Klaudijaus Driskiaus „Laisvųjų testamentai“ Utenoje

Beveik visą kovo mėnesį Dusetų dailės galerijoje veikusi fotomenininko Klaudijaus Driskius Lietuvos partizanų ir ryšininkų unikali fotografijų paroda „Laisvųjų testamentai“ pagaliau atkeliavo ir į Uteną. Ją žiūrovas gali pamatyti šiuo metu Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos galerijoje.

Didžiulio formato nuotraukos, šalia jų išlikusios dar jaunystėje kovų ir pasipriešinimo prieš okupantus metais darytos mažytės nuotraukėlės su įspūdingais tekstais – tai istorijos dalis, atkeliavusi iki mūsų dienų. Į žiūrovą žvelgia jau šiuo metu garbaus amžiaus moterys ir vyrai, raukšlių išvagotais veidais, žvelgia ir buvę laisvės kovotojai, nubalintais plaukais ir vis dar spindinčiomis akimis.

Šį kartą gyvi anų dienų liudininkai buvo tik du: 92 sulaukęs Jonas Abukauskas-Siaubas, pokario metais trumpai partizanavęs Užpalių krašte, vėliau suimtas ir daugiau nei 25-erius metus kaip politinis kalinys prabuvęs sovietiniuose lageriuose. Ir kitas ne ką mažiau nukentėjęs uteniškis partizanas Juozas Dulskis.
Parodos atidaryme dalyvavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas.
Paroda veiks iki liepos 18 dienos.

Plačiau apie parodą skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena“ numeriuose.

Autoriaus nuotr.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Aktualijos

Featured

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas

Krašto žinios