Paliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių
Krašto žiniosPaliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių
2014 rugsėjo 17, Trečiadienis 13:58

Paliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių

Paliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių

Ignalinos rajone esantis Paliesiaus dvaras iš griuvėsių prikeltas prieš keletą metų. Tai Vienas geriausių restauracijos projektų Lietuvoje. Dėl savo architektūrinės, istorinės ir landšaftinės vertės dvaras įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo objektų registrą. Šiandien dvare teikiamos apgyvendinimo, maitinimo ir reabilitacinės paslaugos, taip pat vyksta įvairūs kultūriniai ir šviečiamojo pobūdžio renginiai. Jie organizuojami puikioje kamerinėje erdvėje, sukurtoje tarp senųjų pasagos formos arklidžių sienų, kurias apsaugo modernus stiklo pastatas. Rugsėjo 15-18 dienomis dvare buvo pakviesti apsilankyti visi Ignalinos rajono mokiniai. Jiems koncertavo smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir gitaristas Simonas Bušma. Dvaro pristatymas, puiki muzika ir nuoširdus bendravimas mokiniams padarė tikrai didelį įspūdį.

„Jūs esate fantastiškoje vietoje ir klausotės muzikos, kuri skambėjo senuosiuose dvaruose. Norėčiau, kad namo išsivežtumėte pasididžiavimo savo kraštu, jo paveldu ir kultūra jausmą. Labai svarbu, kokie jūs jausitės keliaudami per pasaulį ir kokių tikslų sieksite...",– bendraudamas su mokiniais sakė Gediminas Dalinkevičius. Jis labai džiaugėsi galėdamas dalyvauti tokiame nuostabiame projekte ir groti jaunimui. Smuikininkas pasakojo apie dvarų kultūrą, muzikos poveikį žmogui, apie svajones ir savo vietos pasaulyje ieškojimą.
Rugsėjo 17 d. kartu su Ignalinos gimnazijos mokiniais dvare apsilankė ir rajono savivaldybės vadovai: meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, administracijos direktorius Rimantas Mačys bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Dvaro savininkas mielai sutinka bendradarbiauti su savivaldybe, priimti užsienio ir kitus svečius, organizuoti bendrus renginius.
Paliesiaus dvaro sodybos ansamblis buvo suformuotas XVIII amžiuje, nors yra duomenų, kad medinis gyvenamasis namas toje vietoje egzistavo dar XVII amžiuje. Gaila, tačiau pagrindinis dvaro pastatas neišlikęs. Visą dvaro ansamblį galima pamatyti tik dailininko V. Smakausko tapytame paveiksle. Dvaras atliko svarbų vaidmenį to meto krašto ūkiniame ir kultūriniame gyvenime, jis siejamas su garsiomis XVIII-XIX amžiaus asmenybėmis. Nuo 1736 metų Paliesiaus dvaras priklausė Justinos ir Kazimiero-Petro Kublickių šeimai, kuri giminiavosi su LDK didikais Soltanais. XIX amžiuje vykusių sukilimų metu dvaras buvo vienu iš to krašto sukilėlių centrų. Nuslopinus sukilimus, XIX amžiaus antroje pusėje Kublickiai Paliesiaus dvaro neteko. Iš pradžių jį įsigijo P. Liubimovas, paskui – Povarova. Neilgai valdžiusi dvarą ji pardavė generolui majorui fon Eksei. Po Pirmojo pasaulinio karo Paliesiaus dvaro savininku tapo Romualdas Bržezinskis. Prieš antrąjį pasaulinį karą ši Lietuvos dalis pateko į Baltarusijos teritoriją ir dvaras buvo nacionalizuotas. Per karą dvaro turtas buvo išgrobstytas, dvarui priklausę pastatai apgriauti, iki šių dienų jie išliko ne visi.
Pastaraisiais metais, pasinaudojant Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondų parama, dvaro architektūrinis ansamblis buvo restauruotas ir atstatytas iš griuvėsių. 2010-2013 m. sėkmingai įgyvendinant projektą „Sveikatos gerinimo ir turizmo paslaugų teikimo komplekso sukūrimas bei Paliesiaus dvaro rekonstrukcija pritaikant jį šių paslaugų reikmėms" buvo rekonstruotas ir pritaikytas viešbučiui (9 numeriai, 20 svečių, SPA su baseinu) buvęs Prižiūrėtojo namas, išlikusių pamatų vietoje atkurtas ūkinis pastatas, sutvarkytas parkas, teritorija aptverta tvora, atkurtos atraminės sienutės, įrengti vartai ir varteliai lankytojams. Įvažiavus į dvaro teritoriją iškart pamatai naujai pastatytą medinį pastatą. Tai reabilitacijos klinika, kuri puikiai priderinta prie kitų dvaro pastatų ir gražiai įsilieja į bendrą ansamblį. Dvaro teritorijoje, parke ir toliau vyksta aplinkos tvarkymo darbai.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

 • Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

  Gruodžio 8 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta edukacija „Stebuklingas lėlių pasaulis“ su Švenčionių krašto menininke Veronika Garbuliene. Ši popietė buvo puiki proga kelioms valandoms užsimiršti, sugrįžti į vaikystę, pasaką ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Nepaprastas paprastos moters gyvenimas

  Lapkričio 1-ą 90 metų sulaukė Vidiškių seniūnijos Kaneišių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Konstancija Ribokienė. Lapkričio 4 dieną jubiliatę pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Vidiškių seniūnijos seniūnas Alfredas Aškelėnas, bendruomenės nariai, senolei linkėję stiprios sveikatos, gražių dienų ir sulaukti 100 metų.

 • Dovana Ignalinos kraštui – vertinga knyga

  Spalio 17 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta istorinė knyga apie Ignalinos kraštą ir jo vietovardžius „Ignalinos kraštas. Vietovių istorinė – statistinė apžvalga amžių tėkmėje“.  Tai įspūdingas 800 puslapių leidinys, bene 20-ties metų kruopštaus darbo rezultatas, prasminga dovana Ignalinai ir visiems kraštiečiams. Knygoje atsiskleidžia ir visos Lietuvos praeitis. Medžiagą leidiniui parengė istorikas mėgėjas Romutis Matkevičius, kuris daugiau kaip 20 metų dirba, tyrinėja savo gimtojo krašto istoriją ir skelbia ją atskirais straipsniais spaudoje.

 • Sprendžiamas garvežio likimas

  Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas ir savivaldybės tarybos sekretorius Vilius Cibulskas lankėsi Vilniuje ir susitiko su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais. Susitikime kalbėta apie Gavio ežero pusiasalyje esančią vaikų vasaros stovyklos bazę ir garvežį.

 • Naujiems mokslo metams artėjant

  Rugpjūčio 29 dieną savivaldybėje vyko Ignalinos rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Sveikinimo kalboje Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas visiems palinkėjo gerų mokslo metų, gražios artėjančios šventės, tvirtybės ir optimizmo ateičiai, glaudesnio bendradarbiavimo, šiltesnių santykių, kad visiems pavyktų bendrauti ne kaip biurokratams, o kaip atsakingiems žmonėms, ieškantiems išeičių ir sprendimų.

 • Ignalina išeinančiai vasarai dovanojo skrybėlę

  Rugpjūčio 24 dieną Ignalinos vasaros estradoje atsisveikinta su besibaigiančia vasara. Šventė „Paskutiniai žiedai – vasaros skrybėlei“ buvo graži, lyriškai svajinga, romantiška ir trankiai linksma... Gėlėta vasaros skrybėlė, kurią išpuošė visi šventės dalyviai, buvo išplukdyta į paslaptingąsias Ilgio ežero tolumas.

 • Ignalina – dangaus takais

  Ignalinos rajono savivaldybės administracija spaudai parengė nuotraukų albumą „Ignalina dangaus takais“. Kovo mėnesį leidykla „Vyzdys" užbaigė leidybos darbus. Dabar knygą galima įsigyti Ignalinos rajono turizmo informacijos centre ir parduotuvėje „Liepa“. Ignalinos rajono savivaldybė naująjį leidinį naudos reprezentacinėms reikmėms.

 • Padėkojo merui už darbą

  Praėjusią savaitę vyko paskutinis šios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimti 23 sprendimai, pritarta savivaldybės mero, savivaldybės administracijos ir direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitoms. Kaip sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, taryba dirbo sutelktai ir atsakingai, įvyko 11 posėdžių, priimti 223 sprendimai. Meras apžvelgė biudžeto vykdymą ir įstaigų veiklą, savo darbą įvairiose komisijose, tarybose, asociacijose, tarptautinį bendradarbiavimą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9121
Vakar apsilankė:8835
Šią savaitę apsilankė:17956
Šį mėnesį apsilankė:197413
Viso (nuo 2015-02-16):12247763
Šiuo metu naršo:
145
2020-01-21
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!