Paliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių
Krašto žiniosPaliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių
2014 rugsėjo 17, Trečiadienis 13:58

Paliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių

Paliesiaus dvaras sulaukė pusantro tūkstančio mokinių

Ignalinos rajone esantis Paliesiaus dvaras iš griuvėsių prikeltas prieš keletą metų. Tai Vienas geriausių restauracijos projektų Lietuvoje. Dėl savo architektūrinės, istorinės ir landšaftinės vertės dvaras įtrauktas į Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo objektų registrą. Šiandien dvare teikiamos apgyvendinimo, maitinimo ir reabilitacinės paslaugos, taip pat vyksta įvairūs kultūriniai ir šviečiamojo pobūdžio renginiai. Jie organizuojami puikioje kamerinėje erdvėje, sukurtoje tarp senųjų pasagos formos arklidžių sienų, kurias apsaugo modernus stiklo pastatas. Rugsėjo 15-18 dienomis dvare buvo pakviesti apsilankyti visi Ignalinos rajono mokiniai. Jiems koncertavo smuikininkas Gediminas Dalinkevičius ir gitaristas Simonas Bušma. Dvaro pristatymas, puiki muzika ir nuoširdus bendravimas mokiniams padarė tikrai didelį įspūdį.

„Jūs esate fantastiškoje vietoje ir klausotės muzikos, kuri skambėjo senuosiuose dvaruose. Norėčiau, kad namo išsivežtumėte pasididžiavimo savo kraštu, jo paveldu ir kultūra jausmą. Labai svarbu, kokie jūs jausitės keliaudami per pasaulį ir kokių tikslų sieksite...",– bendraudamas su mokiniais sakė Gediminas Dalinkevičius. Jis labai džiaugėsi galėdamas dalyvauti tokiame nuostabiame projekte ir groti jaunimui. Smuikininkas pasakojo apie dvarų kultūrą, muzikos poveikį žmogui, apie svajones ir savo vietos pasaulyje ieškojimą.
Rugsėjo 17 d. kartu su Ignalinos gimnazijos mokiniais dvare apsilankė ir rajono savivaldybės vadovai: meras Henrikas Šiaudinis, mero pavaduotojas Gintautas Kindurys, administracijos direktorius Rimantas Mačys bei Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimanta Vilčinskienė. Dvaro savininkas mielai sutinka bendradarbiauti su savivaldybe, priimti užsienio ir kitus svečius, organizuoti bendrus renginius.
Paliesiaus dvaro sodybos ansamblis buvo suformuotas XVIII amžiuje, nors yra duomenų, kad medinis gyvenamasis namas toje vietoje egzistavo dar XVII amžiuje. Gaila, tačiau pagrindinis dvaro pastatas neišlikęs. Visą dvaro ansamblį galima pamatyti tik dailininko V. Smakausko tapytame paveiksle. Dvaras atliko svarbų vaidmenį to meto krašto ūkiniame ir kultūriniame gyvenime, jis siejamas su garsiomis XVIII-XIX amžiaus asmenybėmis. Nuo 1736 metų Paliesiaus dvaras priklausė Justinos ir Kazimiero-Petro Kublickių šeimai, kuri giminiavosi su LDK didikais Soltanais. XIX amžiuje vykusių sukilimų metu dvaras buvo vienu iš to krašto sukilėlių centrų. Nuslopinus sukilimus, XIX amžiaus antroje pusėje Kublickiai Paliesiaus dvaro neteko. Iš pradžių jį įsigijo P. Liubimovas, paskui – Povarova. Neilgai valdžiusi dvarą ji pardavė generolui majorui fon Eksei. Po Pirmojo pasaulinio karo Paliesiaus dvaro savininku tapo Romualdas Bržezinskis. Prieš antrąjį pasaulinį karą ši Lietuvos dalis pateko į Baltarusijos teritoriją ir dvaras buvo nacionalizuotas. Per karą dvaro turtas buvo išgrobstytas, dvarui priklausę pastatai apgriauti, iki šių dienų jie išliko ne visi.
Pastaraisiais metais, pasinaudojant Lietuvos Respublikos bei Europos Sąjungos Regioninės plėtros fondų parama, dvaro architektūrinis ansamblis buvo restauruotas ir atstatytas iš griuvėsių. 2010-2013 m. sėkmingai įgyvendinant projektą „Sveikatos gerinimo ir turizmo paslaugų teikimo komplekso sukūrimas bei Paliesiaus dvaro rekonstrukcija pritaikant jį šių paslaugų reikmėms" buvo rekonstruotas ir pritaikytas viešbučiui (9 numeriai, 20 svečių, SPA su baseinu) buvęs Prižiūrėtojo namas, išlikusių pamatų vietoje atkurtas ūkinis pastatas, sutvarkytas parkas, teritorija aptverta tvora, atkurtos atraminės sienutės, įrengti vartai ir varteliai lankytojams. Įvažiavus į dvaro teritoriją iškart pamatai naujai pastatytą medinį pastatą. Tai reabilitacijos klinika, kuri puikiai priderinta prie kitų dvaro pastatų ir gražiai įsilieja į bendrą ansamblį. Dvaro teritorijoje, parke ir toliau vyksta aplinkos tvarkymo darbai.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Naujiems mokslo metams artėjant

  Rugpjūčio 29 dieną savivaldybėje vyko Ignalinos rajono švietimo ir ugdymo įstaigų vadovų pasitarimas. Sveikinimo kalboje Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas visiems palinkėjo gerų mokslo metų, gražios artėjančios šventės, tvirtybės ir optimizmo ateičiai, glaudesnio bendradarbiavimo, šiltesnių santykių, kad visiems pavyktų bendrauti ne kaip biurokratams, o kaip atsakingiems žmonėms, ieškantiems išeičių ir sprendimų.

