Nepaprastas paprastos moters gyvenimas
Krašto žiniosNepaprastas paprastos moters gyvenimas
2019 lapkričio 05, Antradienis 09:28

Nepaprastas paprastos moters gyvenimas

Nepaprastas paprastos moters gyvenimas

Lapkričio 1-ą 90 metų sulaukė Vidiškių seniūnijos Kaneišių kaimo (Ignalinos r.) gyventoja Konstancija Ribokienė. Lapkričio 4 dieną jubiliatę pasveikino Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas, Vidiškių seniūnijos seniūnas Alfredas Aškelėnas, bendruomenės nariai, senolei linkėję stiprios sveikatos, gražių dienų ir sulaukti 100 metų.

Močiutė pasakojo, kad jubiliejų linksmai atšventė Ignalinoje. Restorane susirinko patys artimiausi žmonės, o jų daugiau nei dvi dešimtys: trys sūnūs, dukra, penki anūkai, septyni proanūkiai. Jubiliatė ir muzikantus pasikvietė, ir pati savo šventėje pašoko.
K. Ribokienės gyvenimas nelepino, daug išbandymų patyrė, sunkiai dirbo, bet gal tai, kaip pati sako, ir padėjo ilgą amžių nugyventi. Matyt, dar ir jos geras būdas prisidėjo: niekada nemėgo ir nemėgsta skųstis, geriau jau pajuokauja... Ji kilusi iš Ukmergės rajono, Taujūnų miestelio. Jos tėvai buvę stambūs ūkininkai, šeimoje augo 10 vaikų. 1946 metais tėvus ir keturis jaunesnius vaikus išvežė į Sibirą. Ji tuo metu mokėsi Ukmergėje. Išmokusi vairuoti traktorių pradėjo dirbti ir vos 16-os metų sulaukusi, visai nemokėdama rusų kalbos, sumanė išvažiuoti pas tėvus į Irkutską. Iki Maskvos pati nusigavo, o ten jai pagelbėjo lietuviai kareiviai. Nuvažiavo, tėvus susirado.
Tėvai ir Sibire sugebėjo prasigyventi, į Taujūnus grįžo 1958 metais, o Konstancija – metais anksčiau, jau į vyro tėviškę, kur ir dabar tebegyvena. Vyrą susirado ir ištekėjo dirbdama Kazachstane statybose. Vidiškėse ją visi ir vadindavo „kazachstanskaja". Tarybiniais laikais dirbo pieninės vedėja, kolūkio sandėlininke bei kelis metus ligoninėje. Tvarte nuo šieno kaugės nukritusi susižalojo stuburą, teko aštuonias savaites ant lentų gulėti, vėliau kojos lūžį patyrė. Kita koja visai neseniai, prieš kelerius metus, virtuvėje besisukinėjant paslydus lūžo. Moteris dėkoja Dievui, kad dar protas geras, akys mato ir ausys girdi, tik kojas skauda, bet pasiremdama lazdute savo kiemelį apeina. Pasidžiaugė, kad tiesiai į kiemą parduotuvė atvažiuoja. Visko, ko reikia, pati nusiperka.
Moteris labai myli gėles, visi kambariai jų pilni, o vasarą gėlynai pasidabina įvairiausiomis spalvomis. Kol visus augalėlius apeina, palieja, kol visais pasigroži... Būna kad ir liūdesys užeina. O jį praskaidrina per dieną neišjungiamas radijas ir geriausi draugai kalytė ir katinėlis. „Visi trys einam laikraščio pasiimti, visi trys lauke ant suolelio pasėdim. Kai liūdna pasidaro, pagiedu ar papoteriauju...", – pasakojo ji. Konstanciją dažnai aplanko Vidiškėse gyvenanti dukra Stasė, jai daug padeda seniūnaitė S. Dinevičienė. „Man viskas gerai, visi žmonės myli, gerbia. Ir aš juos myliu...", – šypsojosi 90-metė. Ji neatstumia ir tų, kurie „pachmielui kapeikėlių paprašo", bet užtai paskui pagalbos sulaukia. Ir kiemą jai nušienauja, ir vandens, malkų prineša. Moteris sakė, kad ir seniūnai visi jai buvę labai geri. Ir naujuoju pasidžiaugė: „Šitas bus dar geresnis...".
Džiaugėsi Konstancija visais svečiais, kartu su dukra Stase juos vaišino, apie savo gyvenimą pasakojo, vis pajuokaudama, o paprašyta – ir smagią humoristinę dainą užtraukė.
Ignalinos r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ignalinoje pagerbtas partizanų atminimas

  Gegužės 17-ą, minint Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dieną, aplankytos žuvusiųjų už Lietuvos laisvę, tremtinių atminimo vietos Ignalinoje, Ceikiniuose, Mielagėnuose. Ignalinos kapinėse aplankytas nežinomų partizanų kapas.

 • Istorinę sukaktį sukaktį paminės balionų švente

  1932 metais rugsėjo 25 dieną netoli Daugėliškio esančiame Pajurgiškės kaime nusileido 20-tųjų Gordono Beneto oro balionų lenktynių nugalėtojai amerikiečiai Thomas G. W. Settle ir Winfield Bushnell. Pakilę iš Bazelio Šveicarijoje jie per 41 val. 20 min nuskrido 1 550 km ir pasiekė pasaulio rekordą.

