Utenos miesto darželiuose.
  Su vaikais dirbs treneris Aurimas Meidus. Pratybos prasidės nuo rugsėjo trečiosios savaitės.
  Pernai įgyvendinta idėja šiemet dar labiau išplėtota. „Džiugu, kad prie mūsų prisijungė dar vienas vaikų darželis. Mūsų gretos didėja", – džiaugėsi A. Meidus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1670
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:1670
Šį mėnesį apsilankė:1670
Viso (nuo 2015-02-16):13803232
Šiuo metu naršo:
77
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!