Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos
KriminalaiPušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos
2019 balandžio 04, Ketvirtadienis 14:21

Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos

Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos
 • Lina NARČIENĖ
 • 6 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Ketvirtadienio vidurdienį šalia Kuktiškių miestelio kilo gaisras – liepsnojo ypač sausa žolė, o ugnies liežuviai buvo apsiviję pakelėje augančias pušis. Dabar maždaug pusantro hektaro pušyno vietoje – juoda išdegusi paklotė. Padaryti nemenki nuostoliai.

Kad šalia judraus kelio rūksta dūmai, pirmoji pro langą pamatė Kuktiškių miestelio gyventoja. Jos gyvenamąjį namą nuo šio pušynėlio skyrė siauras keliukas. Moters teigimu, liepsna per pušynėlį išplito akimirksniu. Surinkusi trumpąjį pagalbos numerį, kuktiškietė paskambino ir pranešė, kad netoli jos namų dega žolė ir liepsnoja pušys. „Paplentėj degė tik žolė, o nemažas vėjas liepsną gynė miškelio pusėn. Valant mišką šioje vietoje buvo sukrautos sausų šakų krūvelės, todėl ugniai įsisiautėti buvo ypač lengva", – susijaudinusi kalbėjo moteris. Išsigandusi kuktiškietė labiausiai bijojo, kad liepsnos nepasiektų jos ir kaimynų namų.

Po pranešimo į gaisro vietą atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai iš Utenos ir Saldutiškio. Bendromis jėgomis jie ugnį numalšino. Tačiau gaisras padarė nuostolių. Ugniagesių gelbėtojų nuomone, gaisrą galėjo sukelti neatsakingų vairuotojų ar jų bendrakeleivių elgesys – veikiausiai numesta nuorūka įžiebė ugnį. „Liepsnos buvo didžiulės, vietomis siekė net iki 3 metrų aukščio", – komentavo ugniagesys gelbėtojas Vidmantas Valaitis.
Privačiam savininkui iš Kuktiškių priklausanti ši pusantro hektaro siekianti teritorija gerokai išdegė, padaryta nemenka žala. „Be vandens mes nieko nebūtume padarę. Namus apsaugojo keliukas – liepsnos neišplito toliau", – sakė V. Valaitis.

Visvaldo Kulakausko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Vyžuonėlėse ugnis pasiglemžė ūkinį pastatą

  Pirmadienį prieš pietus Vyžuonėlių kaime (Vyžuonų sen.) užsiliepsnojo dviem čia gyvenančioms šeimoms priklausantis ūkinis pastatas. Ugnis pasiglemžė pastato stogą, išdegė gegnės, sugadintas viduje buvęs turtas.

 • Utenoje sudegė vilkikas

  Kovo 18-os vakarą, tarp 22–23 val., Utenoje, Garažų gatvėje, užsiliepsnojo vilkikas „Mecedes-Benz Actros“ su puspriekabe. Sudegė vilkiko kabina ir puspriekabė, kuri buvo tuščia.

 • Zarasiškis bus teisiamas dėl moters nužudymo ir jos namo padegimo

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota nagrinėti baudžiamoji byla, kurioje 60-metis Zarasų rajono gyventojas kaltinamas bendraamžės moters nužudymu ir didelės vertės turto sunaikinimu.

 • Kūrena krosnį – supleškina namus

  Atvėsus orams ugniagesiai gelbėtojai šalyje pirmieji sužino apie kūrenimo sezono pradžią. Gaisrai dėl netvarkingų krosnių, židinių ir dūmtraukių šį rudenį jau sunaikino ar apgadino ne vieną dešimtį gyvenamųjų namų.

 • Gaisro metu sudegė žmogus

  Ketvirtadienio vakarą skaudi nelaimė įvyko Ignalinos rajone, Naujojo Daugėliškio kaime. Čia įsisiautėjusios liepsnos prarijo gyvenamąjį namą , o po gaisro rastas ir stipriai apdegusio žmogaus kūnas.

 • Juknėnuose gaisras niokojo du statinius

  Praėjusį savaitgalį į Juknėnus (Daugailių sen.) ugniagesiai gelbėtojai važiavo net du kartus: ugnis nusiaubė lauko tualetą, o paskui liepsna siautėjo ir kaimyniniame pastate.

 • Šiemet Utenoje – pirmoji gaisro auka

  Ketvirtadienį, kovo 7-ą, prieš 11 val. Jasonyse, sodų bendrijoje „Dobilas“, kilo gaisras, kuriame žuvo 60-ties metų amžiaus namo šeimininkas. Jo žmona sugebėjo išeiti į lauką ir beveik nenukentėjo.

 • Naktį gamykloje kilo gaisras

  Naktį iš ketvirtadienio į penktadienį bendrovėje „Utenos gelžbetonis“ įvyko gaisras. Įsiliepsnojusią ugnį gesinti atskubėjo ugniagesiai gelbėtojai, patirta ir nuostolių.

 • Įvykis Utenoje sukėlė ant kojų ugniagesius gelbėtojus

  Penktadienio rytą prieš 8 valandą Utenos mieste kaukė ugniagesių automobilių sirenos – sąmyšis kilo VšĮ Utenos ligoninės Reabilitacijos skyriuje (Kupiškio g. 66). Buvo pranešta, kad ant stogo sumontuota ventiliacijos sistema dega atvira liepsna ir veržiasi dūmai.

 • Garaže sudegė automobilis

  Sausio 29 dieną Utenoje, J. Basanavičiaus g. 114, esančiame garaže kilo gaisras, kurio metu sudegė liepsnose paskendęs lengvasis automobilis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1078
Vakar apsilankė:5816
Šią savaitę apsilankė:41339
Šį mėnesį apsilankė:28229
Viso (nuo 2015-02-16):14052221
Šiuo metu naršo:
57
2020-07-05
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!