Krašto žiniosPalūšėje triukšmingai atidarytas vasaros sezonas
2017 birželio 13, Antradienis 10:08

Palūšėje triukšmingai atidarytas vasaros sezonas

Palūšėje triukšmingai atidarytas vasaros sezonas
 • 11 foto

Birželio 10-ą Palūšėje triukšmingai prasidėjo vasaros sezonas. Puikus oras ir gera programa čia sukvietė didžiulį būrį žmonių ne tik iš Ignalinos kraštų, bet ir tolimiausių šalies kampelių.

Linksmybės vyko ir vandenyje, ir visoje gražioje, poilsiui pritaikytoje pakrantėje: vidurdienį prasidėjo spalvinga mugė, Lietuvos mažųjų kultūros sostinių ir turizmo paslaugų prisistatymai, irklenčių ir baidarių estafetės, vėliau vyko tinklinio ir krepšinio varžybos. Per visą Palūšę žygiavo orkestro lydima šventinė eisena. Daugybę žiūrovų į prieplauką prie valtinės sutraukė teatralizuota piratų programa ir linksmasis šokinėjimas į vandenį „Figūriada". Vakare prie pat vandens įrengtoje scenoje koncertavo Didžiasalio dainų ansamblis „Vėtrungė", atlikėjas Gintautas Juodagalvis, grupė „Vairas", jaunimas linksminosi naktinėje diskotekoje, o dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.
Šventės dalyvius, svečius, organizatorius ir rėmėjus pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, LR Seimo narys Gintautas Kindurys, Aukštaitijos nacionalinio ir Labanoro regioninio parko direktorius Gedas Kukanauskas, Ignalinos seniūnas Jonas Polito, Palūšės bendruomenės pirmininkas Arvydas Gaidelis. Džiaugtasi geru oru, puikia Palūšės gamta ir aktyvia bendruomene, kuri puikiai reprezentuoja Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą ir puoselėja šio krašto tradicijas. Pačiai Palūšei, kurioje, kaip minėta, vasarą valčių būna daugiau nei gyventojų, linkėta gražios turistinės ateities ir dar daug įsimintinų renginių. „Ši išskirtinė vietovė visada traukė poilsiautojus. Didžiuojamės Palūše ir linkime jai kuo geriausios ateities, o šioje šventėje linkime visiems linksmai praleisti laiką ir kartu pasidžiaugti unikaliu gamtos kampeliu...", – kalbėjo meras Henrikas Šiaudinis. Į svečius su mielomis dovanomis atvyko būrys bičiulių iš Paežerių, Vabalninko, Alantos, Labanoro kaimų bendruomenių. Vėliau visi šventės svečiai kartu su Palūšės kaimo bendruomene dalyvavo šventinėje eisenoje, stebėjo triukšmingą piratų pasirodymą, jumoristinius šuolius į vandenį. Bendruomenė visus vaišino tradicine žuviene ir kvietė į vakarinę programą. Buvo pasveikinti sporto varžybų nugalėtojai ir labiausiai dėmesį prikaustę šuolininkai į vandenį. Nakvynę Ginučių malūne laimėjo šventinėje loterijoje dalyvavusi Justė Kamarauskaitė.
Šią vasarą mažoji kultūros sostinė Palūšė dar tikrai nenurims. Rugpjūčio pradžioje rengiamasi vyksiančiam pirmajam šeimų festivaliui „Palūšės vėjai" ir garsiajai „Palūšės regatai". Bus ir teatro, ir kino po atviru dangumi bei sakralinės muzikos dienos, kūrėjus kvies tapybos pleneras ir rašomosios kūrybos konkursas.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Palūšė vėl kvepėjo stintelėmis

  Vasario 3 dieną Palūšė šventė ir kvietė savo svečius pasidžiaugti žiemos švente „Trauk stintelę“, kuri pernai atgimė ir pradėjo Mažosios Lietuvos kultūros sostinės renginių ciklą. Šiemet tradicija tęsiama ir tikimasi, kad ji ilgai gyvuos. Stintelių žvejyba, jų pirkimas ar ragavimas tik ką iškeptų čia pat Lūšių ežero pakrantėje tikrai vilioja. Nors tądien oras buvo žvarbokas, tačiau įsidienojus žmonių prisirinko nemažai ir kaimelyje bei pakelėse vargiai galėjai rasti vietos automobiliui.

