Kaimyną nužudžiusiam zarasiškiui – nuosprendis
KriminalaiKaimyną nužudžiusiam zarasiškiui – nuosprendis
2019 balandžio 05, Penktadienis 10:06

Kaimyną nužudžiusiam zarasiškiui – nuosprendis

Kaimyną nužudžiusiam zarasiškiui – nuosprendis

Panevėžyje nuosprendį išgirdo 44 metų Zarasų gyventojas O. P. Teismas jį pripažino kaltu dėl kaimynystėje gyvenusio trejais metais jaunesnio vyro nužudymo. Lemtingas buvo vienintelis dūris peiliu.

Policija ir greitosios medicininės pagalbos medikai į privatų namą Zarasuose buvo iškviesti pernai, lapkričio 6-os rytą. Bendruoju pagalbos telefonu (BPC) paskambinęs šio namo šeimininkas O. P. pasakė peiliu sužalojęs žmogų – šis sąmoningas, tačiau kraujuoja. Sužeistasis greitąja buvo nuvežtas į ligoninę, bet netrukus mirė. Ekspertai vėliau nustatė, kad peilio dūriu į krūtinę buvo sužaloti vyro vidaus organai, jis mirtinai nukraujavo.
Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Valdemara Chodorcevičienė.
Ir ikiteisminio tyrimo metu, ir teisme zarasiškis teigė, kad nelaimė įvyko susiginčijus su kaimynu, užsukusiu „pataisyti sveikatos" po vakarykščių išgertuvių. O. P. teigė, kad svečiui keliantis nuo kėdės, netyčia jam įdūrė rankoje laikytu peiliu. Tačiau eksperto išvados buvo kitokios – pagal sužalojimo pobūdį matyti, kad smūgio peiliu būta stipraus, durta sąmoningai.
Pasak prokurorės V. Chodorcevičienės, teisiamasis – gerai charakterizuojamas, dirbantis užsienyje ir turintis nepilnamečių vaikų. „Greičiausiai ši nelaimė nebūtų įvykusi, jei ne nesaikingas alkoholio vartojimas", – sakė prokurorė. Po nelaimės O. P. buvo nustatytas sunkus girtumo laipsnis.
Valstybės kaltinimą palaikiusi prokurorė teismo prašė O. P. skirti 11 metų laisvės atėmimo bausmę. Panevėžio apygardos teismas balandžio 3 dieną zarasiškiui skyrė kiek švelnesnę bausmę – 8 metus nelaisvės. Jam taip pat priteista atlyginti nužudytojo artimiesiems padarytą turtinę ir neturtinę žalą.
Teisėjų kolegija nuosprendyje akcentavo, kad nors O. P. bylos tyrimo ir nagrinėjimo teisme metu bandė sumenkinti savo veiksmus nužudant kaimyną, tačiau jis pripažino esmines faktines veikos aplinkybes ir nuoširdžiai gailisi. Nors nusikaltimo padarymui kaltinamasis panaudojo specialiai kūnui žaloti pritaikytą įrankį – peilį, jo panaudotas smurtas nebuvo intensyvus, jis sudavė vieną smūgį, kuris ir tapo nukentėjusiojo mirties priežastimi. O. P. pats sužalotajam kvietė pagalbą, stabdė kraujavimą – taip bandė jam padėti.
„Kaltinamojo padaryta nusikalstama veika iš esmės buvo atsitiktinio pobūdžio, jos padarymui įtakos turėjo besaikis alkoholio vartojimas", – rašoma nuosprendyje. Įvertinus šiuos duomenis, kaltinamojo atsakomybę lengvinančias ir sunkinančią aplinkybes, O. P. teismas nusprendė skirti laisvės atėmimo bausmę, artimą Baudžiamojo kodekso 129 straipsnio 1 dalies sankcijoje numatytam jos minimumui.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Recidyvistas iš Ignalinos bus teisiamas dėl tėvažudystės

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl Ignalinos rajone pirmąją šių metų naktį įvykdyto nužudymo. Į teisiamųjų suolą sės 27 metų V. Š., kaltinamas savo tėvo nužudymu ir vagyste bei banko kortelės neteisėtu naudojimu.

 • Iš zarasiškės išviliojo apvalią pinigų sumą

  Sukčiai nemiega ir toliau rezga pinkles visais įmanomais būdais stengdamiesi išvilioti pinigus iš šalies gyventojų.

 • Zarasiškis bus teisiamas dėl moters nužudymo ir jos namo padegimo

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 60-metis Zarasų rajono gyventojas kaltinamas bendraamžės moters nužudymu ir didelės vertės turto sunaikinimu.

 • LIONS klubo labdara atkeliavo į Zarasus

  Panevėžio LIONS klubas perdavė Zarasų rajono socialinių paslaugų centrui iš Švedijos atgabentą neįgaliųjų kompensacinės technikos labdaros siuntą. Šią labdarą surinko Kalmaro (Švedija) LIONS klubas. Joje – 86 vienetai neįgaliųjų vėžimėlių, 25 tualetinės kėdės ir 19 vaikštynių.

 • Zarasiškiai bus teisiami dėl kruvinos egzekucijos autobusų stotelėje

  Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Vaida Baranauskienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė žmogžudystės baudžiamąją bylą. Nužudymu iš chuliganiškų paskatų šioje byloje kaltinami trys Zarasų rajono gyventojai, kurių tik vienas yra sulaukęs pilnametystės.

 • Teismui perduota byla dėl zarasiškės tarnautojos kyšininkavimo

  Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Utenos apylinkės teismo Zarasų rūmams perdavė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai kyšininkavimu pareikšti buvusiai Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Zarasų skyriaus vyresniajai specialistei G. P.

 • Zarasų gimnazijoje vis dar neskubama pasirašyti atnaujintų sutarčių su mokytojais

  Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijoje iki šiol nepavyksta suderinti darbo apmokėjimo sistemos su darbuotojams atstovaujančia A. Navicko vadovaujama profesine sąjunga, nepasirašytos atnaujintos ir sutartys su mokytojais, nesuderinta darbo apmokėjimo sistema, nors jau baigia įpusėti antras mokslo metų mėnuo ir mokytojai jau yra gavę atlyginimus už rugsėjį. Tai paaiškėjo mokykloje apsilankius etatinio koordinavimo grupei.

 • Zarasų rajone rastas nuskendęs vyras

  Zarasų rajone, Luodžio ežere, aptiktas vyro kūnas, įtariama, kad jis nuskendo.

 • Zarasų seniūnijoje – Antrojo pasaulinio karo aidas

  Zarasų krašte abiejų dvidešimtojo amžiaus karų palikimas – rajono teritorija liko gausiai užteršta objektais, keliančiais grėsmę, taip pat ir sprogmenimis. Kasmet rajone surandama ir neutralizuojama nemažai sprogmenų, jie dažnai kelia pavojų žmonėms.

 • Zarasuose mokyklinis autobusas partrenkė mažametę

  Trečiadienį Zarasuose mokyklinis autobusas partrenkė mažametę, kuri dėl patirtų sužalojimų gydoma vaikų reanimacijoje. Apie tai informavo Kelių policijos tarnyba.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1658
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:33218
Šį mėnesį apsilankė:44032
Viso (nuo 2015-02-16):14311192
Šiuo metu naršo:
66
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!