Ragins aktyviau jungtis prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų
LietuvaRagins aktyviau jungtis prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų
2018 birželio 21, Ketvirtadienis 10:06

Ragins aktyviau jungtis prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų

Ragins aktyviau jungtis prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų

Vyriausybė pritarė Aplinkos ministerijos parengtiems Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pakeitimams, kurie bus naudingi gyventojams, besijungiantiems prie centralizuotų vandens ir nuotekų tinklų.

„Pagal įstatymo projektą vandens tiekėjas privalo gyventojams nutiesti jų valdomoje žemėje infrastruktūrą iki būsto ribos, turint raštišką žemės savininko sutikimą. Su infrastruktūros įrengimu susijusias išlaidas apmoka vandens tiekėjas. Svarbu ir tai, kad infrastruktūros tiesimo ir prijungimo sąnaudos neįtraukiamos į geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainą", – teigė aplinkos ministras Kęstutis Navickas.
Jeigu vandens tiekėjui gyventojas atsisakys nutiesti infrastruktūrą, tai jis privalėtų padaryti savo lėšomis. Įstatymo projekte už tai numatyta ir administracinė atsakomybė. Gyventojai, atsisakę prisijungti, iš pradžių bus įspėjami, o pakartotinai prasižengus numatyta bauda nuo 70 iki 100 eurų.
Įstatymo pakeitimo projekte numatoma pareiga savivaldybėms pakeisti infrastruktūros plėtros planus, juose nustatant aglomeracijų teritorijų ribas. Taip pat įtvirtinama aglomeracijos sąvoka. Aglomeracija – tai miestų teritorija, kurioje turi veikti tik centralizuotos geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo sistemos.
Europos Komisija teigia, kad Lietuva tinkamai neįvykdė Miesto nuotekų valymo direktyvos reikalavimų ir pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Lietuvą. Pažeidimo procedūra pradėta 2017 metų vasario 15 dieną. Pagrindiniu pažeidimu laikoma tai, kad Lietuva neužtikrino, jog 58 aglomeracijose (Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus, Marijampolė, Utena ir kt.) ne mažiau kaip 98 proc. nuotekų būtų tvarkoma centralizuotai ir ne daugiau kaip 2 proc. – individualiose nuotekų tvarkymo sistemose.
2016 metais centralizuotai tiekiamą geriamąjį vandenį naudojo 81,26 proc. Lietuvos gyventojų, 73,67 proc. gyventojų nuotekos buvo surenkamos centralizuotomis nuotekų surinkimo sistemomis. Per 2007-2013 metų laikotarpį Miestų nuotekų direktyvai įgyvendinti Lietuva su ES parama investavo apie 1 mlrd. eurų.

Aplinkos ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Utenos miestui – galimybė susitvarkyti paviršinių nuotekų sistemas

    Šiuo metu vyksta kvietimas teikti paraiškas naujai regioninei priemonei, kuria siekiama sumažinti paviršinių vandens telkinių taršą ir sumažinti užtvindymo riziką urbanizuotose teritorijose. Miestai, turintys daugiau nei 20 tūkst. gyventojų, galės modernizuoti, o galbūt net ir iš naujo sukurti ar išplėsti miestų paviršinio vandens nuotekų infrastruktūrą. Taip pat yra galimybė gauti finansavimą atlikti esamos sistemos inventorizaciją.

  • Atkočiškėse nutiesti centralizuoti vandentiekio ir nuotekų tinklai

    Nors Utenos mieste daugelis gyventojų naudojasi centralizuotais vandentiekio ir nuotekų tinklais, vieno gyvenamojo kvartalo– Atkočiškių – dalis gyventojų iki šiol naudojo šachtinių šulinių vandenį. Todėl UAB „Utenos vandenys" įgyvendino projektą „Vandentiekio ir nuotekų tinklų statyba Atkočiškių gyv. kv., Utenos r." Projekto tikslas – užtikrinti centralizuotą vandens tiekimą ir nuotekų surinkimą sujungiant projektuojamus tinklus su jau esamais ir eksploatuojamais inžineriniais tinklais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:899
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:899
Šį mėnesį apsilankė:899
Viso (nuo 2015-02-16):13802461
Šiuo metu naršo:
80
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!