Į Vyžuonėlės pakvies tradicinis pleneras
KultūraĮ Vyžuonėlės pakvies tradicinis pleneras
2016 liepos 07, Ketvirtadienis 10:03

Į Vyžuonėlės pakvies tradicinis pleneras

Į Vyžuonėlės pakvies tradicinis pleneras

Jau tapo tradicija liepos mėnesį kūrybingiems žmonėms atvykti į Utenos rajone esantį žymios menininkės Marianos Veriovkinos dvarą ir jo apylinkes. Liepos 8 dieną, penktadienį, Vyžuonėlių kaime, Utenos rajone, susirinks dailininkai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos ir Gruzijos į tarptautinį M. Veriovkinos vardo simpoziumą. Trečius metus simpoziumas toliau švies visuomenę apie istoriškai ir kultūriškai svarbų, turintį tarptautinę reikšmę regiono objektą, kuris šiuo metu nyksta, užuot tapęs kultūros ir turizmo traukos objektu.

Šiame dvare dailininkės kelią pradėjo žymi rusų kilmės vokiečių avangardo tapytoja M. Veriovkina (1860–1938). XX a. pradžioje ji įsijungė į vokiečių dailės aplinką, kartu su bendraminčiais dailininkais Aleksejumi Javlenskiu, Vasilijumi Kandinskiu, Pauliu Klee, Augustu Macke, Franzu Marcu ir kitais įkūrė avangardinę „Mėlynojo raitelio" grupę. Vakarų Europoje Veriovkina išgarsėjo kaip viena pirmųjų ekspresionizmo dailininkių, jos paveikslai pasižymi ryškiomis spalvomis, neramia, dramatiška, mistiška nuotaika. Jos darbų yra Lenbachhauso galerijoje Miunchene, Askonos (Šveicarija) moderniojo meno muziejuje ir kitose kolekcijose užsienyje. Iki šių dienų išliko Vyžuonėlių dvaro parkas, medinis gyvenamasis namas, puoštas ornamentuotais drožiniais, ūkiniai statiniai (karietinė, arklidės, kluonai ir kt.). Išliko ir Marianos Veriovkinos ateljė – vienintelis Lietuvoje XIX a. dailininko ateljė pastatas.
Simpoziumo, vyksiančio liepos 8–17 d., temą „Mariana Veriovkina. Dokumentika" įkvepia Vokietijos režisierės Stellos Tinbergen sukurtas dokumentinis filmas, rodantis menininkės gyvenimą ir kūrybinį kelią, prasidėjusį Lietuvoje, Utenos rajone. Šių metų simpoziumas bus dviejų dalių. Pirmos dalies renginiai vyks Utenoje ir Utenos rajone, antros dalies renginiai spalio mėnesį persikels į Vilnių.
Liepos 14 d., 19 val., organizatoriai maloniai kviečia į Utenos kino namus „Taurapilis", kuriuose bus demonstruojamas dokumentinis filmas apie Marianos Veriovkinos gyvenimą ir kūrybinį kelią (režisierė Stella Tinbergen, Vokietija), bus galima susipažinti su M. Veriovkinos kūryba jos darbų reprodukcijų parodoje.
Dailininkė, gyvendama užsienyje, dažnai atvykdavo į Vyžuonėles, tapydavo, lankydavosi pas valstiečius, miestelio žydus. Čia ji nutapė didžiulę drobę „Besimeldžiantys žydai", kurią  labai gerai įvertino dailės specialistai. Šiais metais organizatoriai atiduoda duoklę miestelio buvusiems gyventojams ir į kultūrinę programą įtraukė žydišką akcentą.
Liepos 17 d., 14 val., visi kviečiami pasipuošti gera nuotaika ir atvykti į Marianos Veriovkinos Vyžuonėlių dvarą, kuriame vyks plenero uždarymo renginys – paroda ir koncertas. Paroda vyks senuose dvaro pastatuose. Uždarymo svečiai galės susipažinti ne tik su plenero dalyvių darbais, bet ir su M. Veriovkinos kūryba, jos darbų faksimilės bus eksponuojamos pagrindiniame dvaro pastate.
Renginio muzikinėje programoje skambės tradicinė žydiška muzika, kurią atliks „Rakija Klezmer Orkestar".
Liepos 25–rugpjūčio 29 d. plenero darbų paroda bus eksponuojama Utenos kraštotyros muziejuje.
Visi renginiai nemokami. Plenere dalyvauja Loreta Zdanavičienė, Ričardas Zdanavičius, Arvydas Šaltenis, Sigita Maslauskaitė, Romualdas Balinskas, Saulius Dastikas, Andrius Surgailis, Lilija Puipienė, Edita Rakauskaitė, Virgis Ruseckas, Rita Škarnulienė, Irina Osleja (Latvija), Marianne Gielen (Vokietija), Beka Bolkvadze (Gruzija) . Iš plenero metu sukurtų kūrinių formuojama Marianos Veriovkinos draugijos kolekcija.

Plenero organizatorių inf.

 

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image 201607_plakatas_MVeriovkina_20.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sudeikių galerijoje puikuojasi plenero darbai

  Sudeikių galerijoje atidarytoje parodoje iškabinti dažais kvepiantys XXI plenero tapybos darbai. Šiemet į plenerą susirinko šeši dailininkai, nutapę nemažai paveikslų. Į plenero uždarymą tradiciškai atvyko Ugniaus Vaiginio vadovaujamo Lietuvos valstybinio pučiamųjų instrumentų orkestro „Trimitas“ jaunimas.

 • XX menininkų plenerui nuvilnijus...

  Tarptautiniai tapybos, fotografijos, skulptūros plenerai Sudeikiuose, kuriuos rengia ir koordinuoja Lina ir Virgilijus Gaižauskai, šiemet – jubiliejiniai. Surengti 20 plenerų ir sukviesti per 100 profesionalių tapytojų, skulptorių ir fotografų – nemenkas iššūkis. Kai kurie menininkai dalyvavo ne vieną kartą, o per jubiliejinį 10-ąjį plenerą į profesionalų būrį buvo priimtas jaunimas, neabejingas menui ir tikintis savo siekių tikrumu.

 • Sudeikiuose vyksta tapytojų ir skulptorių pleneras

  Birželio 6 dieną Sudeikiuose prasidėjo XIX tapytojų ir skulptorių pleneras „Alaušas-2017". Šis pleneras išskirtinis – jame dalyvauja tik mūsų krašto menininkai Dalia Puodžiukienė, Regina Skomskienė, Daiva Miškinienė, Valentinas Šimonėlis, Danius Galiauskas, Vytautas Šemelis.
  Plenero uždarymas ir parodos pristatymas vyks birželio 16 dieną 17 valandą.

 • Tradicinio plenero dalyviai atsisveikino su Alaušu

  Birželio 29 dieną Sudeikių dailės galerijoje netrūko spalvų – čia vyko 18-ojo tapytojų plenero „Alaušas 2016" uždarymas, buvo pristatyta šešių plenero dalyvių – Antano Obcarsko, Vilijos Kisieliūtės, Gintaro Rūko, Mykolės Ganusauskaitės, Vilmos Tacionytės-Alberolos ir Svajūno Armono – darbų paroda. Atsisveikindami su ramybe alsuojančiu Alaušu menininkai negailėjo gerų žodžių nei tradicinio plenero koordinatoriams Linai ir Virgilijui Gaižauskams, nei nuoširdumu žavinčiam Spitrėnų Švč. Mergelės Marijos, Taikos Karalienės, parapijos adm. kun. Povilui Kleziui, kurio išpuoselėtoje sodyboje visi drauge svečiavosi ir šiemet.

 • Sudeikiuose vyks tapytojų plenero „Alaušas 2016“ uždarymas

  Birželio 29 dieną Sudeikiuose vyks 18-ojo tapytojų plenero „Alaušas 2016" uždarymas bei plenerų dalyvių – Antano Obcarsko, Vilijos Kisieliūtės, Gintaro Rūko, Mykolės Ganusauskaitės, Vilmos Tacionytės–Alberolos ir Svajūno Armono – darbų parodos atidarymas.

 • Vyžuonėlių dvare – įvairių meno formų spektras

  Liepos 26 dieną Vyžuonėlių dvare vyko Marianos Veriovkinos vardo tapybos plenero uždarymas. Renginio svečiai buvo kviečiami pasidabinti retro stiliaus apranga, o senuose Vyžuonėlių dvaro pastatuose eksponuojami plenero dalyvių darbai. Nuo liepos 27 iki rugpjūčio 31 dienos plenero paroda veiks Utenos krašto muziejaus parodų salėje. Iš plenero metu sukurtų kūrinių bus formuojama būsimo M. Veriovkinos fondo kolekcija.

 • Gamtoje tapantys plenero dalyviai mėgaujasi Aukštaitijos grožiu

  Liepos 17 dieną Vyžuonų seniūnijoje esančioje kaimo turizmo sodyboje „Stiklinukas" įsikūrė 14 tapytojų, dalyvaujančių antrajame tarptautiniame Marianos Veriovkinos plenere „Naujasis menas ir šokis". Šiais metais plenero organizatoriai ir toliau sieks žmonėms pristatyti tarptautinę reikšmę turintį Vyžuonėlių dvarą, kuris, užuot tapęs kultūros ir turizmo traukos objektu, atsidūrė ties išnykimo riba.

 • Vyžuonėlių dvare – moderniojo šokio ir meno sintezė

  Liepos 17 dieną Utenos rajone prasidės tarptautinis Marianos Veriovkinos pleneras „Naujasis menas ir šokis", kuris suvienys 13 dailininkų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

 • Sudeikiuose įvyko 17-as pleneras

  Birželio 18 dieną Sudeikių dailės galerijoje buvo atidaryta 17-ą kartą vykusiame plenere „Alaušas 2015" dalyvavusių dailininkų paroda. Plenero koordinatoriai Lina ir Virgilijus Gaižauskai dėkojo tapytojams ir įteikė plenero globėjo Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino padėkas.

 • Šią savaitę bus uždarytas tapytojų pleneras „Alaušas 2015“

  Birželio 8 dieną Sudeikiuose prasidėjusiame tapytojų plenere „Alaušas 2015" dalyvauja Lina Morkūnaitė Vilkelienė (Kaunas), Antanas Obcarskas (Kaunas), Vilija Kiseliūtė Jonušienė (Vilnius), Giedra Purlytė (Vilnius), Gintaras Rūkas (Vilnius), Vitalija Petraitytė (Klaipėda).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:597
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:37272
Šį mėnesį apsilankė:69989
Viso (nuo 2015-02-16):14093981
Šiuo metu naršo:
109
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!