Krašto žiniosNauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą
2018 gruodžio 03, Pirmadienis 15:02

Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

Anykščiuose duris atvėrusi neformali susitikimų bei užsiėmimų erdvė, laisvalaikiui ir edukacinei veiklai jau buria įvairaus amžiaus miestiečius. Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projektas „Gyvenimo ratas“ pavasarį laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo 8 tūkst. eurų finansavimą.

„Ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė" šių metų siekis – mažinti atskirtį ir skatinti dialogą tarp skirtingų kartų. Norime padėti bendruomenėms sukurti draugišką kaimynystę, kurioje laukiamas jaustųsi kiekvienas. Šių metų programos laimėtojai – Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenė – vienija įvairių kartų atstovus. Projekto įgyvendinimas ne tik padėjo sukurti naują, neformalią susitikimų ir užsiėmimų erdvę Anykščių miesto centre, bet taip pat sujungė skirtingo amžiaus žmones bendram tikslui ir laisvalaikiui", – sakė „Maximos" generalinė direktorė Kristina Meidė.
Laimėję „Mes – bendruomenė" iniciatyvų konkursą, anykštėnai galėjo įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę – įkurti neformalią erdvę, skirtą bendrauti, kurti bei suburti įvairių kartų atstovus, skatinti atrasti ryšį su gamta. Projekto autoriai laisvalaikio zoną apsodino dešimtimis augalų taip sukurdami žaliąją erdvę, o jos centre pastatė kūgišką palapinę – tipį, kuris tapo simboline bendruomenės susibūrimo vieta. Anykštėnai čia planuoja organizuoti paskaitas bei edukacinius užsiėmimus, rengti įvairias dirbtuves, sveikatingumo mokymus.
Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės pirmininkė Irma Laurinavičiūtė sakė, kad naujai įrengta erdvė netruko pelnyti vietos gyventojų pripažinimo. „Drąsiai galiu teigti, jog žalioji zona jau tapo miesto traukos centru – anykštėnai čia susirenka ne tik pabendrauti, bet ir sudalyvauti aplinkos tvarkymo darbuose. Šis projektas ne tik padėjo mums sukurti gražesnę aplinką, bet ir praturtino kasdienybę. Planuojamų edukacinių užsiėmimų metu, bendruomenės nariai turės galimybę pasisemti žinių ir apie mūsų protėvius, jų puoselėtus amatus", – teigia I. Laurinavičiūtė ir priduria, kad jaunimas itin aktyviai prisideda prie žaliosios zonos kūrimo ir puoselėjimo.
I. Laurinavičiūtė tikisi, kad nuo šiol miesto svečiai, aplankę žymųjį Puntuko akmenį bei užsukę pasivaikščioti po Anykščių šilelio medžių lajų taką, užuks ir į „Gyvenimo rato" erdvę po atviru dangumi.

„Maximos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • „Palikta kava“ Anykščiuose skirta vaikams

  Daug dėmesio sulaukęs ir abejingų nepaliekantis projektas „Palikta kava“ Anykščiuose esančiuose kavos namuose lapkričio 15-ą vyko jau trečiąjį kartą. Tai socialinė akcija, kurios metu perkant vieną kavos puodelį, kitas dovanojamas jo neišgalinčiam įsigyti žmogui. Iš užsienio atkeliavusi tradicija prigijo ir šios iniciatyvos Anykščiuose pradininkams „Coffee hill Anykščiai“. Šįkart, vietoj kavos, buvo vaišinama kakava ir pieno kokteiliais. O renginio svečiais tapo vaikų globos namų auklėtiniai.

 • Kabančio tilto renovacija baigta

  Mikierių tiltas (Anykščių r.) – tai pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę, jungiantis Mikierius ir Inkūnus. Viename krante – prie Šimonių girios įsikūrusi miškų ūkio gyvenvietė, girininkija, mokykla, medicinos punktas, kitame – Inkūnų bažnyčia, kapinaitės.

 • Į Anykščius kviečia Obuolinės

  Rugsėjo 22 dieną obuoliais kvepiančiuose Anykščiuose visą dieną ir visą vėlyvą vakarą šurmuliuos mugė, muziejai, miestas ir turizmo erdvės net ir sutemus vilios užsukti ir pasibūti.