 • Ignalina tapo Lietuvių kalbos dienų sostine

  Penktus metus rengiamos Lietuvių kalbos dienos – tai daugybė Lietuvoje ir užsienyje organizuojamų renginių, skirtų lietuvių kalbos prestižui ir sklaidai didinti. Šiais metais pirmą kartą Lietuvių kalbos dienų sostine tapo Ignalina. Čia lietuvių kalbai skirti renginiai vyks iki rugsėjo mėnesio.

 • Kalbėtasi dėl geležinkelio ir autobusų stočių sujungimo

  Vasario 11 dieną savivaldybėje priimti AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovai. Jie susitiko su Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktore Jūrate Balinskiene, mero pavaduotoju Manfredu Žymantu ir aptarė galimybę Ignalinoje sujungti geležinkelio ir autobusų stotis. Susitikime taip pat dalyvavo Ignalinos autobusų parko direktorius Povilas Zabolevičius, Investicijų, planavimo ir turto valdymo skyriaus projektų koordinatorė Rita Kardelienė.

 • Dviejų rašytojų pokalbis apie kūrybą ir gyvenimą provincijoje

  Ignalinos viešojoje bibliotekoje svečiavosi vilkaviškietė rašytoja Daina Opolskaitė. Naujausią, net 15 metų augintą ir brandintą, novelių knygą „Dienų piramidės“ pristačiusią kūrėją kalbino jos vyresnioji kolegė, Ignalinoje gyvenanti rašytoja Gintarė Adomaitytė. Pokalbyje vertėsi gyvenimo ir kūrybos puslapiai, skleidėsi savęs ieškojimo, požiūrio į šiuolaikinę literatūrą, jos poveikį skaitytojui prasmės.

 • Ignalinoje auga naujos plaukimo žvaigždutės

  Ignalinos sporto ir pramogų centro baseine surengtos jau tradicinėmis tampančios plaukimo varžybos ,,Jaunoji plaukimo žvaigždutė 4“. Ši šventė skirta mažiausiems plaukikams, kurie tik pradeda savo sportinį kelią. Į Ignalinos baseiną susirinko apie 130 vaikų iš Mažeikių, Šiaulių, Varėnos, Anykščių, Utenos, Elektrėnų, Rokiškio, Vilniaus plaukimo mokyklos ,,Nemunas“ ir Ignalinos mažieji plaukikai.

 • Rankų darbo lėlės – puiki dovana ir daug šiltų emocijų

  Gruodžio 8 dieną Ignalinos kultūros ir sporto centre surengta edukacija „Stebuklingas lėlių pasaulis“ su Švenčionių krašto menininke Veronika Garbuliene. Ši popietė buvo puiki proga kelioms valandoms užsimiršti, sugrįžti į vaikystę, pasaką ir pajusti kūrybos džiaugsmą.

 • Ignalina palaiko ūkininkus

  Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė savo palaikymą rajono ūkininkams išreiškė dalyvaudami akcijoje „Lietuva, tavo kaimas miršta“. Akcija lapkričio 26 dieną vyko visoje Lietuvoje. Ignalinoje ūkininkai traktoriais suvažiavo į aikštelę miesto pakraštyje, vėliau jie pajudėjo link Ignalinos, pravažiavo Geležinkelio ir Turistų gatvėmis iki Aukštaitijos nacionalinio parko ribos į Palūšę vedančiame kelyje. Akcijoje Ignalinoje dalyvavo 26 traktoriais važiavę ūkininkai ir 15-ka važiavusių kitomis transporto priemonėmis. Pro Ignaliną pravažiuota tris kartus. Jokių incidentų nebuvo, akcijos transporto priemonės nenaudojo signalų ir netrukdė eismui.

 • Dovana Ignalinos kraštui – vertinga knyga

  Spalio 17 dieną Ignalinos krašto muziejuje pristatyta istorinė knyga apie Ignalinos kraštą ir jo vietovardžius „Ignalinos kraštas. Vietovių istorinė – statistinė apžvalga amžių tėkmėje“.  Tai įspūdingas 800 puslapių leidinys, bene 20-ties metų kruopštaus darbo rezultatas, prasminga dovana Ignalinai ir visiems kraštiečiams. Knygoje atsiskleidžia ir visos Lietuvos praeitis. Medžiagą leidiniui parengė istorikas mėgėjas Romutis Matkevičius, kuris daugiau kaip 20 metų dirba, tyrinėja savo gimtojo krašto istoriją ir skelbia ją atskirais straipsniais spaudoje.

 • Sprendžiamas garvežio likimas

  Ignalinos rajono savivaldybės mero pavaduotojas Manfredas Žymantas ir savivaldybės tarybos sekretorius Vilius Cibulskas lankėsi Vilniuje ir susitiko su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais. Susitikime kalbėta apie Gavio ežero pusiasalyje esančią vaikų vasaros stovyklos bazę ir garvežį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4757
Vakar apsilankė:9860
Šią savaitę apsilankė:58781
Šį mėnesį apsilankė:337555
Viso (nuo 2015-02-16):13784621
Šiuo metu naršo:
168
2020-05-30
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!