Nepriklausomybės vaikai dainomis sveikins Lietuvą

Net du šimtai jaunųjų choristų Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį pakvies švęsti kartu. Kovo 11 dieną Šv. Kotrynos bažnyčioje Jungtinis Lietuvos vaikų choras vilniečiams ir miesto svečiams dovanos nemokamą koncertą „Mes – pasaulio vaikai“.

Jau trisdešimt metų Lietuvoje auga, svajoja, nusivilia, myli ir kuria vaikai, gimę Nepriklausomybėje. Paaugę jie keliauja po pasaulį, neretai – rinkdami vertingiausias pamokas ir didžiausius įspūdžius tam, kad galėtų parvežti Namo.

Iškilminga proga rengiamame koncerte Šv. Kotrynos bažnyčioje Jungtinis Lietuvos vaikų choras žiūrovus džiugins specialia programa, kurioje skambės kūriniai iš viso pasaulio: Afrikos, Argentinos, Didžiosios Britanijos, Filipinų, Jungtinių Amerikos Valstijų, Suomijos ir Lietuvos.
2016 m. į Jungtinį Lietuvos vaikų chorą mokinius subūrusi chorvedė Valerija Skapienė džiaugėsi, kad didelio noro dainuoti ir pastangų dėka kolektyvas jau spėjo pelnyti kokybiškai ir įdomiai dainuojančio choro reputaciją. Šio netradicinio choro vaikus skiria dešimtys kilometrų, o repeticijas – ne dienos, bet savaitės. Kai kurie Jungtinio Lietuvos vaikų choro nariai su šiuo kolektyvu žengia pirmuosius žingsnius muzikos pasaulyje ir pasirodo pirmuosiuose savo gyvenimo koncertuose, o kiti, turintys daugiau patirties, ja mielai dalinasi su draugais. Kartą per mėnesį jaunieji atlikėjai renkasi įvairiuose Lietuvos miestuose, o koncertams intensyviai ruošiasi Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame kultūros centre.
Šiuo metu kolektyve dainuoja per du šimtus vaikų iš dvidešimt Lietuvos miestų ir miestelių: Alvito, Didžiasalio, Dituvos, Endriejavo, Gargždų, Jurbarko, Kretingalės, Kupiškio, Naujojo Daugėliškio, Rietavo, Salantų, Sintautų, Šakių, Ukmergės, Užpalių, Vidiškių, Vilkaviškio, Virbalio, Visagino ir Vilniaus.
Koncerto „Mes – pasaulio vaikai“, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras ir vaikų choras „Ugnelė“, pradžia 17 val.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro inf.

 

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Sponsored Video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas