Lediniame tvenkinio vandenyje – skęstančio žvejo drama
Krašto žiniosLediniame tvenkinio vandenyje – skęstančio žvejo drama
2020 sausio 09, Ketvirtadienis 14:33

Lediniame tvenkinio vandenyje – skęstančio žvejo drama

Lediniame tvenkinio vandenyje – skęstančio žvejo drama

Anykščių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiams gelbėtojams sausio 3-os dienos vidurdienį pavyko išgelbėti Pagojės tvenkinyje skendusio senolio gyvybę. Devintąją dešimtį pradėjęs vyras tądien žvejojo, deja, apvirtus valčiai, atsidūrė šaltame vandenyje. Jeigu ne Anykščių savivaldybės Viešintų ugniagesių komandos ugniagesys Eitautas Motiejūnas, ši istorija galėjo baigtis tragiškai. Vaikinas, tądien važiuodamas į miestą, pastebėjo tvenkinyje valtimi plaukiojantį žvejį.

Grįždamas atgal, Eitautas, dirstelėjęs tvenkinio pusėn, žvejo nebematė. Užuot važiavęs toliau  vaikinas sustabdė savo automobilį ir nuskubėjo tvenkinio link. „Pamačiau, kad žmogus jau vandenyje. Jis laikėsi įsitvėręs į valtį. Mane ir jį skyrė gal penkiasdešimt metrų. Tuoj pat paskambinau 112. Raginau žmogų laikytis įsikabinus į valtį, kol atvyks ugniagesiai. Jie pasirodė po kelių minučių", – apie savo žygdarbį pasakojo E. Motiejūnas.

„Gavus iškvietimą, kad skęsta žmogus, išskubėjo dviejų skyrių ugniagesiai. Pakeliui jie užsivilko vandens nepraleidžiančius kostiumus ir gelbėjimosi liemenes. Žinojome, kad brangi kiekviena sekundė. Atvažiavę iš pradžių vandenyje pamatėme tik valtį, o paskui – ir žmogų, kuris laikėsi įsitvėręs į jos kraštą. Ugniagesys Evaldas Kanapeckas su virve skubiai nuplaukė skęstančiojo link. Paskui jį į pagalbą skubėjo ir ugniagesys gelbėtojas Žydrūnas Žarskus," – gelbėjimo darbų seką dėstė pamainos vadas Mantas Bagdzevičius.
Į krantą ištrauktas žvejys buvo taip nusikamavęs ir sušalęs, kad neįstengė net atsistoti. Jo buvo pasiteirauta, ar jis žvejojo vienas. Vyras patvirtino, kad su juo daugiau žvejų nebuvo. Ugniagesiai jį pakėlė nuo žemės ir ragino judinti kojas. Nuvilkę striukę ir megztinį, vyrą  jie apgaubė užklotu ir nuvedė iki kelio, kur nelaimėlį perėmė medikai.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento statistikos duomenimis, šiais metais šalies vandens telkiniuose nuskendo keturi žmonės. Pernai ugniagesiai ištraukė 120 skenduolių (iš jų 13 vaikų). Praėjusiais metais ugniagesiams pavyko išgelbėti 41 skęstantįjį, iš jų – keturis vaikus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Moterį nuo tragiškos lemties išgelbėjo žaibiška uteniškių reakcija

    Ledinis Dauniškio ežero vanduo per plauką nepasi­glemžė uteniškės gyvybės. Ant suoliuko sėdėjusi mote­ris staiga atsistojo ant jo, persisvėrė per metalinius til­to turėklus ir pliumptelėjo į vandenį. Laimei, netoliese vaikštinėjo du vyrai, kurie nelaimėlę ištempė ant tilto.

  • Vaikų iki 19 metų Lietuvoje nuskęsta daugiausiai

    Skendimai yra pasaulyje yra trečia, o Lietuvoje antra pagal dažnumą mirties priežastis dėl nelaimingų atsitikimų. Visame pasaulyje kasmet dėl šios priežasties netenkama daugiau kaip 400 tūkst. žmonių. Vaikų netekčių dėl išorinių veiksnių statistikoje žūtys vandenyje užima antrą vietą pagal dažnumą. Pagal naujausios Pasaulio sveikatos organizacijos Vaikų traumų prevencijos pasaulinės ataskaitos duomenis, nuskendimai sudaro apie 28 proc. visų vaikų netyčinių trauminių mirties priežasčių. Daugiau nei 90 proc. šių mirčių įvyksta mažas ir vidutines pajamas gaunančiose šalyse ir šeimose. Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja tarptautinį ir nacionalinį dėmesį sutelkti į skendimų prevenciją, į žalą, padaromą šalies ekonomikai, bendruomenėms ir šeimoms.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1486
Vakar apsilankė:6336
Šią savaitę apsilankė:46620
Šį mėnesį apsilankė:57434
Viso (nuo 2015-02-16):14324594
Šiuo metu naršo:
58
2020-08-09
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!