Dusetose sumedžiotas plėšrūnas
Krašto žiniosDusetose sumedžiotas plėšrūnas
2019 sausio 10, Ketvirtadienis 09:24

Dusetose sumedžiotas plėšrūnas

Dusetose sumedžiotas plėšrūnas

Seno plėšrūno, kuris ne kartą puldinėjo naminius gyvulius, Dusetų seniūnijoje medžiotojai jau tykojo seniai. Medžiotojo šūvio vilkas vis išvengdavo. Šis laukinis žvėrys yra labai gudrus ir tai jį išgelbėdavo bei netapdavo medžioklės trofėjumi.

Pastaruoju metu šiose vietovėse vilkai pradėjo puldinėti namines avis, kitus gyvūnus. Įsidrąsindavo ir net prie sodybų priartėti. Medžiotojai suprato, kad kaimo žmones reikia apsaugoti nuo šio žvėries.

Praėjusį šeštadienį medžiotojų klubo „Kavoliai" medžiotojai atvyko į Dusetų seniūniją, netoli Pakniškių kaimo. Tiesa, vilko medžioklei gamta buvo labai nepalanki. Tą dieną gausiai snigo, pustė. Akimirksniu gyvūno pėdsakai dingdavo sniege. Vilko pėdų aptikti taip ir nepavykdavo. Tačiau ant šviežio sniego medžiotojai pamatė vilko pėdsakus. Sniegas net užpustyti nebuvo suspėjęs. Medžiotojai suprato, kad plėšrūnas klajoja visai šalia.
Šį kartą sėkmė lydėjo ne vilką, o medžiotojus. Taikliu šūviu šio klubo medžiotojas vilnietis Paulius Kibiša sumedžiojo šį miško gyvūną. Jis jau medžioja dešimtmetį, bet tik šiemet nusišypsojo tokia sėkmė. Vilkas jo trofėjų sąraše – pirmasis.
Apie šį medžiotoją kalbėjo ir Medžiotojų ir žvejų draugijos Zarasų skyriaus medžioklės žinovas Vytautas Mickevičius: jis džiaugėsi tokia medžiotojo sėkme. Sumedžioti vilką – kiekvieno medžiotojo svajonė.
Tikriausiai medžiotojų sėkme džiaugiasi šio krašto ūkininkai. Gyvūnai dabar bus saugesni. Taip pat ir sodiečiams bus saugiau gyventi kaimuose.

Zarasų r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Leliūnų seniūnijoje sumedžiotas pirmasis vilkas

  Ne pirmus metus ūkininkai kenčia nuo vilkų daromos žalos. Plėšrieji miško gyventojai nebebijo brautis į gyventojų kiemus, drasko avis, ožkas, veršelius. Aplinkos apsaugos agentūra Utenos rajono savivaldybei davė leidimą iki spalio 14 dienos mūsų rajone sumedžioti du vilkus. Šeštadienį uteniškis medžiotojas paleido taiklų šūvį į vilką.

 • Vilko ir septynių ožiukų istorijos baigtis – tragiška

  Vaikystėje tikriausiai visi esame girdėję pasaką apie vilką ir septynis ožiukus. Ši pasaka baigėsi laimingai. Tačiau tai, kas praėjusią savaitę įvyko vos už kelių kilometrų nuo Utenos, visai neprimena pasakos, nors šios kruvinos istorijos veikėjai – taip pat vilkas ir septyni ožiukai. Vis labiau rudenėjant ir ilgėjant naktims vilkų gaujos veržiasi į ūkininkų valdas pridarydamos didžiulių nuostolių. Pastaruoju metu vilkai taip suįžūlėjo, kad nesibodi atklysti net į miestelius ar įsiveržti į kruopščiai aptvertus aptvarus, kuriuose atlieka savo kruviną darbą.

 • Dusetos taps Lietuvos mažąja kultūros sostine

  Po Kultūros ministerijoje įvykusio 2019 metų Lietuvos mažųjų kultūros sostinių projektų atrankos posėdžio paaiškėjo, kad Dusetos (Zarasų r.) taps 2019 metų Lietuvos mažąja kultūros sostine, atstovausiančia mūsų apskričiai.

 • Kviečia Dusetų kraštiečių šventė

  Šiais metais 14-oji Dusetų kraštiečių šventė vyks net dviejose vietose, tad dalyviams nuobodžiauti nebus kada.

 • Šeštadienį Dusetose – poledinės žūklės šventė

  Kovo 3 dieną (šeštadienį) Dusetose (Zarasų r.), ant Sartų ežero ledo, vyks Aukštaitijos bendruomenių poledinės žūklės šventė „Un Sartų Dusetose 2018“. Dalyvauti kviečiami vyrai, moterys ir šeimos. Dusetiškių ir miestelio svečių laukia žuvų turgelis, šaudymas pneumatiniu šautuvu, akmenslydis, saviveiklininkų pasirodymai, , žuvienė, košė, karšti gėrimai. Jei oro sąlygos bus palankios, veiks čiuožykla, įvairūs atrakcionai ant ledo.

 • Dusetose jau formuojamas ledo takas

  Vasario 3-ią Dusetose vyksiančios ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ bus jau 220-osios jų istorijoje ir 110-osios, kaip oficialiai organizuojamas renginys.

 • Vasario 3-ią Dusetose – ne vien žirginio sporto entuziastų šventė

  Tradicinės respublikinės ristūnų žirgų lenktynės „Sartai 2018“ ir jų programą praturtinanti, nacionalinį paveldą bei etnines vertybes propaguojanti žiemos šventė, kurią organizuoja žemės ūkio ministerija kartu su Zarasų rajono savivaldybe, laikantis ilgamečių tradicijų Dusetose bus surengta kitąmet vasario 3-ią, pirmąjį antrojo mėnesio šeštadienį.

 • Dusetose – 11-oji kraštiečių šventė

  Liepos 4 dieną Dusetose (Zarasų r.) šurmuliuos vienuoliktoji Dusetų kraštiečių šventė, prasidėsianti šeštadienį ir pasibaigsianti tik pirmadienį. Renginiai žada daug smagių akimirkų: nuo parodų atidarymų, koncertų, sportinių varžybų...

 • Nesaugoma avis – lengvas grobis vilkui

  Pastaruoju metu, kaip ir kasmet tokiu laiku, ėmė pasitaikyti vilkų išpuolių prieš naminius gyvulius ir dėl to ūkininkai patiria žalos. Aplinkos ministerija kreipėsi į savivaldybes ir paragino tokiais išimtiniais atvejais nustatyta tvarka prašyti Aplinkos apsaugos agentūros išduoti specialų leidimą sumedžioti šiuos plėšrūnus dar neprasidėjus nustatytam jų medžioklės laikui ten, kur tai būtina.

 • Po vilkų dieninės puotos – 34 negyvos avys ir ėriukai

  Anykščių rajone ūkininkaujantys Stanislovas Pikčiūnas ir jo sūnus Tadas atvažiavę į Svėdasų seniūnijoje esančią sodybą nustėro: dalis ten besiganančių avelių buvo negyvos, kai kurios smarkiai apgraužtos. Ūkininkai neabejoja, kad į 200 bandą įsisuko vilkai ir per vieną atėjimą papjovė 34 avis bei jų jauniklius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1942
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:9806
Šį mėnesį apsilankė:9806
Viso (nuo 2015-02-16):13811368
Šiuo metu naršo:
88
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!