 • Dėl gausaus obuolių derliaus Anykščiuose nusidriekė eilės

  Sezonui įsibėgėjus Lietuvos sodininkai obuolių derlių suskubo vežti į supirkimo punktus. Beveik 20 vilkikų eilė su lietuviškais obuoliais nusidriekė Anykščiuose, „Anykščių vyno“ gamykloje. Sodininkams, kurie šiuo metu eilės pabaigoje, laukti, kad priduotų obuolius, gali tekti ir parą.

 • Anykščiuose medžio grafikas atrado savo kūrybinį kelią

  Iš didmiesčio su šeima į Anykščius atsikraustęs medžio grafikas Irmantas Rimkus džiaugiasi atradęs ne tik dvasinę ramybę, bet ir sau malonų užsiėmimą. Šį jauną ir daug ambicijų ateičiai turintį anykštėną galima vadinti naujakuriu. Visai neseniai šiame mieste apsigyvenęs I. Rimkus per labai trumpą laiką atrado save: jau kurį laiką dirba medžio grafiku, kuria dailius darbus ir šeimai stato namus.

  Apie kūrėjo kelią, jo širdžiai mielą užsiėmimą ir polinkį menui kalbamės su anykštėnu Irmantu Rimkumi.

 • Anykščiuose diskutavo apie kurortinių teritorijų dabartį ir ateitį

  Birželio 19 dienos popietę Anykščių menų inkubatoriuje–menų studijoje Anykščių rajono savivaldybės mero Kęstučio Tubio kvietimu susitiko penkių Lietuvos savivaldybių, turinčių kurortinės teritorijos statusą, merai: Anykščių rajono savivaldybės meras K. Tubis, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Ignalinos rajono savivaldybės meras Henrikas Šiaudinis ir Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas. Susitikime taip pat dalyvavo savivaldybių turizmo centrų atstovai ir administracijų specialistai, kuruojantys turizmo sritį.

 • Anykščiai siekia tapti daugiausia virtualių trasų turinčiu miestu

  „Šiandien Anykščiai gali pasigirti dvejomis virtualiomis trasomis, tačiau planuojame sukurti dar keturias. Džiaugiuosi, kad miestas imasi iniciatyvos, modernėja ir siekia turėti daugiausiai virtualių trasų žingsnius skaičiuojančioje mobilioje programėlėje „#walk15“, – teigė trasų kūrėja, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė. Naujos virtualios trasos bus kuriamos bendradarbiaujant su Anykščių rajono savivaldybe, VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru ir Anykščių regioniniu parku.

 • Kviečia pažinti Anykščius einant pėsčiomis

  Jau gegužės 26 dieną, šeštadienį, Anykščiuose bus pristatyta nauja virtuali trasa. Renginio organizatorė, sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė teigia norinti įvesti tradiciją, kad žmonės atvykę į Anykščius, eitų ir pažintų patį miestą ir sužinotų daug įdomių ir nuotaikingų faktų. Virtuali trasa sukurta bendradarbiaujant su Anykščių rajono savivaldybe ir Anykščių turizmo ir verslo informacijos centru.

 • Anykščiuose bus pristatytas vasaros sezonas

  Balandžio 26 dieną, ketvirtadienį, Anykščių menų inkubatoriuje-menų studijoje vyks Rytų Aukštaitijos vasaros sezono pristatymas ir turizmo forumas „Poilsis, pramogos ir laisvalaikis ežerų krašte“.

 • „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimas – anykštėnams

  Gruodžio 15 dieną, penktadienį, Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti prestižiniai konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamas konkursas – vienas labiausiai atspindinčių šalies ūkio pažangą renginys, kuriam pateikiamos įvairių šalies ūkio šakų naujovės, įsitvirtinusios rinkoje ir jau pelniusios vartotojų pripažinimą. Aukso medaliu šiais metais įvertintas bendras Anykščių rajono savivaldybės ir AB „Panevėžio keliai“ rengtas projektas „Nestandartiniai vizualiniai sprendimai Anykščių miesto gatvėse“.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2958
Vakar apsilankė:3033
Šią savaitę apsilankė:22874
Šį mėnesį apsilankė:28657
Viso (nuo 2015-02-16):9291619
Šiuo metu naršo:
22
2018-12-09
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!