Sudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais
KultūraSudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais
2018 balandžio 19, Ketvirtadienis 15:04

Sudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais

Sudeikiuose prabilta poezijos ir muzikos garsais
 • Vytautas RIDIKAS
 • 15 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Jei Sudeikių daugiafunkciame centre neskambėtų tradicinės autorinės dainos ir poezijos vakaras „Po pavasario dangum...“, šis nuostabus Utenos rajono kampelis prarastų dalį žavesio. Kūrybingi žmonės visada buvo vertinami ir pastebimi, nes jie yra kūrėjai, o jų kūryba skirta mums visiems. Kaip mes bevertintume kūrybą, o pirmiausia – talentingus žmones, visada žavėsimės jais. Viena iš talentų puoselėtojų ir pati ne mažiau talentinga yra Sudeikių daugiafunkcio centro vadovė Vilma Petrulienė, kuri kartu su dar vienu muzikos talentu Gintaru Šuminu yra sumaniusi rengti jau tradicija tampantį autorinės dainos ir poezijos vakarą.

V. Petrulienė, be eiliuotų tekstų rašymo, dar turi ir renginių vedėjos talentą, kuris pasireiškia įvairių susitikimų jos vadovaujamoje įstaigoje metu. O šis pavasaris išskirtinis, nes pradėjusi renginį vedėja susirinkusiesiems priminė, kad šis pavasaris – tai metų laikas, kurio labiausiai laukia žmogus. Todėl, kad jis siejamas su atgimimu, su išgyvenimu, su pačia gyvybe. „Šiemet jis turbūt buvo laukiamas kaip niekada anksčiau, vis dažniau ir dažniau keliame akis į dangų, nes jau labai pasiilgom saulės, šviesos ir šilumos, – pradėjusi renginį sakė V. Petrulienė. – Šiandien mes kalbėsimės su muzika ir poezija, kurią čia atsinešė Utenos krašto autoriai ir atlikėjai, vienas už kitą įdomesni, visi savaip turtingi ir labai skirtingi. Tačiau visus juos jungia viena bendrystė – kūryba.“
Ir V. Petrulienė pristatė pirmąjį vakaro dalyvį, jį pavadinusi unikaliu, nes, anot jos, jis turi net tris aistras. Arvydas Jurkaitis – kolekcininkas – kolekcionuoja viską, kas susiję su senąja Utena, nepriklausoma Lietuva. Yra Utenos kolekcionierių klubo pirmininkas. Aktorius. Poetas. Vedėja susirinkusiesiems paleido gerąją poezijos fėją savo posmu: ...Bet ne tai / Yra svarbiausia, / O svarbiausia – / Kas didžiausia, / Pastoviausia ir gražiausia – pakvietė pirmąjį vakaro svečią A. Jurkaitį supažindinti vakaro svečius su savo poezija, praskleisti jos grožį ir lietuviško žodžio dermę.

Po uteniškio trijų talentų turėtojo žiūrovų širdis muzika ir posmais jautrino sudeikietė, taip pat turinti ne vieną talentą – ne tik grojanti keliais muzikos instrumentais, kurianti eiles, bet ir dainuojanti Audronė Misiukaitė su uteniške akordeono virtuoze Renata Buzėnaite. Vėliau susirinkusiems Sudeikių daugiafunkcio centro salėje žiūrovams prisistatė dar viena pora – mokytojas ir jo mokinė. Pasak V. Petrulienės, mokytoją bei labai rimtą muzikantą G. Šuminą ir jo mokinę, itin kantrią dainininkę Godą Savarauskaitę, sieja tas pats bendras stebuklas – kūryba. Vedėja perskaitė dar vieną savo poetišką kūrinį:

Kaip maldą kasdieninę vis kartoju, kad viskas bus gerai...
Ar gali būt gerai, kai širdį nuolat skauda?..
O gal tikrai gerai?..
Nes tik tada žinai, kaip reikia džiaugtis...

Kai pajunti, ką reiškia neturėti to,
Ką kažkada turėt galėjai, bet imt nesugebėjai,
Prisieki sau – gyvenime daugiau tokių klaidų kartot
Neleisi niekad, nes daug už tai jau sumokėjai...

