Sensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė
KultūraSensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė
2018 liepos 03, Antradienis 14:58

Sensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė

Sensacija: Utenoje – kylanti jaunoji operos žvaigždė
 • Vytautas RIDIKAS
 • 14 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Uteną netikėtai aplankė ir Dievo Apvaizdos bažnyčioje dainavo kylanti jaunoji operos žvaigždė 23-jų Eglė Stundžiaitė (sopranas). Kartu su ja į viešųjų įstaigų „Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis“ ir „Religinės muzikos centro“ organizuotą „Vargonai skamba vasarą“ pasirodymą atvyko maestro prof. Leopoldas Digrys bei Utenos publikai puikiai pažįstama vargonininkė prof. Renata Marcinkutė-Lesieur.

Jaunoji operos solistė, šiuo metu dar tebesimokanti dainavimo pas prof. Ireną Milkevičiūtę, jau turi nemažą patirtį. Ji yra baigusi Vilniaus Broniaus Jonušo muzikos mokyklą, dainavo chore, o vėliau pasirinko dainininkės kelią. Kaip „Utenos dienai" tvirtino jaunoji solistė, kilusi iš Ignalinos rajono, prof. I. Milkevičiūtės paskatinta pastaruoju metu dažnai dainuoja bažnyčiose, šiais metais laimėjo Vincės Jonuškaitės-Zaunienės dainininkų konkursą, operų arijas yra dainavusi Čikagoje (JAV), atlikusi sudėtingas Jurijaus Kalco mišias „Magnifica" Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje.

Vargonininkų pasaulio legenda prof. L. Digrys kitais metais švęs muzikavimo 80-ies metų sukaktį. Jį, penkiametį vaiką, tėvai gimtadieno proga Kėdainiuose nuvedė mokytis muzikos. Nuo to laiko prof. L. Digrys, kuriam šiemet rugsėjį sukaks 84-eri, įvaldė sudėtingą instrumentą – vargonus, taip pat visą savo gyvenimą paskyrė vargonams, daug pastangų įdėjo, kad jie išliktų, bei auklėjo daug vargonininkų, tarp jų – iš šio pasirodymo organizatorę ir uteniškiams puikiai pažįstamą „Aukštaitijos vargonų festivalio" vadovę Zitą Lukošiūnienę.
R. Marcinkutė-Lesieur Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė fortepijono (1987 m.) bei vargonų (1989 m.) specialybes. 1992–1993 m. stažavosi Mozarteum'o universitete Zalcburge (Austrija), prof. Heriberto Metzgerio klasėje. Vėliau tobulinosi meistriškumo kursuose, kuriuos vedė žymūs Europos vargonininkai. 1989 m. vargonininkė laimėjo II premiją tarptautiniame vargonininkų konkurse Kijeve, o 1991 m. tapo Floro Peeterso kūrinių interpretacijos laureate Belgijoje. Tais pačiais metais tapo Tarptautinio M.K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureate. Muzikė daug koncertuoja kaip solistė ir su įvairiais orkestrais bei chorais ir ansambliais, ne kartą yra griežusi vargonais įvairiose Utenos bažnyčiose, tarp kurių ir Z. Lukošiūnienės bei Utenos dekano Remigijaus Kavaliausko organizuotame koncerte Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje.

Autoriaus nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Laureatų koncertas Utenoje

  Savaitės pradžioje Utenos meno mokykloje vyko vargonininko kompozitoriaus ir pedagogo Juozo Naujalio vargonininkų konkurso laureatų koncertas.

 • Vargonininkas Justinas Šapola: „Vargonai neturi skambėti kaip kibirų orkestras“

  Rokiškėnas Justinas Šapola neseniai atšventė savo 29-ąjį gimtadienį. Kaip vargonininkas jis yra žino­mas ne tik savo gimtajame mieste bei Rokiškio ra­jone, bet ir platesniuose vandenyse. Jis – savamoks­lis restauratorius, kurio didžiausi iki šiol restauruoti vargonai naujais garsais skamba Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčioje.

