Sartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas
Krašto žiniosSartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas
2019 sausio 22, Antradienis 13:53

Sartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas

Sartuose sportininkus džiugins 17 600 eurų prizinis fondas
 • 9 foto

Vasario 2-ą Dusetose vėl šurmuliuos tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ,,Sartai 2019“, kurias, laikydamasi ilgamečių tradicijų, organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

Šiemet mažąja kultūros sostine paskelbtos Dusetos pažymi 500 metų sukaktį, todėl šios lenktynės bei jas lydinti nacionalinį paveldą ir etnines vertybes propaguojanti mugė neabejotinai sutrauks daugybę šios žiemos šventės gerbėjų.

Jie iš Dusetų išsiveš nepakartojamų įspūdžių bei šventę priminsiančių lauktuvių, o lenktynių nugalėtojai ir prizininkai išsidalys solidų piniginį prizinį fondą ir pergalės akimirkas įamžinusius apdovanojimus.

„Prizinis lenktynių fondas – svarbi paskata varžytis Dusetų hipodromo ledo take, – sakė šventę „Sartai 2019" rengiančios VšĮ „Promo Events" vadovas Darius Jonušis. – Lenktynių organizacinio komiteto ir visų šios šventės rengėjų vardu norėčiau padėkoti mūsų ištikimiems rėmėjams, įmonėms ir organizacijoms, kurių dėka gyvuoja gražios, šalį garsinančios ristūnų sporto tradicijos".

Ir šiemet didžiausias – 4 000 eurų piniginis prizas – tradiciškai bus išdalintas šių lenktynių organizatorės, Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos steigiamo pagrindinio – Didžiojo žiemos prizo laimėtojui ir prizininkams.

„Žemės ūkio ministerija pagrindinį, Didįjį žiemos prizą steigia neatsitiktinai. Tai daugiau nei aštuonių dešimtmečių senumo tradicijų tąsa, bylojanti, jog pirmasis piniginis prizas žirgų lenktynių ant Sartų ežero ledo nugalėtojui buvo įteiktas 1933-aisiais, kai Žemės ūkio rūmai pradėjo globoti šią ne tik Aukštaitiją garsinančią šventę ir premijuoti eikliausiųjų žirgų šeimininkus", – pažymėjo „Sartai 2019" organizacinio komiteto pirmininkė, žemės ūkio viceministrė Ausma Miškinienė.
Solidų 3 500 eurų piniginį prizą įsteigė viena šių lenktynių organizatorių – Zarasų rajono savivaldybė

„Sartų lenktynės – vienas didžiausių renginių metuose mūsų rajone, todėl zarasiškiai negaili nei išmonės, nei pastangų, kad ši šventė būtų kuo gražesnė, kad kuo geriausius įspūdžius apie ją išsivežtų dešimtys tūkstančių svečių, kasmet pirmąjį vasario šeštadienį randančių kelią į Dusetas", – renginio spaudos centrui, viešųjų ryšių agentūrai „Visus Bonus" sakė Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas.

Po 3 000 eurų prizinį fondą dalysis „Rokiškio sūrio", Linas Agro Group ir AB „Auga group" prizų laimėtojai bei prizininkai.
Tradiciškai bus pagerbti jauniausias ir vyriausias lenktynių dalyviai, įsteigti specialūs prizai lenktynių džentelmenui ir kt.
Socialdemokratų partijos įsteigtu Prezidento Algirdo Mykolo Brazausko piniginiu prizu bus pagerbtas jauniausias sportininkas, bendrovė „Volfas Engelman" paskelbs ir apdovanos lenktynių džentelmeną. 

Šešių važiavimų nugalėtojai paaiškės 1 609 metrų distancijose, o AB „Auga Group" prizo savininkas – ilgesnėje, 2400 m. distancijoje. Joje varžysis suaugusių žirgų vadeliotojai. Neatskiriamas šios šventės atributas – tradicinė mugė, kuriai jau baigia rengtis būrys ūkininkų ir prekybininkų, tautodailininkų ir nacionalinių amatų puoselėtojų. Jų paviljonai ir prekybos vietos užims per trijų hektarų plotą ir duris atvers pirmiausia – nuo 10 val. Tapo tradicija, kad hipodromo tribūnas žiūrovai užpildo jau apsilankę mugėje. 

