Socialinis žmonių saugumas – pirmiausia savivaldybės atsakomybė
Krašto žiniosSocialinis žmonių saugumas – pirmiausia savivaldybės atsakomybė
2017 sausio 19, Ketvirtadienis 14:35

Socialinis žmonių saugumas – pirmiausia savivaldybės atsakomybė

Socialinis žmonių saugumas – pirmiausia savivaldybės atsakomybė
  • 10 foto

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Zarasuose, kur susitiko su bendruomene ir atidarė vaikų dienos centrą „Draugai", įsteigtą bendradarbiaujant kampanijai „Už saugią Lietuvą", nevyriausybinei organizacijai „Gelbėkit vaikus" ir bendrovei „Circle K Lietuva".

Zarasai naujam dienos centrui pasirinkti neatsitiktinai. Apie 250 – net dešimtadalis rajono vaikų – auga socialinės rizikos šeimose. Tai – vienas didžiausių rodiklių Lietuvoje. Šiuo metu rajone veikiantys du vaikų dienos centrai gali priimti tik 50 vaikų, visi kiti laiką leidžia nesaugioje jiems aplinkoje. Antazavės vaikų globos namuose šiuo metu gyvena 47 vaikai, dar 46 vaikai globojami šeimose. Savivaldybė nėra parengusi globos namų pertvarkymo plano, rajone įkurta viena šeimyna, tačiau visiškai nėra budinčių profesionalių globėjų, trūksta socialinių paslaugų.
Siekiant, kad kuo mažiau šių vaikų pakliūtų į globos įstaigas, kad būtų užtikrintas jų saugumas, kampanijos „Už saugią Lietuvą", NVO ir verslo pastangomis Zarasuose duris atvėręs vaikų dienos centras galės pasirūpinti per 20 sunkiau gyvenančių ir socialinės rizikos šeimose augančių vaikų. Centre sukurtos 2 darbo vietos. Dienos centras taps vaikams saugiu prieglobsčiu, o kompleksinė pagalba bus teikiama visiems šeimos nariams. Kartu su dienos centru į rajoną įžengia ir pirmoji nacionalinio lygmens nevyriausybinė organizacija.
Aktyvi globėjų ir įtėvių paieška, socialinių paslaugų plėtra turėtų tapti alternatyva vaikų globos namams. Tai – tiesioginė savivaldybių funkcija. Būtent jos, siekdamos užtikrinti vaikų saugumą, privalo paslaugas organizuoti taip, kad būtų parengta daugiau globėjų, įsteigta dienos centrų, krizių centrų motinoms, tėvams ir jų vaikams.
Pasak Prezidentės, kiekvienam vaikui geriausia augti šeimoje. Tačiau, kai šeima negeba tinkamai juo pasirūpinti, neretai vienintele išeitimi vis dar tampa globos institucija. Mūsų pareiga padaryti viską, kad vaikai augtų saugioje šeimos aplinkoje.
Šalies vadovė pabrėžė, kad tokiose savivaldybėse, kaip Zarasų, socialinių paslaugų poreikis yra ypač didelis. Todėl labai svarbu, kad naujajame dienos centre vaikai sulauks papildomo rūpesčio ir dėmesio, o kompleksinės paslaugos turi būti prieinamos kiekvienai su socialinėmis problemomis susiduriančiai šeimai.
Šiuo metu Lietuvoje yra apie 250 vaikų dienos centrų. Trūksta dar 500, kad juos galėtų lankyti ir pagalbą gauti kiekvienas socialinėje rizikoje atsidūręs vaikas. Ekspertų teigimu, vaikų dienos centrai – viena pirmųjų prevencijos priemonių, kad vaikas nepakliūtų į globos institucijas.

Prezidentūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2746
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:8613
Šį mėnesį apsilankė:41330
Viso (nuo 2015-02-16):14065322
Šiuo metu naršo:
99
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!