Pasveikinta 90 metų sulaukusi Dūkštelių gyventoja
Krašto žiniosPasveikinta 90 metų sulaukusi Dūkštelių gyventoja
2020 sausio 15, Trečiadienis 14:22

Pasveikinta 90 metų sulaukusi Dūkštelių gyventoja

Pasveikinta 90 metų sulaukusi Dūkštelių gyventoja

Sausio 13 dieną 90-ojo jubiliejaus proga pasveikinta Dūkštelių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Janina Veronika Jakubauskienė. Sveikatos, stiprybės ir šviesių dienų jubiliatei linkėjo Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Dūkšto seniūnijos seniūnas Vytautas Kazėnas. Mamos švente džiaugėsi dukra Silva, visus prie stalo sodino, vaišino. Svečiai „Ilgiausių metų“ sugiedojo.

Janina Veronika Jakubauskienė, mergautinė pavardė Žigaitė, kilusi iš Panevėžio krašto. Gimė Raguvėlėje, tarnautojo ir namų šeimininkės šeimoje. Tėvas Jonas buvo šaulys, didelis patriotas, kovotojas už lietuvybę. Janinai buvo 13-ka, kai jį 1953 m. suėmė, o paskui Vilniaus Lukiškių aikštėje sušaudė. Tuomet, pasak moters ir prasidėjo jų vargai. Mama liko su dviem dukterimis. Teko keisti gyvenamąsias vietas, o nuo 17 metų pradėjo dirbti. „Kaltanėnuose apsigyvenom, ėjau miškan dirbti, paskui kelią tiesėm į Švenčionėlius. Sunkiai gyvenom, visko trūko, bet niekas nesiskundė. Be duonos niekad nebuvom. Prie Smetonos baigiau šešis skyrius, tai buvau kiek raštinga...",– pasakojo moteris. Vyrą ji susirado dirbdama Švenčionėlių miškų ūkyje, ji buvo buhalterė, jis – girininkas. 1971 metais Dūkšteliuose apsigyveno, kolūkyje dirbo. „Sunku buvo, visi aplink komunistai, mane vis apskųsdavo...", – prisiminė. Vyrą palaidojo po 18-kos metų bendro gyvenimo. Ilgus metus našlauja.

Dabar moteris džiaugiasi ją vis aplankančia dukra Silva, Vilniuje gyvenančiu sūnumi Romu. Smagu sulaukti anūkų, proanūkių. Trys iš penkių anūkų užsienyje gyvena. Jos kasdienybė teka ramiai. Janina mėgsta skaityti, nerti, megzti, į parduotuvę pati nueina. Vasarą daržoves augina, prie daržo su kaimynėmis susitikus pasikalba.

Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Eismą judriausioje miesto gatvėje sutrikdė avarija

  Ketvirtadienį, apie 11 val., J. Basanavičiaus gatvėje, ties įvažiavimu į bendroves „Utenos trikotažas“ ir „Utenos krosnys“, susidūrė du automobiliai. Greitosios medicinos pagalbos medikai į Utenos ligoninę išvežė vieno iš jų vairuotoją.

 • Garbingo amžiaus senolė vasarą sugrįžta į savo namus

  Susitikimas su ilgaamžiais tarsi sustabdo begaliniame bėgime, leidžia išgyventi tai, kas svarbiausia, vertingiausia, kas turi nepraeinančią prasmę... Gegužės 21 dieną Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir Ignalinos seniūnas Jonas Politas pasveikino 90-ąjį jubiliejų švenčiančią Vandą Pelenienę, gyvenančią gražiame Kamšos kaime (Ignalinos r.). Senolė labai džiaugėsi svečiais, sodino už stalo, vaišino, pasakojo apie savo ilgą gyvenimą.

 • Pasveikinta 100 metų sulaukusi senolė

  Gruodžio 6 dieną pasveikinta 100 metų sulaukusi Stanislava Kurmienė, kuri gimė ir užaugo Utenos rajone, Daugailiuose. Anksčiau su savo šeima gyvenusi Molėtų rajone, šiuo metu senolė dienas leidžia pas savo anūkę Utenoje.

 • Skurdas, artimųjų abejingumas kas dieną lydi vienišą senolę

  Praėjusią savaitę „Utenos dienos" redakciją pasiekė laiškas, kuriame piktinamasi tuo, kad beveik šimto metų sulaukusi Norodiškio viensėdžio, nutolusio tris kilometrus į šiaurės vakarus nuo Kuktiškių, gyventoja 96 metų Elena Morkūnaitė apleista ir neprižiūrėta. Jame taip pat rašoma, kad seniūnijos paskirta globėja, anot tolimu senolės giminaičiu pasirašiusio anonimo, pasiima visą pensiją ir dar gauna penkiasdešimties eurų išmoką už globą iš seniūnijos. E. Morkūnaitę aplankęs giminaitis teigė, kad močiutė sublogusi ir sulysusi, miega nešvariuose skarmaluose, kambaryje netvarka ir šiukšlynas, o maisto gauna tik kartą per dieną, kai net kaliniai įkalinimo įstaigose maitinami tris kartus. Pagal laiško turinį buvo galima spręsti, jog situacija labai sudėtinga, todėl „Utenos dienos" žurnalistės lankėsi seniūnijoje bei senolės namuose ir domėjosi susidariusia problema.

 • Surado pasiklydusią senolę

  Ceikinių seniūnijos (Ignalinos r.) gyventojas Mindaugas kartu su pareigūnais rado pasiklydusią senolę. Penktadienio vakarą dingusios senolės paieška miške, tarp Ropiškėlės ir Juodiškės kaimų, baigėsi sėkmingai. Policijos pareigūnai kartu su šio rajono gyventoju ir jo motina surado pasiklydusią moterį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1217
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:25221
Šį mėnesį apsilankė:113632
Viso (nuo 2015-02-16):14137624
Šiuo metu naršo:
96
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!