Tarp geriausių šalies bibliotekininkų – zarasiškė
Krašto žiniosTarp geriausių šalies bibliotekininkų – zarasiškė
2020 balandžio 24, Penktadienis 09:22

Tarp geriausių šalies bibliotekininkų – zarasiškė

Tarp geriausių šalies bibliotekininkų – zarasiškė

Minint Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną startavo jau 20-oji Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Nors tradiciškai ji pradedama iškilmėmis Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, šiemet jos virtualios.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas, virtualiai sveikindamas šalies bibliotekininkų bendruomenę, teigė, kad šiemet ši savaitė išskirtinė ne tik todėl, kad rengiama jau 20 kartą, bet ir dėl to, kad pirmą kartą vyksta nuotoliniu būdu. „Tačiau šis metas kaip tik yra tas, kuris dar kartą padeda suvokti knygos vertę mūsų gyvenimui. Knyga žmonėms tebėra būtinas poreikis tam, kad jie galėtų ištverti išbandymų laiką. Vadinasi, bibliotekų veikla ir bibliotekininkų darbas yra pamatinis, atliepiantis būtiną žmogaus poreikį knygos teikiamam dvasiniam penui. Tai kaip tik ir galima dar geriau suvokti šiuo metu", – kalbėjo ministras M. Kvietkauskas. Jis paskelbė geriausius praėjusių metų bibliotekininkus.

2019 metų geriausio bibliotekininko vardas suteiktas Pasvalio Mariaus Katiliškio viešosios bibliotekos Vaškų Vandos Zaborskaitės bibliotekos vyriausiajai bibliotekininkei Aldonai Oniūnienei už aukštą kultūrinių ir švietėjiškų renginių lygį, teigiamo požiūrio į skaitymo vertę ir kultūrą formavimą, profesorės Vandos Zaborskaitės atminimo ir jos nuopelnų Lietuvos kultūrai įprasminimą, Vaškų krašto istorijos puoselėjimą, glaudų bendradarbiavimą su Vaškų miestelio bendruomene ir draugystės ryšius su kraštiečiais.
2019 metų geriausio bibliotekos vadovo vardą pelnė Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Danutė Karlienė už indėlį kuriant ir stiprinant modernią daugiafunkcę ir naujų bendrysčių biblioteką, šiuolaikinių technologinių paslaugų šeimoms kūrimo ir tobulinimo iniciatyvas, Zarasų krašto bendruomenės telkimą bendroms literatūrinėms ir kultūrinėms veikloms, aktyvų dalyvavimą Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacijos veikloje.
Vilniaus miesto savivaldybės centrinės bibliotekos rinkodaros vadybininkė Julija Glosaitė įvertinta 2019 metų geriausiu jaunojo bibliotekininko vardu už iniciatyvumą ir profesionalumą tobulinant bibliotekos teikiamas paslaugas, populiarinant skaitymą, vykdant projektinę veiklą, skleidžiant gerąją bibliotekos veiklos patirtį Lietuvoje ir užsienyje.
Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė, kurios tema „Kaip pasikeitėme per 20 metų?", vyks balandžio 23–29 dienomis.

Kultūros ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Bibliotekose – nemokami interneto bankininkystės mokymai

    Lietuvos bankų asociacija (LBA) drauge su asociacija „Langas į ateitį“ sukūrė demonstracinį interneto banką: saugų ir paprastą būdą susipažinti su elektronine bankininkyste. Partnerių tikslas – padėti skaitmeninių įgūdžių stokojantiems gyventojams išmėginti nuotolines paslaugas ir įvertinti jų patogumą.

  • Rajonų bibliotekos praturtėjusio geidžiamiausiais kūriniais

    Rajonų gyventojai knygų perka mažiau, tačiau aktyviai skaito ir domisi tendencijomis, ypač – metų knygos rinkimuose dalyvaujančiais leidiniais. Atsiliepdama tiek į skaitytojų poreikius, tiek į Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuojamą akciją „Knygų kalėdos“, didmeninės prekybos popieriumi įmonė šventes paminėjo dovanodama rajonų bibliotekoms naujausias ir populiariausias knygas. Savotiškais knygnešiais tapo patys įmonės darbuotojai, tam skirdami savo laisvą laiką.

  • Šalies bibliotekas pasieks 190 naujų kompiuterių

    Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka 52 šalies savivaldybėms perduos 190 naujų stacionarių kompiuterių, kurie bus paskirstyti miestų ir rajonų bibliotekoms. Tokiam Kultūros ministerijos parengtam nutarimo projektui pritarta Vyriausybės posėdyje.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1596
Vakar apsilankė:10585
Šią savaitę apsilankė:1596
Šį mėnesį apsilankė:1596
Viso (nuo 2015-02-16):13803158
Šiuo metu naršo:
65
2020-06-01
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!