Praėjusių metų gaisrai: skraidantys dujų balionai ir pelenais virtę pastatai
LietuvaPraėjusių metų gaisrai: skraidantys dujų balionai ir pelenais virtę pastatai
2019 sausio 14, Pirmadienis 15:44

Praėjusių metų gaisrai: skraidantys dujų balionai ir pelenais virtę pastatai

Praėjusių metų gaisrai: skraidantys dujų balionai ir pelenais virtę pastatai

Pernai šalyje kilo beveik 12 tūkstančių gaisrų. Daugelis jų – skaudžios netektys, prarastas turtas, o neretai ir viltis. Ugnis pasiglemžė ne tik gyventojų namus, bet ir 86 gyvybes.

Kovo 26 dieną Kaune žuvo du vieni namuose palikti mažamečiai vaikai. Gavę pranešimą apie Tunelio gatvėje kilusį gaisrą, ugniagesiai netrukus buvo nelaimės vietoje. Namo durys buvo užrakintos, o ant langų uždėtos grotos. Su kvėpavimo organų apsaugos aparatais įėję į namo vidų ugniagesiai išnešė du vaikus – dvejų metukų mergaitę ir penkerių metų berniuką. Vaikai buvo perduoti medikams, tačiau jų gyvybių jiems išgelbėti nepavyko. Gaisras kilo dėl be priežiūros paliktos besikūrenančios krosnelės.

Pernai du kartus gaisras kilo Klaipėdoje esančioje cigarečių gamykloje „Philip Morris Lietuva". Abu kartus degė pastato stogas. Vasario 12 d. iš dūmų pilnų patalpų buvo evakuoti 69 darbuotojai. Į įvykio vietą buvo išsiųsti šeši ugniagesių automobiliai. Kovo 7 d. gaisras vėl kilo beveik toje pačioje vietoje – virš dulkių nusėdimo patalpos. Tuo metu ten dirbo darbininkai. Operatyviai atvykus ugniagesiams jis netrukus buvo užgesintas.
Balandžio 20 d. vakare buvo gautas pranešimas, kad Jurbarko rajone, Viešvilės miestelyje, dega lentpjūvė. Gaisro gesinti buvo išsiųstos gausios ugniagesių pajėgos. Jiems į talką atskubėjo ir Viešvilės savanoriai ugniagesiai. Net 13 savanorių su gaisriniu automobiliu, vežančiu 10 tonų vandens, atvyko į gaisrą ir padėjo jį gesinti. Tai buvo jau penktasis Viešvilėje kilęs gaisras, kurį gesino šio miestelio savanoriai ugniagesiai.
Gegužės 15-os paryčiais Ignalinos rajone, Plėniškės kaime, plėnimis pavirto šeši pastatai. Atvykus ugniagesiams, degė šeši pastatai, penki iš jų jau buvo beveik sudegę. Gaisrą apleistoje sodyboje apie 4 val. ryto pastebėjo artimiausias kaimynas, gyvenantis už dviejų kilometrų. Po 12 min. į gaisravietę pirmieji atvažiavo Naujojo Daugėliškio, vėliau Meikštų ir Ignalinos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai. Iš viso gaisrą gesino trys gaisrinės cisternos.
Birželio 4 d. vakare didžiulis gaisras kilo Kėdainių rajone, Gučkampio kaime. Ten atvira liepsna degė net penki pastatai, vienas iš jų – gyvenamasis namas. Gaisro metu sudegė ūkinis pastatas, medinė daržinė, viduje buvę 120 šieno rulonų, prie daržinės buvusi traktoriaus priekaba su septyniais šieno rulonais, medinis sandėliukas, garažas, lauko virtuvė. Sudegė gyvenamojo namo stogas, sukrito perdanga, išdegė vidus. Gaisro metu buvo išgelbėta šalia degusių pastatų buvusi žemės ūkio technika: kombainas „Niva", du šieno presai, bulvių sodinamoji ir šieno grėbimo mechanizmas. Ugniagesiai gaisravietėje budėjo visą naktį, o kitą dieną jie dar perkasinėjo smilkstančius lauke išpiltus grūdus. Į gaisrą atvyko šešios gaisrinės autocisternos, jį gesino 12 ugniagesių gelbėtojų ir šeši savanoriai ugniagesiai.
Liepos 2 d. gaisras kilo Vilniaus rajone, Riešės seniūnijoje, Skirgiškių kaime, kur liepsnojo ūkinis pastatas, priblokuota malkinė, o netrūkus užsidegė ir medinis gyvenamasis namas. Pirmieji gesinti, pastebėję gaisrą, atskubėjo trys kaimynai. Matydami sparčiai plintančią ugnį, vyrai šoko iš šalia esančio voljero gelbėti šuns. Lauko virtuvėje, kurioje buvo gaminamas maistas, įvyko sprogimas.  Sprogimo banga išvertė tarp malkinės ir voljero buvusią sumūrytą sieną, kuri užvirto ant vieno iš vyrų, kitus du sprogimo banga nubloškė į šalį. O degantis balionas šaute šovė į medinį gyvenamąjį namą, kuris tuoj pat pradėjo degti. Vyras, ant kurio užgriuvo siena, buvo išgabentas medikų. Atskubėję ugniagesiai ėmė gesinti degantį gyvenamąjį namą, jie sustabdė šėlstančią ugnį, ji suniokojo tik vieną iš kambarių. Jiems teko tramdyti ir liepsnojantį namo stogą. Beje, ugniagesiai lauke rado išneštą ir suvirinimo darbams skirtą dujų balioną, kuris, savininko teigimu, turėjo būti ūkiniame pastate. Šiame gaisre sprogimo būta tokio stipraus, kad net už kelių metrų esančio kaimyno name, kurio lauko durys buvo likusios praviros, sprogimo banga išplėšė vidines duris, o šiltinamoji medžiaga atšoko nuo namo sienos.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ugniagesiai gelbėtojai įspėja: vėl liepsnoja pernykštė žolė

