Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą
Krašto žiniosNauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą
2018 gruodžio 03, Pirmadienis 15:02

Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

Nauja laisvalaikio erdvė anykštėnams primins apie prosenelių palikimą

Anykščiuose duris atvėrusi neformali susitikimų bei užsiėmimų erdvė, laisvalaikiui ir edukacinei veiklai jau buria įvairaus amžiaus miestiečius. Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės projektas „Gyvenimo ratas“ pavasarį laimėjo „Maximos“ iniciatyvų konkursą „Mes – bendruomenė“ ir gavo 8 tūkst. eurų finansavimą.

„Ketvirtus metus vykstančios programos „Mes – bendruomenė" šių metų siekis – mažinti atskirtį ir skatinti dialogą tarp skirtingų kartų. Norime padėti bendruomenėms sukurti draugišką kaimynystę, kurioje laukiamas jaustųsi kiekvienas. Šių metų programos laimėtojai – Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenė – vienija įvairių kartų atstovus. Projekto įgyvendinimas ne tik padėjo sukurti naują, neformalią susitikimų ir užsiėmimų erdvę Anykščių miesto centre, bet taip pat sujungė skirtingo amžiaus žmones bendram tikslui ir laisvalaikiui", – sakė „Maximos" generalinė direktorė Kristina Meidė.
Laimėję „Mes – bendruomenė" iniciatyvų konkursą, anykštėnai galėjo įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę – įkurti neformalią erdvę, skirtą bendrauti, kurti bei suburti įvairių kartų atstovus, skatinti atrasti ryšį su gamta. Projekto autoriai laisvalaikio zoną apsodino dešimtimis augalų taip sukurdami žaliąją erdvę, o jos centre pastatė kūgišką palapinę – tipį, kuris tapo simboline bendruomenės susibūrimo vieta. Anykštėnai čia planuoja organizuoti paskaitas bei edukacinius užsiėmimus, rengti įvairias dirbtuves, sveikatingumo mokymus.
Anykščių „Naujų vėjų" bendruomenės pirmininkė Irma Laurinavičiūtė sakė, kad naujai įrengta erdvė netruko pelnyti vietos gyventojų pripažinimo. „Drąsiai galiu teigti, jog žalioji zona jau tapo miesto traukos centru – anykštėnai čia susirenka ne tik pabendrauti, bet ir sudalyvauti aplinkos tvarkymo darbuose. Šis projektas ne tik padėjo mums sukurti gražesnę aplinką, bet ir praturtino kasdienybę. Planuojamų edukacinių užsiėmimų metu, bendruomenės nariai turės galimybę pasisemti žinių ir apie mūsų protėvius, jų puoselėtus amatus", – teigia I. Laurinavičiūtė ir priduria, kad jaunimas itin aktyviai prisideda prie žaliosios zonos kūrimo ir puoselėjimo.
I. Laurinavičiūtė tikisi, kad nuo šiol miesto svečiai, aplankę žymųjį Puntuko akmenį bei užsukę pasivaikščioti po Anykščių šilelio medžių lajų taką, užuks ir į „Gyvenimo rato" erdvę po atviru dangumi.

„Maximos" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Koronaviruso infekcijos atvejis – Anykščių rajono slaugos ligoninėje

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informavo, kad, nustačius koronavirusinės infekcijos (COVID-19) atvejį Anykščių rajone įsikūrusioje Troškūnų palaikomo gydymo ir slaugos ligoninėje, imtasi visų veiksmų šiai situacijai suvaldyti. Su užsikrėtusiu darbuotoju kontaktavusieji izoliuoti 14-likos dienų laikotarpiui. Epidemiologinis tyrimas tęsiamas.

 • Anykščiuose lankytojus traukia stebuklingos kalėdaičių kepimo dirbtuvės

  Kiekvieną Advento dieną Anykščių senamiestyje, rašytojos Bronės Buivydaitės memorialiniame name muziejuje, smalsuoliams atskleidžiamas vienas Kalėdų stebuklas – čia kepami kalėdaičiai. Populiariausią šventinę A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus pažintinę programą per savaitę jau pamatė kone du šimtai šio muziejaus svečių.

