Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe – mažiau
LietuvaMirtinų nelaimingų atsitikimų darbe – mažiau
2020 sausio 28, Antradienis 09:28

Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe – mažiau

Mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe – mažiau

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) praėjusius metus gavo 39 pranešimus apie įvykius darbe, dėl kurių darbuotojai mirė, ir 121 pranešimą apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai. 2019 m. 100 000 darbuotojų teko trys nelaimingi atsitikimai darbe.

Praėjusiais metais užregistruoti 24, arba šešiais atvejais mažiau nei 2018 m., mirtini nelaimingi atsitikimai darbe, neskaičiuojant įvykių darbe dėl kelių eismo saugumo taisyklių pažeidimų.

2019 m. nelaimingais atsitikimais darbe išsiskyrę sektoriai: transporto, saugojimo (12 mirtinų, iš kurių visais atvejais darbuotojai žuvo eismo įvykių metu, ir 22 sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe), statybos (aštuoni mirtini, iš kurių vienas žuvo eismo įvykio metu ir 26 sunkūs), apdirbamosios gamybos (aštuoni mirtini ir 23 sunkūs), didmeninės ir mažmeninės prekybos (4 mirtini, iš kurių vienas žuvo eismo įvykio metu ir 18 sunkūs), žemės ūkio (du mirtini ir keturi sunkūs), vandens tiekimo, nuotekų valymo, atliekų tvarkymo ir regeneravimo (du mirtini, iš kurių vienas darbuotojas žuvo eismo įvykių metu, ir šeši sunkūs).
Sektoriai, kuriuose, lyginant su 2018 m., mirtinų nelaimingų atsitikimų sumažėjo iki nulio, t. y. neįvyko: elektros, dujų, garo tiekimo ir oro kondicionavimo veikloje (2018 m. žuvo penki darbuotojai), profesinėje, mokslinėje ir techninėje veikloje (2018 m. žuvo du darbuotojai), miškininkystėje (2018 m. žuvo vienas darbuotojas).
Dažniausios mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe priežastys – kritimai iš aukščio, žmogui nugriuvus iš aukštai ar užgriuvus daiktams, kroviniams, ir trumpas darbo stažas naujoje darbovietėje, kai trūksta patirties ar kvalifikacija nepakankama. 2019 m. nukritę iš aukščio žuvo keturi darbuotojai, dar keturi – žuvo sužaloti krentančių krovinių, trys – iškasose, užvirtus grunto nuošliaužai. Šešis darbuotojus mirtinai traumavo veikiantys įrenginiai, du darbuotojai žuvo dėl elektros srovės poveikio.
Tiriant įvykius nustatyta, kad 43 proc. ištirtų mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe įvyko dėl netinkamo darbų organizavimo bei nepakankamos saugos ir sveikatos darbe vidinės kontrolės įmonėje. Dėl netinkamo darbuotojų mokymo ir instruktavimo apie pavojus darbe, netinkamo kolektyvinių ir asmeninių apsaugos priemonių įrengimo ar naudojimo, netinkamo darbo vietos įrengimo, technologinio proceso nustatytos darbo atlikimo tvarkos pažeidimų, įvyko 38 proc. ištirtų mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimų darbe, neskaičiuojant eismo įvykių.
Apie trečdalis ištirtų sunkių ir mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyko dėl pačių darbuotojų neatsargumo, kai jie nesilaikė vadovų duotų nurodymų, ėmėsi atlikti darbus savavališkai, neturėdami žinių ir patirties, kaip saugiai tai padaryti.
„Neretai darbuotojai, ypač pradėję dirbti naujoje darbovietėje, bijo, nedrįsta klausti, kai nežino, kaip turėtų elgtis, kad jų darbas būtų saugus. Prieš pradedant dirbti jie turi būti mokomi apie konkrečius, su darbu susijusius pavojus, kaip jų išvengti, ką daryti, kad apsisaugotų. Jie turi būti informuoti, kur kreiptis patarimo, kai mano, kad kažkas yra nesaugu, įvyksta nelaimingas atsitikimas ar reikalinga pirmoji pagalba, – sakė VDI vadovas Jonas Gricius. – Deja, darbuotojai nesinaudoja įstatymo nustatyta teise atsisakyti dirbti nesaugioje aplinkoje. Užuot taip pasielgus ir pranešus Darbo inspekcijai, kad kilus pavojingai situacijai padėtume pašalinti rizikos veiksnius, elgiamasi priešingai – dirbama nesaugiomis sąlygomis, rizikuojant gyvybe ir sveikata, keliant grėsmę ne tik sau, bet ir greta dirbantiesiems."
Praėjusiais metais sumažėjo mirtinų ir sunkių nelaimingų atsitikimai darbe, kai darbuotojai buvo neblaivūs: įvyko trys mirtini ir septyni sunkūs nelaimingi atsitikimai. Atitinkamai 2018 m. – penki mirtini ir devyni sunkūs nelaimingi atsitikimai darbe.
Per 2019 m. sunkių ar mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe jauniems darbuotojams (iki 18 metų amžiaus) neįvyko.