 • Prasideda koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“

  Jau antrą vasarą Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia pasiklausyti vargonų muzikos. Šeštadienį, birželio 29 dieną, po vakarinių šv. Mišių, 18.45 val., nuskambės pirmasis ciklo „Vargonai skamba vasarą“ koncertas. Vargonais grieš mūsų kraštietė, buvusi uteniškė Jurgita Kazakevičiūtė, skardžiais trimito garsais sakralią bažnyčios erdvę suvirpins trimitininkas Laurynas Lapė.

 • Vargonai skamba ir vasarą

  Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje – naujas koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“. Prieš mėnesį nuskambėjo vargonai, kuriais griežė maestro prof. Leopoldas Digrys ir jo mokinė, garsi vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, o dainavo kylanti jaunoji operos solistė Eglė Stundžiaitė. Praėjusį savaitgalį, liepos 28 dieną, vargonais griežė jauna 28-erių vargonininkė Karolina Juodelytė. Beveik po mėnesio bažnyčios lankytojus pradžiugins dar viena garsi pora – mama ir sūnus – vargonininkė Virginija Survilaitė ir Vytenis Gurstis (fleita).

 • Vargonai skambės ne tik rudenį, bet ir vasarą

  Jau tapo gražia tradicija, kad kiekvieną rudenį Utenoje ir aplinkiniuose rajonuose vyksta Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis. Šiemet vargonų muzikos gerbėjus pradžiugins naujas renginys – koncertų ciklas „Vargonai skamba vasarą“, kuris vyks Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje. Koncertus rengia Dievo Apvaizdos parapija kartu su VšĮ Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliu.

 • Iš Lenkijos uteniškiai išlydėti griausmingomis ovacijomis

  Neseniai Lenkijoje vykusiame XXXIX tarptautiniame vargonų ir kamerinės muzikos festivalyje uteniškiai buvo sutikti ir išlydėti griausmingomis ovacijomis. Po pasirodymo Giżycko evangelikų liuteronų bažnyčioje Utenos Trio „Magistrai" – Gediminas Kaušylas, Renata Buzėnaitė ir Zita Lukošiūnienė – liko sužavėti publikos susidomėjimo jų atliekamais aukšto lygio muzikos kūriniais, o vokiečiai uteniškiams pažadėjo pakviesti į panašius festivalius, vykstančius Vokietijoje.

 • Pagerbti vargonininkai ir bažnytinių chorų giedotojai

  Lapkričio 21 dieną Utenos Dievo Apvaizdos parapijos bažnyčioje vyko vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė, į kurią susirinkę parapijiečiai klausėsi bendro bažnytinio choro atliekamų giesmių, šlovinančių šv. Ceciliją, globojančią vargonininkus ir dainininkus.
  Vargonininkų ir bažnytinių chorų pagerbimo renginys Utenoje organizuojamas septintus metus. Pasak vienos šio renginio organizatorės Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyr. specialistės Zitos Mackevičienės, pats tinkamiausias laikas pagerbti nusipelniusius vargonininkus – lapkričio pabaigoje minima šv. Cecilijos diena.

 • Pagerbs vargonininkus ir bažnytinių chorų vadovus

  Lapkričio 21 d. (penktadienį) 18 val. jau septintąjį kartą Utenos Dievo Apvaizdos bažnyčioje vyks vargonininkų, bažnytinių chorų ir jų vadovų pagerbimo šventė. Bus aukojamos šv. Mišios už Anapilin iškeliavusius ir gyvus maestro vargonininkus ir bažnytinių chorų dalyvius, taip pat bus sveikinami ir bendromis giesmėmis šlovinami šventosios Cecilijos globojami vargonininkai ir dainininkai.

 • Mokytojų diena paminėta puikiu Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertu

  Praėjusį sekmadienį Utenos kultūros centre įvyko baigiamasis XVIII Aukštaitijos vargonų muzikos festivalio koncertas. Jame koncertavo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos simfoninis orkestras, kuriam dirigavo Juozas Mantas Jauniškis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:954
Vakar apsilankė:10094
Šią savaitę apsilankė:27535
Šį mėnesį apsilankė:27535
Viso (nuo 2015-02-16):13829097
Šiuo metu naršo:
68
2020-06-04
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!