KultūraBibliotekoje – fotografijų albumo pristatymas
2017 lapkričio 17, Penktadienis 10:45

Bibliotekoje – fotografijų albumo pristatymas

Bibliotekoje – fotografijų albumo pristatymas

Lapkričio 22 dieną 17 val. Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje vyks Valentino Juraičio fotografijų albumo „Rytų Aukštaitijos kaimai. Namų išore ir vidus“ pristatymas. Veiks ir fotografijų paroda.

„Rytų Aukštaitijos kaimai“: Kalbant šia tema reikia pasakyti, kad dar mažai užfiksuojamas žmonių buities gyvenimas, buitis iš vidaus. Žmonės saugo savo privatumą, bijo vagių. Su draugų ir bendraminčių pagalba fotomenininkui V. Juraičiui pavyksta prisijaukinti herojus, nufotografuoti jų namus, kur kepami blynai, tvartus, kur bliauna avys ir ožkos...

Senųjų pastatų ir jų šeimininkų fiksavimas fotografijoje – vertinga ir nykstanti informacija. Autorius sau kelia tikslą rodyti namo šeimininkus ir erdvę, kur gyveno kelios kartos, čia kiekvienas daiktas mena atskirus gyvenimus, atskleidžia savitą aukštaitišką dvasią.

XXI a. pradžioje, vadinamosios globalizavimo eros prieangyje, lietuvaičiai atsiduria paliekamų namų, kraustymosi kelyje. Ši tema tebelieka skaudi ir aktuali iki šiol.

Laikraščio „Utenos diena“ inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bibliotekos vadovė V. Garunkštytė pasidalijo gerąja patirtimi

  Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson susitikime su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene sutarė dėl mokyklų bibliotekų veiklos koncepcijos ir paskirties peržiūrėjimo.

 • Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose bus kuriami šeimos skaitmeninių veiklų centrai

  Keturiose Latvijos ir Lietuvos pasienio regiono bibliotekose pradėti kurti švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrai. Šie centrai papildys ir išplės bibliotekų edukacines veiklas ir taps naujausių technologijų pažinimo vieta. Šeimos skaitmeninių veiklų centrų tinklas kuriamas įgyvendinant 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Švietimui ir gerovei skirtų šeimos skaitmeninių veiklų centrų sukūrimas Rytų Aukštaitijoje ir Pietų Latgaloje" (Nr. LLI-089).

 • Dėl sistemos sutrikimo bibliotekos skaitytojai negali pasiimti leidinių

  Apie savaitę Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje ir jos padaliniuose skaitytojai negali pasiimti leidinių, nes dėl LIBIS sistemos sutrikimo laikinai neveikia elektroninis katalogas. Tai patvirtino šios įstaigos direktorė Vida Garunkštytė.

 • Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė kviečia lankytojus

  Visą šią savaitę vyksta Nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei skirti įvairaus pobūdžio renginiai: knygų pristatymai, knygų mugė, kūrybos skaitymai, susitikimai su rašytojais ir įvairūs užsiėmimai.

 • Šventė Leliūnuose – ypatinga

  Leliūnų bibliotekos vyr. bibliotekininkė Danutė Mažliokienė neslėpė džiaugsmo – biblioteka pagaliau iš mokyklos pastato perkelta į naujas patalpas miestelio centre. Ji įsikūrė Meno centro patalpose, visai šalia Vytauto Valiušio keramikos muziejaus.

 • Bibliotekai skirta didžiausia suma – 18 tūkst. eurų

  Kultūros ministerija paskirstė valstybės biudžeto lėšas bibliotekų plėtros projektams finansuoti. Utenos A. ir M. Miškinių viešajai bibliotekai skirta 18 tūkst. eurų.

 • Išdaužtas bibliotekos langas, nuostoliai – nemenki

  Vakar, trečiadienį, Utenos apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą pasiekė pranešimas, kad išdaužtas Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos lango stiklo paketas, patirtas nuostolis siekia 2 tūkstančius eurų.

 • Tarp aktyviausių skaitytojų – ir du uteniškiai

  Praėjusią savaitę LR Seime pagerbti aktyviausi 2015 metų bibliotekos skaitytojai ir skaitomiausių knygų autoriai. Utenos A. ir M. Miškinių viešoji biblioteka aktyviausiais skaitytojais išrinko Vidą Gražienę bei mokinį Simoną Bikelį.

 • Nacionalinė bibliotekų savaitė: spalvinga knygų mugė ir išskirtinis koncertas

  Praėjusią savaitę šalyje buvo minima Nacionalinė bibliotekų savaitė – jos metu vykę renginiai neaplenkė ir Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos.

 • Pasveikinta Metų bibliotekininke tapusi R. Ramanauskienė

  Balandžio 23–29 dienomis Lietuvoje minima Bibliotekų savaitė. Ignalinos rajono bibliotekininkai puoselėja gražią tradiciją ir nuo 2000-ųjų kas dvejus metus renka Metų bibliotekininką. Aldonos Meškauskienės vadovaujama Ignalinos rajono bibliotekininkų draugija, įvertinusi dvejų metų nuopelnus, garbingą Metų bibliotekininkės vardą suteikė Ignalinos rajono savivaldybės bibliotekos Palūšės kaimo filialo vyr. bibliotekininkei Ritai Ramanauskienei už jos kraštotyrinį ir literatūrinį darbą, glaudų ryšį su vietos bendruomene ir parašytą knygą „Palūšė. Savita mažo kaimelio istorija".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:228
Vakar apsilankė:8082
Šią savaitę apsilankė:16234
Šį mėnesį apsilankė:115396
Viso (nuo 2015-02-16):7252071
Šiuo metu naršo:
69
2018-01-17