VDI inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Darbo inspektoriai su policijos pareigūnais aplankė statybvietes: rezultatai stebina

  Po ilgojo šventinio savaitgalio, balandžio 18 dieną, Utenos miesto statybvietėse triūsę darbuotojai sulaukė netikėtų svečių: darbo inspektoriai kartu su policijos pareigūnais ieškojo apšilusių ar nelegaliai dirbančių žmonių. Nors neblaivių ir nelegalių statybininkų rasti nepavyko, pro policijos pareigūnus neprasprūdo vyriškiai, išsitraukę kontrabandinių cigarečių pakelius...

 • Nauja tendencija: į Darbo biržą registruojasi mažai absolventų

  Nors šalies absolventai jau turi diplomus, jie masiškai neplūsta į darbo biržas. Specialistai mano, kad šiais metais daugeliui jų susirasti darbą pavyko dar studijuojant, kiti galbūt pasirinko emigranto kelią.
  Šiomis dienomis Utenos teritorinėje darbo biržoje tylu: čia užsiregistruoti kasdien ateina vos vienas kitas jaunas žmogus. Tačiau pernai tuo pačiu metu šioje įstaigoje buvo juntamas ypač didelis absolventų antplūdis.

 • Po savaitgalio į darbą atskubėję statybininkai pūtė į alkotesterius

  Šios savaitės pradžioje statybvietėse dirbantys statybininkai sulaukė netikėtų svečių – darbo inspektorių, kurie vykdė nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevenciją. Patikrinimo neišvengė ir Utenos statybvietės – mūsų mieste patikrinti 35 statybininkai.

 • Policininkai ir darbo inspektoriai tikrins statybvietes nelegalaus darbo ir neblaivumo prevencijai

  Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos ir Valstybinė darbo inspekcija informuoja, kad kitą savaitę visoje šalyje policijos pareigūnai ir darbo inspektoriai Lietuvos statybvietėse atliks bendrus tikrinimus nelegalaus (neteisėto) darbo bei nelaimingų atsitikimų darbe, įvykstančių dėl darbuotojų neblaivumo, prevencijai.

 • Nelaimių darbe nemažėja

  Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) per pirmą šių metų pusmetį gauti 67 pranešimai apie įvykius darbe, kurių metu buvo sunkiai pakenkta darbuotojų sveikatai, ir 18 pranešimų apie žūtis darbe. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe skaičius sumažėjo 10 atvejų arba 36 proc.
  Utenos apskrityje per pirmąjį šių metų pusmetį užregistruoti 5 nelaimingi atsitikimai darbe, vienas iš jų – mirtinas.

 • Darbo saugos instrukcijų nesilaikymas gali baigtis žūtimi

  Praėjusią savaitę „Utenos dienos" dėmesį patraukė Aušros gatvėje šalia renovuojamo namo ant pastolių žongliruojantys darbininkai. Šalmais galvų neapsunkinę, saugos diržais neprisisegę jie keberiojosi balkonais, taip stebindami ne tik žurnalistus, bet ir pro šalį skubančius uteniškius. „Baisu ne tik kad kokios plytos ant galvos nenumestų, tačiau ir kad patys žemėn nežnektelėtų", – aikčiojo stebėjusi cirko akrobatų pasirodymo vertą vaizdą viena moteris, o „Utenos diena" jį užfiksavusi nuskubėjo ieškoti paaiškinimo, ar praeivius stebinantys darbininkai nepažeidžia darbo saugos reikalavimų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7877
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:25734
Šį mėnesį apsilankė:174142
Viso (nuo 2015-02-16):12525576
Šiuo metu naršo:
133
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!