Jau šeštą kartą suvažiuoją vaikų ir jaunimo chorai iš visos Lietuvos
LietuvaJau šeštą kartą suvažiuoją vaikų ir jaunimo chorai iš visos Lietuvos
2019 birželio 11, Antradienis 10:16

Jau šeštą kartą suvažiuoją vaikų ir jaunimo chorai iš visos Lietuvos

Jau šeštą kartą suvažiuoją vaikų ir jaunimo chorai iš visos Lietuvos

Birželio 15–16 dienomis Klaipėdoje ruošiamasi surengti tradicinį VI Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalį–konkursą „Mes Lietuvos vaikai“.

Pirmasis Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalis–konkursas „Mes Lietuvos vaikai" vyko 2001 metais. Šį festivalį rengia Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras" ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Lietuvos Švietimo ir mokslo bei Kultūros ministerijomis, Klaipėdos miesto savivaldybe. Šio festivalio iniciatoriai ir įkūrėjai – Algirdas Šumskis (Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras" tarybos pirmininkas, Klaipėdos universiteto docentas) kartu su Sauliumi Liausa (Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius).

Festivalio tikslas – tautinės kultūros pagrindu per lietuvišką dainą ugdyti jaunąją kartą, skiepyti meilę ir pagarbą Lietuvai, jos žmonėms, istorijai, kultūrai, puoselėti ir tęsti Lietuvos chorinio dainavimo bei dainų švenčių tradicijas.
Šis Klaipėdoje rengiamas festivalis yra kaip pasirengimo Lietuvos moksleivių dainų šventės sudedamoji dalis. Jame dalyvauja iki 80 proc. visų Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų.
Festivalis susideda iš dviejų vienas kitą papildančių respublikinių renginių tai chorų konkurso ir dainų šventės. Pirmoji sudedamoji festivalio dalis yra Lietuvos nacionalinis vaikų ir jaunimo chorų konkursas, kuris vyksta dviem turais. Pirmasis turas regionuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Marijampolėje, Panevėžyje) ir konkurso II turas – tai finalas Klaipėdoje. Antroji festivalio sudedamoji dalis – Dainų šventė Klaipėdoje, kurioje dalyvauja Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai.
Šioje dainų šventėje dalyvauja ne tik visos Lietuvos vaikų ir jaunimo chorai, bet ir kitų žanrų meniniai kolektyvai – šokėjai, tautinių instrumentų ansambliai, orkestrai ir pan. Į šiemetinę Dainų šventę ketiną atvykti iki 200 meno kolektyvų ir apie 6 000 dalyvių iš visos Lietuvos mokyklų bei kitų ugdymo įstaigų.

Algirdas ŠUMSKIS, VI Lietuvos vaikų ir jaunimo chorų festivalio–konkurso „Mes Lietuvos vaikai" meno vadovas ir direktorius

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Paskelbti geriausi Lietuvos suaugusiųjų chorai

    Vėlų praėjusio sekmadienio vakarą Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje baigėsi vieno didžiausių chorinio žanro renginių – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso – finalinis turas. Net dvi dienas dėl pagrindinių konkurso prizų varžėsi 38 geriausi Lietuvos chorai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5822
Vakar apsilankė:5566
Šią savaitę apsilankė:5822
Šį mėnesį apsilankė:38539
Viso (nuo 2015-02-16):14062531
Šiuo metu naršo:
70
2020-07-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!