 • Ignalina išeinančiai vasarai dovanojo skrybėlę

  Rugpjūčio 24 dieną Ignalinos vasaros estradoje atsisveikinta su besibaigiančia vasara. Šventė „Paskutiniai žiedai – vasaros skrybėlei“ buvo graži, lyriškai svajinga, romantiška ir trankiai linksma... Gėlėta vasaros skrybėlė, kurią išpuošė visi šventės dalyviai, buvo išplukdyta į paslaptingąsias Ilgio ežero tolumas.

 • Ignalina – dangaus takais

  Ignalinos rajono savivaldybės administracija spaudai parengė nuotraukų albumą „Ignalina dangaus takais“. Kovo mėnesį leidykla „Vyzdys" užbaigė leidybos darbus. Dabar knygą galima įsigyti Ignalinos rajono turizmo informacijos centre ir parduotuvėje „Liepa“. Ignalinos rajono savivaldybė naująjį leidinį naudos reprezentacinėms reikmėms.

 • Padėkojo merui už darbą

  Praėjusią savaitę vyko paskutinis šios kadencijos Ignalinos rajono savivaldybės tarybos posėdis. Posėdyje priimti 23 sprendimai, pritarta savivaldybės mero, savivaldybės administracijos ir direktoriaus 2018 m. veiklos ataskaitoms. Kaip sakė Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis, taryba dirbo sutelktai ir atsakingai, įvyko 11 posėdžių, priimti 223 sprendimai. Meras apžvelgė biudžeto vykdymą ir įstaigų veiklą, savo darbą įvairiose komisijose, tarybose, asociacijose, tarptautinį bendradarbiavimą.

 • Ignalinos savivaldybės įmonės pateko į STT akiratį

  Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos pareigūnai atliko korupcijos rizikos analizę Ignalinos rajono savivaldybės (Savivaldybė) kontroliuojamų įmonių „Ignalinos autobusų parkas“, „Ignalinos butų ūkis“, „Ignalinos vanduo“, „Ignalinos šilumos tinklai“, „Kompata“, „Didžiasalio komunalinės paslaugos“ valdymo srityje.

 • Ignalinos rajono neįgalieji džiaugiasi nauja transporto priemone

  Kovo 25 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis apžiūrėjo naują neįgaliųjų poreikiams pritaikytą autobusiuką, kurį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Neįgaliųjų reikalų departamentas skyrė Ignalinos rajono neįgaliųjų draugijai. Ignalina – viena iš 20-ties savivaldybių, gavusių tokias transporto priemones.

 • Ignalinoje pagerbti policijos pareigūnai

  Rugsėjo 27 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis dalyvavo Paliesiaus dvare vykusiame iškilmingame Lietuvos policijos įkūrimo 100-ųjų metinių ir Angelų Sargų – Policijos dienos minėjime bei pasveikino Ignalinos rajono policijos komisariato vadovą Dainių Šidlauską, pareigūnus, darbuotojus.

 • Ignalina – renovacijos lyderė visoje šalyje

  Ignalinos miesto gyventojai jau įprato prie pasikeitusios aplinkos, modernizuotų daugiabučių namų vaizdo. Malonaus nustebimo gali sulaukti tik iš atvykusiųjų. Pirmoji pradėjusi renovaciją ir visai Lietuvai pateikusi savivaldybės sukurtą naują jos modelį Ignalina ir toliau išlieka lyderė. Gyventojų nereikia įtikinėti, kad modernizuotas būstas yra jaukesnis, šiltesnis, sunaudoja mažiau šilumos energijos ir, žinoma, yra patrauklesnis pirkėjui.

 • Strigailiškyje valomas Palaukinio ežeriukas

  Strigailiškio (Ignalinos r.) gyventojai džiaugiasi šalimais turėdami Palaukinio ežeriuką. Vieniems kliūva grožėtis jo didžiąja, kitiems – į kaimelį įsirangiusia mažąja dalimi. Neseniai šioje dalyje buvo organizuoti valymo darbai. Buvo šienaujamos nendrės, plaukant valtimis grėbiamos vandenį, ypač pakraščiuose, tirštai užtraukusios žolės. Ežeriukas po tokio valymo tarsi atsikvėpė, išgražėjo.

 • Pasieniečiams įkliuvo būrys nelegalų

  Ignalinos rajone Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė neteisėtai į Lietuvą atklydusią migrantų grupę – 4 irakiečius ir 16, pirminiais duomenimis, Afganistano piliečių. Pastarieji neturėjo jokių tapatybę patvirtinančių dokumentų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6863
Vakar apsilankė:7335
Šią savaitę apsilankė:55579
Šį mėnesį apsilankė:122308
Viso (nuo 2015-02-16):11093039
Šiuo metu naršo:
84
2019-09-15
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!