Ilgai laukto naujo albumo dainas A. Mamontovas pirmiausiai atliks vasaros turo koncertuose
KultūraIlgai laukto naujo albumo dainas A. Mamontovas pirmiausiai atliks vasaros turo koncertuose
2015 liepos 03, Penktadienis 15:50

Ilgai laukto naujo albumo dainas A. Mamontovas pirmiausiai atliks vasaros turo koncertuose

Ilgai laukto naujo albumo dainas A. Mamontovas pirmiausiai atliks vasaros turo koncertuose

„Kai išleidi savo geriausių dainų albumą, turi du kelius – arba visą likusį gyvenimą jas ir groti, arba sugalvoti ką nors naujo. Aš vis dar norėčiau sugalvoti ką nors naujo", – prieš pusantrų metų atšventęs savo muzikinės karjeros 30-metį kalbėjo Andrius Mamontovas ir dabar šį savotišku pažadu gerbėjams tapusį norą pildo su kaupu: šią vasarą bus ir naujas albumas, ir koncertinis turas po Lietuvą, kokio dar niekuomet nebuvo.

Vienas mylimiausių Lietuvos atlikėjų A. Mamontovas netrukus ir vėl įžiebs ugneles savo gerbėjų akyse. Būtent taip – „Degančios Akys" – vadinsis šiuo metu jau įrašinėjamas naujas studijinis albumas bei birželio 23 dieną startuosiantis koncertų po atviru dangumi turas.

„Pavadinimas simbolizuoja aistrą ir tikėjimą, o kuriant naujas dainas, vėl pasireiškė manyje gyvenantis romantikas, šios progos laukęs dar nuo 2006-aisiais išleisto albumo "Saldi. Juoda. Naktis", – apibūdino pastarųjų metų kūrybą Andrius.
Šią vasarą pasirodysiančiam naujam albumui sukurti prireikė net ketverių metų – žinia, paskutinis albumas „Elektroninis Dievas" buvo išleistas dar 2011-aisiais.
„Norėjosi skirti pakankamai laiko kūrybiniam procesui. Dainos gimsta iš įspūdžių ir patyrimų, norėjosi kuo daugiau jų prikaupti. Kita vertus, su metais tampu vis reiklesnis sau ir pradedu įrašinėti tik tada, kai esu šimtu procentų tam pasiruošęs", – sakė daugiau nei 30 metų Lietuvos muzikos pasaulyje dominuojantis kūrėjas ir atlikėjas.
Albumo „Degančios Akys" įrašams A. Mamontovas pasirinko taip pat žinomo muzikanto, atlikėjo, grupės „Happyendless" vokalisto Sauliaus Prūsaičio studiją, o pats Saulius tapo įrašo režisieriumi.
„Labai vertinu jo darbą ir asmenybę. Saulius yra didelis antikvarinių mikrofonų ir kitų muzikos įrašymo įrenginių kolekcininkas, o aš naujajam albumui kaip tik ir norėjau šiek tiek senoviško skambesio, nes to reikalauja jam sukurtų dainų emocinė linija", – pasirinkimo motyvus dėstė Andrius.
Kada tiksliai šią vasarą pasirodys albumas – kol kas dar neskelbiama, tačiau bet kuriuo atveju pirmoji pažintis su naujomis A. Mamontovo dainomis įvyks ne iš įrašų, o koncertuose, kuriuose jos pirmą kartą bus atliekamos gyvai. Šiuo atžvilgiu atlikėjas tarsi laužo muzikos pasaulyje nusistovėjusią schemą, kai iš pradžių išleidžiamas albumas, o po to rengiamas jį pristatantis turas. Šįsyk viskas bus kitaip, ir į koncertus ateisianti publika netgi gali turėti tam tikros įtakos galutiniam albumo skambesiui.
„Turo metu, pertraukose tarp pasirodymų, dirbsiu įrašų studijoje. Koncertuose žmonės turės puikią galimybę išgirsti naujas dainas, kurių dar negirdėjo niekas, o man ir mano muzikantams bus puiki proga jas išbandyti. Galbūt patirtos emocijos, žmonių reakcijos parodys, ką reikėtų pataisyti ar patobulinti įrašuose", – įsiklausyti į auditoriją pasiruošęs A. Mamontovas.
Pats turas taip pat unikalus savo geografija bei koncertinėmis erdvėmis, dalis kurių A. Mamontovo sulauks pirmą kartą per visą jo muzikinę karjerą. Turas startuos birželio 23 dieną Klaipėdos pašonėje esančioje Karklėje, legendinės „Žilvičio" stovyklos stadione, vėliau užsuks į tokias „egzotiškas" vietas, kaip Zakso kalnas Telšiuose ar Salduvės piliakalnis Šiauliuose, lankys Babrungo, Minijos, Ventos upių slėnius, Lietuvos miestų, miestelių ir kurortų vasaros estradas bei stadionus.
Todėl kiekvienas A. Mamontovo pasirodymas dėl jiems parinktų specifinių erdvių, nevaržomos vasaros nuotaikos, naujų dainų romantinės dvasios bei visiems gerai žinomų ir mėgstamų senų solinių ir grupės „Foje" repertuaro kūrinių nostalgijos taps tarsi nedideliu festivaliu, vienu įsimintiniausių šios vasaros įvykių. Turą vainikuos išskirtinis pasirodymas rugsėjo 5 dieną Trakų pilyje.
„Koncertai rengiami ten, kur vasarą žmonės mielai pabėga iš didelių miestų. Ypač laukiu koncerto Trakų pilyje, seniai svajojau ten pakoncertuoti", – prisipažino Andrius.
Gyvo garso koncertuose A. Mamontovui talkins jo muzikantų grupė, kurioje pastaraisiais metais įvyko kai kurių pokyčių. Žinia, nuo 2013 m. grupėje nebegroja klavišininkas Arnoldas Lukošius, tačiau prie jos prisijungė kitas legendinis Lietuvos muzikantas, buvęs grupių „Fojė" ir „Katedra" narys Romas Rainys (gitara). Taip pat kartu koncertuos Meinardas Brazaitis (mušamieji), Eimantas Belickas (klavišiniai, smuikas, vokalas), Tomas Andrijauskas (boso gitara). „Galbūt kažkuriame koncerte bus koks netikėtas svečias, tačiau apie tai dar kalbėti anksti", – pridūrė Andrius.
Tiesa, jau dabar žinoma, kad visuose turo koncertuose pasirodys jaunas ir labai įdomus hip-hopo atlikėjas „Jama & W", jau dabar vadinamas unikaliu reiškiniu lietuviškos muzikos kontekste.
„Pažadu, kad gera nuotaika ir ugnelės visų mūsų akyse bus šimtu procentų užtikrintos", – reziumavo vienas kūrybiškiausių Lietuvos muzikos autorių bei atlikėjų.
Bilietus į A. Mamontovo koncertų turą „Degančios Akys" platina bilietai.lt.
Turo koncertai vyks:
Birželio 23 d. KARKLĖ, „Žilvičio" stadionas
Birželio 24 d. TELŠIAI, Zakso kalnas
Liepos 5 d. DRUSKININKAI, JUC amfiteatras
Liepos 6 d. PANEVĖŽYS, Skaistakalnio parkas
Liepos 10 d. ALYTUS, AKKC amfiteatras
Liepos 12 d. KRETINGA, Vasaros estrada
Liepos 17 d. GARGŽDAI, Minijos slėnis
Liepos 18 d. PLUNGĖ, Babrungo slėnis
Liepos 19 d. TAURAGĖ, Pilies aikštė
Liepos 24 d. KĖDAINIAI, Vasaros estrada
Liepos 25 d. ŠIAULIAI, Salduvės piliakalnis
Liepos 26 d. UTENA, Prie Dauniškio ežero
Liepos 31 d. MAŽEIKIAI, Pavenčių paplūdimys
Rugpjūčio 1 d. PALANGA, Žiemos futbolo aikštė
Rugpjūčio 2 d. JURBARKAS, Dainų slėnis
Rugpjūčio 21 d. NIDA, Pajūrio stadionas
Rugsėjo 5 d. TRAKAI, Trakų salos pilis

udiena.lt inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Paulius Stalionis: „Aš dainuoju ne tik dainas. Aš dainuoju gyvenimą!“

  Savo nuoširdžia ir prasminga kūryba pavergęs tūkstančius gerbėjų širdžių į savo koncertą kviečia dainų autorius ir atlikėjas Paulius Stalionis. Šiais metais už geriausius tekstus dainoms „Auksinio lašo“ apdovanojimą gavęs dainininkas paruošė ir daug naujų kūrinių, kuriuos sudėjo jau į šeštąjį savo albumą „Saulės laikrodžiai“.

 • Utenoje koncertuos jaunieji talentai

  Kovo 22 dieną (penktadienį) 17 valandą Utenos meno mokyklos koncertų salėje koncertuos didelis būrys jaunųjų atlikėjų iš sostinės. Tai Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos kolektyvai : 3–5 klasių jaunučių choras (mokytojos Saulė Kriščiūnaitė ir Eglė Ganusauskienė). Abi mokytojos yra nuolatinės respublikinių moksleivių dainų švenčių jaunučių chorų dirigentės. Choro koncertmeisteris – pianistas Dainius Jozėnas.

 • Utenoje atidaryta nauja kamerinė erdvė

  Gruodžio 7 diena Utenos kamerinės muzikos mylėtojams taps istorine data – atidaryta nauja kamerinė 100 vietų salė. Simbolinė juostelė nebuvo perkirpta, tačiau klasikinės ir džiazo muzikos išsiilgę uteniškiai, išklausę koncertinę programą „Nuo klasikos iki džiazo“, liko sužavėti organizatorių pasiūlytu ir nauju koncertų ciklu „Mūzų palytėti“, kuris kol kas tęsis iki mokslo metų pabaigos.

 • Neįtikėtinoje vietoje – neįtikėtinas koncertas

  Gegužės 19 dieną šalia Užpalių esančioje Šeimyniškių atodangoje su konglomerato uola skambėjo Mocarto, Čiurlionio kūriniai, Vienos valsas ir kita klasika. Užpaliai, kaip mažoji kultūros sostinė, ir čia išsiskyrė.

 • Tarptautinis teatralizuotas koncertas „Čigoniško šėlsmo sūkury“

  Kovo 7 d. 18 val. Utenos kultūros centre vyks tarptautinis teatralizuotas koncertas „Čigoniško šėlsmo sūkury“, skirtas Tarptautinei moters dienai paminėti. Koncerte dalyvauja gyvo garso orkestras „Giunter Light Orchestra“ (Vokietija), romų teatras „Sare Roma“, solistas Ištvanas Kvik, gitaros virtuozai Arman Isojan (Armenija) ir Arturas Sabilo (Lietuva), perkusininkas Viktoras Krasovskas (Lietuva). Šį renginį organizuoja legendinės grupės „Hiperbolė“ įkūrėjas, žinomas prodiuseris Viktoras Prapras, kuris jau dedikavo Utenos publikai miuziklus „Čigonų Baronas“ ir „Čigonų Princesė“, kurie sulaukė žiūrovų ovacijų. Šis koncertas – tai dainos ir muzikos fiesta, kurioje apjungti gražiausi pasauliniai kūriniai, atliekami čigoniškai, lietuviškai ir rusiškai. Atlikėjai atsiveža 30 komplektų sceninių rūbų ir 2 tonas dekoracijų, specialiųjų efektų bei šviesos įrangos. Neįprastą reginį scenoje lydės nepaprastai gera nuotaika, nes atlikėjai taip užveda publiką, kad žiūrovai negali ramiai išsėdėti savo vietose ir kartu su atlikėjais šėlsta pasirodymo metu.

 • Žiemos ralį Utenoje vainikuos „Radistai Live Utena Show“ koncertas

  Pirmasis metų festivalis „Winter Rally“ finišuos įspūdingu renginiu. Sausio 27-ą po žiemos ralio nugalėtojų apdovanojimų Utenos daugiafunkciame sporto centre vyks „Radistai Live Utena Show“ koncertas, kurį dovanos Utenos miestas.

 • Labdaros koncerte – ryškios šalies žvaigždės

  Vakar pakeliui į Aukštaitijos vargonų muzikos festivalį Labanore klaipėdietės aktorė Virginija Kochanskytė su savo kolegėmis dainininke Giedre Zeicaite ir vargonininke Laura Gedgaudaite surengė labdaros koncertą Krizių centre „Angelų pieva".

 • Mamontovo koncerto Ilzenbergo dvaro ūkyje klausėsi ir karvės

  Pirmąjį rugsėjo savaitgalį Rokiškio rajone esančiame Ilzenbergo dvare praūžė kultūrinis renginys, pritraukęs daugiau nei 2 tūkst. lankytojų iš visos šalies. Šventiškai nusiteikusių svečių rudeniškas oras neatgrasė: po gamtos supamas erdves lakstė vaikai, skambėjo juokas ir muzika, kvepėjo kepamas valgis. Iškilmingas rudens sutiktuves vainikavo Andriaus Mamontovo koncertas.

 • Alantą sudrebins Baltijos muzikos akademijos koncertas

  Rugpjūčio 23 dieną (trečiadienį) 19 val. Alantos technologijos ir verslo mokykloje vyks Baltijos muzikos akademijos koncertas su žymiais atlikėjais Daura Buivyde, Marija Bajarkina, Andrejumi Apšega ir kitais.

 • 500 m. menančiame dvare – išskirtinis A. Mamontovo koncertas

  Rugsėjo 3 d. Rokiškio rajone, prie sienos su Latvija įsikūrusiame Ilzenbergo dvare, išskirtinį koncertą surengs vienas žinomiausių šalies atlikėjų – Andrius Mamontovas. A. Mamontovo koncertas bus pirmasis tokio masto kultūrinis renginys regione: planuojama, kad šventėje dalyvaus apie 2 tūkst. žmonių iš aplinkinių miestelių, miestų ir visos Lietuvos.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1608
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46742
Šį mėnesį apsilankė:57556
Viso (nuo 2015-02-16):14324716
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!