 • Palūšė Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardą perdavė Užpaliams

  Gruodžio 8 dieną Palūšėje iškilmingu šventiniu renginiu užbaigti šio kaimo – 2017-ųjų Lietuvos mažosios kultūros sostinės – metai. Garbingas vardas, kurį Palūšė perėmė iš Molėtų rajono Alantos bendruomenės su geriausiais linkėjimais buvo perduotas Utenos rajono Užpalių miesteliui. Šventėje skambėjo patys gražiausi žodžiai, išdalintos dešimtys padėkų, simbolinių draugystės sagų, džiaugtasi draugyste, bendryste, žmonių širdžių šiluma ir bendruomenėms linkėta viltingo ėjimo į priekį.

 • Sukvietė kermošius „Lūšių rudenėlis“

  Šeštadienį Lietuvos mažoji kultūros sostinė Palūšė visus kvietė į tradicinį, labai laukiamą ir mielą kaimo renginį – kermošių „Lūšių rudenėlis". Oras buvo geras, todėl žmonių Palūšėje netrūko, kas atvažiavo, kas pėstute iš Ignalinos atėjo. Svečius pasitiko iš rudens gėrybių kūrybingai sumeistrauta moliūgų šeimyna, prie kurios visi norėjo nusifotografuoti.

 • Palūšėje vyks festivalis visai šeimai

  Lietuvos mažoji kultūros sostinė Palūšė stengiasi pateisinti garbingą vardą. Šie metai ir ši vasara jai tikrai įspūdingi gražiais renginiais. Rugpjūčio 5–13 dienomis kviečia vasaros festivalis visai šeimai „Palūšės vėjai".

 • Palūšė kviečia į šventę

  Rupjūčio 5–6 dienomis visus kviečia nuotaikinga Lietuvos mažosios kultūros sostinės vasaros šventė „Palūšės regata 2017". Organizuojamos įvairios sporto varžybos, regatos plaukimai, linksmoji regata, koncertai. Šventės dienomis Palūšėje vyks tapybos pleneras „Ant bangos", kuriame dalyvaus ir kurs 10 Lietuvos dailininkų. Pleneras prasideda rugpjūčio 5 dieną, jo uždarymo renginys vyks per Šv. Lauryno atlaidus, rugpjūčio 13 dieną Palūšės bibliotekoje.

 • Lietuvos mažoji kultūros sostinė – Palūšė – pakvipo šviežiomis stintelėmis

  Palūšė – 2017 metų Lietuvos mažoji kultūros sostinė – šauniai pradėjo garbingą savo metų kelią žiemos švente „Trauk stintelę", sukvietusią daugybę dalyvių ir svečių iš aplinkinių rajonų bei didmiesčių. Nuo ankstaus ryto Lūšių ežero ledą apsėdo žvejai mėgėjai, o didžiausia atrakcija tapo stintelių traukimas tinklais. Ant ledo taip pat vyko rogučių tempimo, ledo ritulio varžybos, buvo organizuotas šiaurietiško ėjimo žygis, pasieniečių kinologų programa. Šventės dalyviai galėjo pasigrožėti ledo skulptūromis, milžinišku piešiniu ant sniego, ragauti žuvienės, keptų stintų, kareiviškos košės, žolelių arbatos, įsigyti amatininkų dirbinių.

 • Palūšė pradeda Lietuvos mažosios kultūros sostinės kelią

  2016-aisiais Molėtų rajono Alantos miestelis šventė 580 metų jubiliejų ir džiaugėsi Lietuvos mažosios kultūros sostinės vardu. Šiemet šis garbingas vardas Utenos apskrityje atiteko Palūšės kaimui. Iš viso Lietuvoje bus 10 mažųjų kultūros sostinių, turėsiančių galimybę atskleisti savo patrauklumą ir didinti žinomumą. Ramūno Karbauskio sumanytas projektas „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė" pradėtas vykdyti 2015 metais, kai pirmąja sostine tapo Naisiai.

 • Pradėti Palūšės bažnyčios stogo tvarkybos darbai

  Šv. Juozapo bažnyčia Palūšėje (Ignalinos r.) šiuo metu pradėta dengti impregnuotų medinių lentelių stogo danga. Bus vykdomi ir kiti stogo tvarkybos darbai, kuriuos planuojama baigti šiemet. Didžiąją dalį projekto parengimui ir darbams reikalingos sumos finansuoja Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, tam skyręs daugiau nei 32 tūkstančius eurų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3808
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:24259
Šį mėnesį apsilankė:180906
Viso (nuo 2015-02-16):8572050
Šiuo metu naršo:
116
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!