Uteniškiai bus teisiami dėl sunkių nusikaltimų
KriminalaiUteniškiai bus teisiami dėl sunkių nusikaltimų
2018 kovo 13, Antradienis 09:06

Uteniškiai bus teisiami dėl sunkių nusikaltimų

Uteniškiai bus teisiami dėl sunkių nusikaltimų

Surakino vyrą antrankiais, grasino šaunamuoju ginklu, reikalaudami pinigų, o vėliau atėmė automobilį – tokiais nusikaltimais kaltinami du uteniškiai netrukus sės į teisiamųjų suolą. Vienas jų – nepilnametis, todėl antrasis kaltinamasis bus teisiamas ir dėl vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiklą.

Utenos rajono gyventojas V. V. į teisėsaugos pareigūnų akiratį pakliuvo dėl pernai galimai įvykdytų sunkių nusikaltimų – turto prievartavimo bei plėšimo veikiant organizuotoje grupėje, kurią jis, įtariama, ir subūrė.

Įtariama, kad pernai spalį V. V. kartu su vienu nepilnamečiu ir ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu asmeniu (jo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas išskirtas į atskirą) užpuolė uteniškį, ankstų rytą prie namų sėdantį į savo automobilį. Vyras, kuriam užpuolikai pagrasino šaunamuoju ginklu, buvo surakintas antrankiais, pasodintas į keleivio sėdynę ir vežiojamas po Utenos apylinkes. Grasinant susidorojimu ir smurtaujant, iš jo buvo reikalaujama didelės pinigų sumos ir pagrobtas automobilis, kuris vėliau surastas Vokietijoje.

V. V. taip pat kaltinamas savavaldžiavimu. Įtariama, kad pernai birželį viename Utenos automobilių servise teleskopine lazda jis smogė vyrui į ranką ir grasino šaunamuoju ginklu.

Kartu su V. V. į teisiamųjų suolą sėsiantis nepilnametis kaltinamas ne tik plėšimu ir turto prievartavimu veikiant organizuotoje grupėje, bet ir dar vienu plėšimu. Įtariama, kad pernai vasarą jis naktiniame klube sumušė kitą vaikiną, o nukentėjusiajam išėjus į kiemą – atėmė mobiliojo ryšio telefoną ir laikrodį.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, o jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Saulius Daunoravičius.

Baudžiamasis kodeksas už turto prievartavimą, veikiant organizuotoje grupėje, numato laisvės atėmimą nuo 3 iki 10 metų, o už plėšimą – nuo 2 iki 10 metų.

Byla perduota nagrinėti Utenos apylinkės teismo Utenos rūmams.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Uteniškiai nuteisti už turto prievartavimą ir kitus nusikaltimus

    Užpuolė rytą į darbą susiruošusį vyrą, reikalaudami pinigų grasino šaunamuoju ginklu, o vėliau atėmė automobilį – už šį didelės vertės turto prievartavimą bei kitus nusikaltimus neseniai teisme nuosprendį išgirdo 37 metų uteniškis V. V. ir jo 18-metis giminaitis M. M. Pastarasis nusikaltimo metu buvo nepilnametis, todėl V. V. buvo nuteistas ir dėl vaiko įtraukimo į nusikalstamą veiklą.

  • Nusikaltimų mažėja

    Utenos apskrities vyriausiajame policijos komisariate per 2015 metų 6 mėnesius užregistruotos 1 362 nusikalstamos veikos, t. y. 15,5 proc. mažiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį. Pareigūnai ištyrė 862 teisės pažeidimus (63,3 proc. visų registruotų teisės pažeidimų). Statistiniai duomenys rodo, kad Utenos apskrityje nusikalstamų veikų ištyrimas yra aukštesnis už šalies vidurkį (55,9 proc.).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2820
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:39495
Šį mėnesį apsilankė:72212
Viso (nuo 2015-02-16):14096204
Šiuo metu naršo:
114
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!