  Šiemet ugniagesiai gelbėtojai jau per 350 kartų skubėjo gesinti degančios žolės. Vien praėjusią parą tokių gaisrų kilo 38, o daugiausia jų – net 20 gesinta Vilniaus apskrityje. Gaisrų metu iš viso šalyje šiemet išdegė apie 130 ha atvirų teritorijų. Žolės gaisrai – vieni pavojingiausių, nes nekontroliuojama liepsna lengvai gali persimesti į miškus ir durpynus, nukeliauti iki gyvenamųjų namų, o kaip parodė praėjusių metų patirtis, supleškinti ir visus kaimus.

 • Praėjusių metų statistika: Utenos apskrityje gaisrų skaičius išaugo

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, 2019 m. Lietuvoje kilo 11509 gaisrai. Palyginti su 2018 m., jų skaičius sumažėjo 2,9 proc. Pernai gaisruose žuvo 70 žmonių (2018 m. – 86), vaikų žūčių pavyko išvengti (pernai žuvo du), o 164 gyventojai (pernai – 174) patyrė traumų. Tai mažiausias žuvusių žmonių gaisruose skaičius per 37 metus.

 • Gaisro liepsnose žuvo šeši mūsų apskrities gyventojai

  Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 10 385 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 0,8 proc. Gaisruose žuvo 58 žmonės (pernai per tą patį laikotarpį – 69), vaikų žūčių pavyko išvengti, o 140 gyventojų patyrė traumų.

 • Naktimis gaisravietėse budintys miškininkai ir gaisrininkai skambina pavojaus varpais

  Ketvirtadienį, balandžio 24 dieną, Lietuvos miškuose kilo net 22 gaistai, nuniokoję bendrą 59 hektarų plotą. Daugelyje miško gaisraviečių ugniagesiai ir miškininkai budėjo per naktį, kad gūsingas vėjas vėl neįpūstų ugnies. VĮ Valstybinių miškų urėdijos miško apsaugos specialistai perspėjo, kad beveik visoje šalies teritorijoje vyrauja IV klasės miškų gaisringumas ir gaisrų pavojus išlieka labai didelis.

 • Miškininkai perspėja – ugnis iš pievų netrunka persimesti į miškus

  VĮ Valstybinių miškų urėdijos duomenimis, šiais metais iki balandžio 9 dienos Lietuvos miškuose užregistruoti 27 miško gaisrai, apėmę bendrą 60 hektarų plotą. Miškininkai ragina gyventojus nedeginti pernykštės žolės. Tai kelia didžiulį pavojų aplinkai – augalams, gyvūnams, patiems žmonėms ir jų turtui. Ugnis nuo degančių pievų netrunka įsiplieksti ir miškuose.

 • Ugniagesiai įspėja: tvarkydami aplinką elkimės atsakingai

  Utenos rajono ugniagesiai su nerimu laukia pavasario orų sausojo periodo, kurio metu prasideda pernykštės sausos žolės gaisrai. Paprastai tokių gaisrų kyla, kai gyventojai imasi įvairios ūkinės veiklos savo gyvenamojoje aplinkoje, sodybose, sodų bendrijose.

 • Praėjusieji metai Utenos apskrityje pareikalavo aukų

  Per 2017 metus ugniagesiai Utenos rajono savivaldybėje skubėjo gesinti 113 gaisrų, kuriuose žuvo du žmonės. 2016 metais gaisrų buvo daugiau – 129, ugnis pasiglemžė vieną gyvybę, traumuoti buvo du žmonės.

 • Ugnis vis dažniau siaubia gyvenamuosius namus

  Per du šių metų mėnesius šalyje kilo 1 442 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų padaugėjo 15,4 proc. Gaisruose žuvo 31 žmogus (2016 m. – 37), iš jų 2 vaikai (3), o 32 gyventojai (46) patyrė traumų.

 • Ugniagesiams darbo parūpina pilnas mėnulis

  Lietuvoje veikia valstybinė priešgaisrinė apsauga ir savivaldybių ugniagesių komandos, kurios užtikrina priešgaisrinį saugumą kaimo vietovėse. Pagrindinė atsakomybė už gaisrų gesinimo organizavimą ir gaisrų prevenciją remiantis teisės aktais tenka valstybinei priešgaisrinei apsaugai, o savivaldybių ugniagesių komandų funkcijos yra tik pagalbinės. Kaimo vietovėse budintys ugniagesiai nėra aprūpinti kvėpavimo aparatais, todėl neprivalo eiti į atvira liepsna degančias ar uždūmintas patalpas, dirbti su sveikatai kenksmingomis medžiagomis ir pan. „Utenos diena" domėjosi, kokia yra Utenos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos ugniagesių komandų kasdienybė. Šįsyk – įspūdžiai iš Daugailių ir Tauragnų.

 • Savaitgalio gaisrai niokojo žmonių turtą

  Praėjusį savaitgalį, sausio 27–29 dienomis, siautėjusi ugnis Utenos apskrities gyventojams atnešė nemenkų nuostolių: degė pirtys, automobiliai, namai, ūkiniai pastatai. Apie tai informavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos ugniagesiai gelbėtojai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9701
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:46376
Šį mėnesį apsilankė:79093
Viso (nuo 2015-02-16):14103085
Šiuo metu naršo:
144
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!