Kai supranti, ką pasakyti kažkada turėjai,
O nesakei dėl to, kad vis atrodė laiko dar yra,
Beprasmiais ir tuščiais tada pavirsta žodžiai...
Kam reikia jų, jei progos juos ištart jau nebėra...

Renginyje, kaip įvardijo jo vedėja, neapsieita ir be legendų. „Šiandien mes turime puikią progą iš arčiau pažinti Utenos roko legendą, daugiau nei 18 metų gyvavusios garsiausios Utenos roko grupės „Anbo“ įkūrėją bei vokalistą, šiuo metu vystantį solinę karjerą, bet savo kūrybinį kelią pradėjusį ne nuo roko, o nuo sunkiosios muzikos, įkūrusį grupę „Giljotina", – intriguojančiai dar vieną garsų muzikantą Rolandą Paškevičių pristatė V. Petrulienė, pastebėjusi, jog uteniškių jis labiau žinomas kaip Paškius. R. Paškevičius, kaip ir kiti atlikėjai, susilaukė to paties vedėjos klausimo: „Kas gyvenime yra svarbiausia?..“ Garsus muzikantas nedaugžodžiavo, atsakė trumpai, jog tai yra sąžinė, pasiėmė gitarą ir paniro į roko muzikos garsus.

Renginio pabaigoje tarsi intrigą V. Petrulienė paskelbė, jog pristatys tris uteniškius, kurių gyvenimą lydi ne viena duotybė: teptukas, gitara, fotoaparatas. Pirmasis prabilęs šios trupės vadovas Antanas Snukiškis sakė, jog pirmiausia jo gyvenime atsirado gitara, vėliau – fotoaparatas ir žmona. Todėl ir šį kartą jis, be bičiulių Reginos Skomskienės ir Zitos Kasauskienės, atsivežė ir žmoną Jadvygą. Tarsi prie improvizuoto laužo susėdę seni pažįstami netikėtai susirinkusiesiems užtraukė ne vieną puikiai žinomą posmą, kartu pakvietę dainuoti ir publiką.

Susitikimo pabaigą šį kartą vainikavo renginio vedėja V. Petrulienė: „Tokia mūsų šiandieninė kelionė po kūrybos pasaulį, kuriame tiek visko daug. Pėstiems apeiti viską neužtektų laiko, todėl čia į pagalbą ateina kūryba: ji gali paversti paukščiu, pakelti nuo žemės ir parodyti, kiek daug turi žmogus:

Ar tu žinai, kiek daug turi?
Turi žvaigždes ir gilų dangų.
Užversti galvą ir žiūrėt į jį gali...
Ar tu žinai, ką dar gali?
Gali skaičiuot žvaigždes,
Pajust lietaus lašus ant savo rankų...
Šypsotis, verkti, net mylėt gali...
O ar žinai, ką tu daryt turi?
Turi gyvent ir nenuleisti rankų.
Turi tikėt, kad visada yra viltis,
Net kai tikėt jėgų jau kartais neužtenka."

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Lietumi palaimintas susitikimas sukvietė kraštiečius

  Praėjusį šeštadienį trumpai prapliupęs ir palaistęs žemę šiltas vasaros lietus pakrikštijo Sudeikių krašto žmonių susitikimo „Pasimatymai prie Alaušo“ pradžią. Šv. Mišiomis Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje prasidėjusi šventė vėliau persikėlė į Utenos kultūros centro (toliau – UKC) Sudeikių skyriaus salę, galiausiai iki išnaktų tęsėsi sudeikiškių Birutės ir Donato Kubilių kieme, kur garavo ir renginio dalyvių laukė karšta firminė sudeikietiška žuvienė, nosį kuteno kepamų kepsnių ir kitų delikatesų kvapas.

 • Sudeikių jurginų šventė – tarsi Utenos miesto gimtadienio repeticija

  Viena iš šios šventės organizatorių Sudeikių daugiafunkcio centro direktorė Vilma Petrulienė džiaugėsi, kad jurginams su savo žiedais leidžiantis į pakalnę ir oras pasitaikė geras, ir žmonių daug susirinko.

