Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui
Krašto žiniosDubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui
2016 liepos 15, Penktadienis 09:48

Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui

Dubingiuose – didelis dėmesys istoriniam kultūriniam paveldui

Kitų metų vasario 16 dieną Lietuva minės 100-ąsias valstybės atkūrimo metines. Per šį jubiliejų norima pabrėžti, kad užtikrinamas Lietuvos valstybės tęstinumas ir amžinumas, pagal istorinę situaciją kūrybingai keičiant jos formas. Siūlomas šimtmečio minėjimo šūkis – „Lietuva, Tėvyne mūsų". Vieną svarbiausių valstybingumo šimtmečiui skirtą renginį, į kurį sueitų ir suvažiuotų visa Lietuva bei jos svečiai, planuojama surengti Dubingiuose.

Susitikimo metu pristatyta planuojamos šventės koncepcija ir aptartas renginio scenarinis planas. Išsakytoms mintims ir sumanymams buvo pritarta. 100-osioms valstybės atkūrimo metinėms skirtas renginys turėtų atspindėti Lietuvos dvarų kultūrą, išaukštinant Radvilų bei kitas garsias gimines Lietuvoje. „Šventės metu mūsų kultūros paveldą – dvarus ir jų vertingiausių lobių paslaptis – atverti bei pristatyti turės galimybę visi Lietuvoje atgiję dvarai. Tai turės būti vienas iš pagrindinių Lietuvos 100-osioms valstybės atkūrimo metinėms skirtų renginių. Turime ypatingą istorinį kultūrinį paveldą ir turime ypatingą progą jį pristatyti", – kalbėjo Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys bei pridūrė, kad privalome sutelkti visas jėgas, kad planuojamas renginys, būtų toks, kokio iki šiol Lietuvoje dar nebuvo, o vėliau jis išaugtų į patraukliausią tęstinį renginį. „Tuo pačiu turime įrodyti, kad istorine prasme atsigręžti į Dubingius yra tikrai verta", – pabrėžė jis.
Kitą pasitarimą dėl pasirengimo išskirtiniam renginiui Dubingiuose sutarta surengti rudenį, kurio metu jau bus įvardintos ir detalizuotos atsakomybės, rengiantis šiai respublikinei šventei.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Bus tvarkomas tiltas Dubingiuose

  Įsigaliojo Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos ir UAB „Tiltuva“ pasirašyta rangos sutartis dėl medinio tilto per ilgiausią Lietuvoje Asvejos ežerą (Dubingiuose, Molėtų r.) remonto. Tai vienas iš 3 medinių tiltų, esančių valstybinės reikšmės keliuose.

 • Dubingių piliavietė atgis „Išaustos tapatybės“ ženklais

  Liepos 6-ąją, minint Valstybės dieną, nuostabiame Lietuvos kampelyje – Dubingių piliavietėje vyks tautinio kostiumo konkurso „Išausta tapatybė" baigiamasis turas, dailiausių kostiumų rinkimai ir iškilmingas koncertas. Visą dieną čia bus sodru garsų ir spalvų – žėrės tautiniai raštai, aidės sutartinių sąskambiai, svečių šalių garsai ir šiuolaikiniai ritmai – į šventinę programą įsilies sutartinių šventė „Sutarjėla", tarptautinis folkloro festivalis „Baltica", žinomi Lietuvos atlikėjai.

 • Istorijos sugrąžinimas: Dubingių piliavietė vėl bus saloje

  Dubingių piliavietė glaudžiai siejama su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovais ir kovomis su kryžiuočiais. Tai viena ryškiausių Asvejos regioninio parko kultūros paveldo vertybių. Kadaise šią vaizdingą, apie 500 m ilgio ir beveik 200 m pločio kalvą, kurioje stovėjo pilis, iš visų pusių supo vanduo.

 • Utenos regiono plėtros taryba posėdžiavo Dubingiuose

  Rugsėjo 15 dieną Asvejos regioninio parko direkcijoje, Dubingiuose (Molėtų r.), posėdžiavo Utenos regiono plėtros taryba: išrinktas Tarybos pirmininko pavaduotojas, svarstyti Utenos regiono plėtros 2014-2020 m. plano atnaujinimo, regiono projektų sąrašų tikslinimo ir kiti klausimai.
  Į posėdį atvyko visi Tarybos nariai bei svečiai iš Marijampolės apskrities: Marijampolės regiono plėtros tarybos pirmininkas metas Ražinskas, Valdas Tumelis, Valdas Tumelis ir Regioninės plėtros departamento prie VRM Marijampolės apskrities skyriaus vedėjas Evaldas Ulevičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5042
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:18345
Šį mėnesį apsilankė:80152
Viso (nuo 2015-02-16):14347312
Šiuo metu naršo:
79
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!