Fotografijose – apie Rytų Aukštaitijos kaimus
KultūraFotografijose – apie Rytų Aukštaitijos kaimus
2017 lapkričio 23, Ketvirtadienis 14:59

Fotografijose – apie Rytų Aukštaitijos kaimus

Fotografijose – apie Rytų Aukštaitijos kaimus

Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyko fotografijų menininko Valentino Juraičio neseniai išleisto nuotraukų albumo „Rytų Aukštaitijos kaimai“ pristatymas. Renginio metu buvo surengta albumo autoriaus nuotraukų paroda apie Aukštaitiją, rodoma nedidelė fotografijos darbų serija iš ankstesnių parodų Utenos kraštotyros muziejuje, Dusetų galerijoje (Zarasų r.), kurių daugelis fotografijų sutilpo į nuotraukų albumą.

Šiame albume – garsios Užpalių krašto žirgininkės Viktorijos Jovarienės, tautodailininkės Anelės Araminienės iš Gudeniškių viensėdžio, Danutės ir Gintauto Valkauskų iš Tauragnų ir kitos sodybos. Kaip tik šiame leidinyje šių sodybų šeimininkės ir yra vieni svarbiausių nuotraukų albumo herojų, nufotografuotų savo aplinkoje, užfiksuoti jų gražiai tvarkomi kambariai, virtuvės, svetainės. Taip pat tvartuose rūpestingai laikomi gyvuliai, paukščiai.

Šį nuotraukų albumą, kuriame pavaizduota nemažai etnografiškų sodybų iš Utenos regiono, galima įsigyti „Pegaso“ knygynų tinkle, leidykloje „Utenos Indra“.

Laikraščio „Utenos diena“ inf., Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nuogo kūno grožį atskleidė išskirtiniuose kadruose

  Lapkričio 8 dieną Utenos kraštotyros muziejuje atidaryta Onos Marijos Urbšytės fotografijos darbų paroda „Tamsos šviesa“, kuri veiks iki gruodžio 7 dienos. Kaip pati save apibūdino šios parodos autorė, ji yra architektė, pedagogė, fotografė, rašo apsakymus, noveles, esė, myli poeziją. „Ši paroda Utenos gyventojams bus įdomi, nes yra kitokia“, – taip prieš parodos atidarymą savo meną apibūdino kūrėja. „Tamsos šviesa“ architektei yra pirmoji personalinė fotografijų paroda. Joje demonstruojamos nuotraukos atspindi iš tamsos išnyrančių nuogų kūnų fragmentus. Išskirtinėms fotografijoms būdingas meninis minimalizmas, juodos ir baltos spalvų kontrastas.

 • Žvilgsnis pro objektyvą: Ignalina

  Ignalina – nedidelis šiaurės rytų Lietuvos miestas. Šioje vietovėje maždaug XIII a. buvo keturios gyvenvietės – du palivarkai ir du kaimai, vienas iš palivarkų turėjo Ignalinos pavadinimą. Pati pagrindinė gyvenvietė pradėjo augti 1862 metais, kai buvo nutiestas Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelis. Čia iškilo medinė geležinkelio stotis, o aplink ją pradėti statyti mediniai namai. 1950 metais Ignalinos miestelis tapo miestu, jis plėtotas kaip turizmo centras.

 • „Menų kamaroje“ – spaudos fotografų parodos pristatymas ir susitikimas su autoriais

  Jau 15-ą kartą Lietuvoje rengiamo nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija 2016" paroda pirmą kartą atkeliavo į Uteną. Gegužės 31 d. 16 val. parodos pristatymas vyks Utenos regiono vietos veiklos grupės galerijoje „Menų kamara"( Taikos g. 6, Utena).

 • Kviečia į „Menų kamarą“

  Balandžio 14 dieną 15.30 val. Utenos regiono vietos veiklos grupės galerijoje „Menų kamara" vyks įdomus susitikimas su Lietuvos gamtos fotografu Mariumi Čepuliu.

 • Svarbi žinia mėgstantiems fotografuoti

  Ugniagesiai vien šiemet gaisrų metu jau išgelbėjo 52 žmonių gyvybes. Jiems dažnai tenka stoti į akistatą su mirtimi – įveikti ugnį ar leistis į vandenį, kad išgelbėtų kitus. Siekiant parodyti šį kilnų darbą dirbančių žmonių kasdienybę, rengiama fotografijų paroda „Budinti Lietuva – ugniagesių portretai". Jai pateiktos nuotraukos bus eksponuojamos Vidaus reikalų ministerijoje, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente ir kitose valstybinėse institucijose, taip pat apskričių priešgaisrinėse gelbėjimo valdybose.

 • Dusetiškių fotografių sėkmė nusišypsojo Tokijuje

  Japonijoje, viename didžiausių pasaulyje Tokijo fotografijų salone, buvo surengta 76-oji paroda–konkursas – jame 1 293 fotografai iš 37 pasaulio valstybių pateikė 8 657 fotografijas. Iš Lietuvos šeši fotografai buvo pateikę 58 fotografijas. Į šią parodą buvo atrinkti dviejų Lietuvos fotografių – Dusetose gyvenančių klubo „Žalias skėtis" narių, fotomenininkių Normantės Ribokaitės ir Vilijos Visockienės – darbai.

 • Utenos meno centre vyko fotografijos dirbtuvės

  Projektas KLAUSINĖJANTYS MENAI įgauna pagreitį. Leliūnuose įsikūrusiame Utenos meno centre surengtos dar vienos kūrybinės dirbtuvės. Šį kartą su žingeidžiais uteniškiais bendravo menininkas Vitalij Červiakov. Susirinkusiems buvo pristatyta pinhole fotografavimo technika.

 • Utenos kraštotyros muziejuje – keliaujančios analoginės fotografijos dirbtuvės

  Vilniaus dailiųjų amatų asociacija 2014-aisiais metais įgyvendina edukacinį projektą įvairaus amžiaus vaikams ir jaunimui „Keliaujančios analoginės fotografijos dirbtuvės ". Šios idėjos tikslas – skatinti iš naujo atrasti, pažinti ir išsaugoti analoginės fotografijos paveldą Lietuvoje. Taip pat priminti senąją šeimos portretų fotografavimosi tradiciją, kai fotografavimui buvo ruošiamasi ir kiekvienas foto seansas buvo mažas šeimos ritualas, o fotografinis antspaudas buvo itin saugomas ir branginamas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:327
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:13630
Šį mėnesį apsilankė:75437
Viso (nuo 2015-02-16):14342597
Šiuo metu naršo:
63
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!