 • Sudeikių bažnyčioje – įspūdingas koncertas

  Praėjusį sekmadienį kun. Povilas Klezys turėjo naujų rūpesčių – Sudeikių Švč. Mergelės Marijos bažnyčioje buvo švenčiami Šv. Elžbietos atlaidai. Šv. Mišias aukojo Utenos Kristaus Žengimo į dangų parapijos klebonas Kęstutis Palepšys, o po šv. Mišių vyko įspūdingas koncertas, kurį organizavo ilgametė Sudeikių bažnyčios vargonininkė Zita Lukošiūnienė.

 • Vėl skambėjo pradinukų muzika

  Utenos Aukštakalnio pradinės mokyklos popchoro dainininkai bei muzikantai antrą kartą Utenos kultūros centre surengė nuotaikingą koncertą „Mano gimtinė“, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

 • V. Laurinavičiaus aistra – muzikai ir futbolui

  Valdas Laurinavičius, muzikantas, muzikos pedagogas ir aktyvus sporto bei meninių renginių dalyvis ne vienerius metus dalyvaudamas seminaruose gilinosi į futbolo trenerio darbo specifiką, o neseniai 41-erių uteniškis prisijungė prie futbolo akademijos „Utenis“ trenerių, dirbančių su mažiausiųjų vaikų grupe, kolektyvo.

 • Renginys Sudeikiuose suskambėjo lietuviško žodžio spalvomis

  Kovo 11-oji Sudeikiuose nuskambėjo visomis lietuviško žodžio spalvomis, atspalviais ir potėpiais, nes tądien Utenos kultūros centro (UKC) Sudeikių skyriuje aidėjo poetų eilės, pasakos, pamąstymai, buvo skaitomi laiškai, darniai tarpusavyje derėjo atlikėjų balsai ir gitarų akordai, nukėlę klausytojus į kitą, poezijos, pasaulį. Visa tai suspindo renginyje, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvių kalbos dienoms paminėti „Lietuviško žodžio spalvos“, kuriame dalyvavo Utenos literatų klubo „Verdenė“ nariai ir UKC Sudeikių skyriaus moterų vokalinis ansamblis „Sudeikiečių gaida“.

 • Gėlė sukvietė šventei

  Jau tapo gražia tradicija Sudeikių bendruomenėje rengti ypatingos gėlės – jurgino – šventę. Idėja kilo Sudeikių daugiafunkciame centre prieš keletą metų. Atsirado ir vieta, kur Sudeikių moterys, negailėdamos savo užaugintų jurginų, sunešė ir papuošė Alaušo pakrantę. Prie Sudeikių daugiafunkcio centro iniciatyvos rengti šios gėlės šventę ir puošti Sudeikius jurginais prisijungė ir sudeikiečių bendrija „Tėviškės pastogė“. O Jurginų slėnyje dabar šių nuostabiai iki pat rudens pabaigos žydinčių augalų jau priskaičiuojama per tris šimtus.

 • Plaukimo maratone nugalėjo kauniečiai

  Šeštadienį (rugpjūčio 12 d.) Sudeikiuose vyko 9-asis tarptautinis plaukimo maratonas „Sudeikiai 2017". Šios vasaros karščio rekordus viršijusią dieną paplūdimys buvo gausus ne tik maratono dalyvių, bet ir poilsiautojų. Vieni čia varžėsi, kiti gelbėjosi nuo kaitrios saulės.

 • Sudeikiai tapo jaunų šeimų sostine

  Gegužės 20 dieną Sudeikiai trumpam tapo jaunų šeimų sostine. Prie daugiafunkcio centro susirinkusios jaunos šeimos, čia gyvenančios ar tik grįžusios aplankyti gimdytojų, buvo pakviestos bendram susibūrimui, įdomioms veikloms ir diskusijoms.

 • Sudeikiuose skambėjo poetinis žodis

  Kovo 11 dieną Utenos kultūros centro Sudeikių skyriuje vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimas. Renginio vedėjos Audronė Misiukaitė ir Lina Latožienė pasidžiaugė, kad tokią dieną sudeikiečiai mini ne vieni – į svečius atvyko Utenos literatų klubo „Verdenė" nariai. Skambėjo poetinis žodis, skirtas tėviškei, keletą dainų atliko vkalinis moterų ansamblis „Sudeikiečių gaida".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2650
Vakar apsilankė:5435
Šią savaitę apsilankė:2650
Šį mėnesį apsilankė:13464
Viso (nuo 2015-02-16):14280624
Šiuo metu naršo:
81
2020-08-03
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!