Dusetų hipodromo trasos rekordas priklauso uteniškiui Egidijui Gudoniui, kai jis 2017 metais su Gardens Fairytale 1609 metrų distanciją nuvažiavo per 2 min. 00,165 sek. ir pagerino ankstesnįjį, 2014 m. jo paties pasiektą trasos rekordą. Tada E. Gudonis tą pačią distanciją su Rodney Augustinu buvo įveikęs per 2 min. 00,775sek.

Viešųjų ryšių agentūros „Visus Bonus" inf., organizatorių nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Šiemet Sartų žirgų lenktynės neįvyks

  Sartų ristūnų žirgų respublikinių lenktynių likimą nulėmė klimato kaita – šiemet jos neįvyks, nes dėl šiltų orų neįmanoma suformuoti varžyboms reikalingo ledo tako ir užtikrinti kitų sąlygų renginiui organizuoti.

 • E. Gudonis ir toliau skina pergales

  Šeštadienio popietę Dusetose finišavo tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos mugė „Sartai 2019“, kurią organizavo Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe.

 • Kad kelias į „Sartų 2019“ šventę būtų saugus

  Jau šį šeštadienį, vasario 2-ą, 500 metų sukaktį mininčiose Dusetose vyks tradicinės žirgų lenktynės ir nacionalinio kultūrinio paveldo mugė „Sartai 2019“. Kad šį nedidelį Aukštaitijos miestelį vėl užplūs dešimtys tūkstančių žirginio sporto entuziastų, neabejoja niekas.

 • Pirmąjį vasario savaitgalį visi keliai ves į Sartus

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2019“ ir nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja Žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį, vasario 2-ą.

 • Uteniškis Egidijus Gudonis ir toliau lieka nenugalimas

  Tradicines žirgų lenktynes perkėlus dėl atšilusių orų viena savaite vėliau, praėjusį šeštadienį Dusetose finišavo respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“. Šventė šiemet buvo skirta Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui.
  Lenktynėse dalyvavo 55 eiklieji ristūnai, kuriuos vadeliojo 31 Lietuvos, Latvijos ir Estijos sportininkas. Per 20 sportininkų su savo žirgais neatvyko iš Latvijos ir Estijos. Kaip aiškino organizatoriai, taip jau sutapo, kad kaimyninėse šalyse irgi rengiamos panašios lenktynės, todėl ir važiavimų bei prizų buvo mažiau.

 • Valstybės atkūrimo 100-čiui skirtose lenktynėse – 100 žirgų

  Vasario 3-ą Dusetose vyksiančios tradicinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018", kurias organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, įtrauktos į Lietuvos valstybės atkūrimo 100-čiui skirtų renginių sąrašą. Ta proga žiūrovus džiugins 100 eikliųjų žirgų, išaugintų Lietuvoje ir Baltijos šalyse.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

 • Ryškėja žirginio sporto šventės „Sartai 2018“ kontūrai

  Įvykusiame ristūnų žirgų lenktynių „Sartai 2018“ organizacinio komiteto posėdyje patvirtinti varžybų ir neatsiejama jų dalimi tapusios, nacionalinį paveldą bei kultūrines etnines vertybes propaguojančios žiemos šventės nuostatai ir scenarijus.

 • „Sartai 2017“: faktai ir skaičiai

  Vasario 4-ą Dusetų hipodrome pasibaigusios tradicinės ristūnų lenktynės „Sartai 2017" kaip organizuotas, ne stichiškas renginys jų istorijoje buvo jau 221-osios, o oficialios – 110-tosios.

 • Sartų lenktynes vainikavo uteniškio rekordas

  Šeštadienį į tradicinę šventę „Sartai 2017", pasak organizatorių, buvo susirinkę apie 30 tūkstančių žiūrovų. Dalis jų nesiskirstė iki lenktynių pabaigos, nes pagal tradiciją varžybas vainikuoja žemės ūkio ministerijos įsteigto „Didžiojo žiemos" prizo batalijos, o jo laimėtojas laikomas nekarūnuotu lenktynių karaliumi iki kitų metų lenktynių.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5741
Vakar apsilankė:5566
Šią savaitę apsilankė:5741
Šį mėnesį apsilankė:38458
Viso (nuo 2015-02-16):14062450
Šiuo metu naršo:
83
2020-07-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!