 • Anykščiuose – etninės kultūros olimpiada

  Niūronių kaime, Anykščių r., esančiame Arklio muziejaus amatų centre jau antrus metus iš eilės vyko Lietuvos mokinių etninės kultūros olimpiados I etapas. Šių metų olimpiadoje jėgas išbandė aštuoni mokiniai iš trijų Anykščių rajono ugdymo įstaigų. Olimpiados dalyviai atliko dvi užduotis: etnokultūros pažinimo testą ir kūrybinės raiškos pasirodymą.

 • Anykščiuose japonai pasodino sakurą

  Lapkričio 14 dieną Japonijos pramonės įmones vienijančios federacijos „Keidanren“ atstovai viešėjo Burbiškio dvare, Anykščių rajone. Aplankę Latviją ir keliaudami į Vilnių, japonai trumpam sustojo Anykščių krašte, kur jiems buvo surengtas specialus priėmimas. Japonijos ambasados Lietuvoje kvietimu susitikime dalyvavo Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius.

 • Anykščiai taps Kalėdų rezidencija: žada įspūdingą programą

  Gruodžio 7 dieną 17 val. Anykščiai kviečia į nepakartojamą Kalėdų rezidencijos atidarymą. Šiais metais miestelėnus bei svečius nustebinsime išskirtiniu sumanymu – Kalėdų egle ant vandens. Tviskanti eglė ant Šventosios upės, kalėdinio miestelio šventinis šurmulys, ryškūs pramoginiai ir edukaciniai renginiai, meninės vaizdo projekcijos – tai nepamirštama Kalėdų šventė kiekvienam. Greta įspūdingos Kalėdų eglės scenoje šventinę nuotaiką dovanos viena ryškiausių Lietuvos atlikėjų Justė Arlauskaitė-Jazzu. Atidarymo linksmybes patirs ir patys mažiausieji – vaikų teatriukas žada žaismingų šokių ir dainų.

 • Išskirtinė medicinos paroda jau pasiekė Anykščius

  Ypatingų archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“, Vasario 16-osios proga Valstybinės ligonių kasos (VLK) ir Lietuvos centrinio valstybės archyvo (LCVA) padovanota visuomenei virtualiai, šiais metais atkeliavo ir į Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) veiklos zoną. Pasižiūrėti, kaip prieš 100 metų atrodė Lietuvos medikai ir pacientai, nuo sausio 9 dienos turi galimybę Anykščių rajono savivaldybės ligoninės personalas, įstaigos pacientai ir lankytojai.

 • „Palikta kava“ Anykščiuose skirta vaikams

  Daug dėmesio sulaukęs ir abejingų nepaliekantis projektas „Palikta kava“ Anykščiuose esančiuose kavos namuose lapkričio 15-ą vyko jau trečiąjį kartą. Tai socialinė akcija, kurios metu perkant vieną kavos puodelį, kitas dovanojamas jo neišgalinčiam įsigyti žmogui. Iš užsienio atkeliavusi tradicija prigijo ir šios iniciatyvos Anykščiuose pradininkams „Coffee hill Anykščiai“. Šįkart, vietoj kavos, buvo vaišinama kakava ir pieno kokteiliais. O renginio svečiais tapo vaikų globos namų auklėtiniai.

 • Kabančio tilto renovacija baigta

  Mikierių tiltas (Anykščių r.) – tai pėsčiųjų tiltas per Šventosios upę, jungiantis Mikierius ir Inkūnus. Viename krante – prie Šimonių girios įsikūrusi miškų ūkio gyvenvietė, girininkija, mokykla, medicinos punktas, kitame – Inkūnų bažnyčia, kapinaitės.

 • Į Anykščius kviečia Obuolinės

  Rugsėjo 22 dieną obuoliais kvepiančiuose Anykščiuose visą dieną ir visą vėlyvą vakarą šurmuliuos mugė, muziejai, miestas ir turizmo erdvės net ir sutemus vilios užsukti ir pasibūti.

 • Dėl gausaus obuolių derliaus Anykščiuose nusidriekė eilės

  Sezonui įsibėgėjus Lietuvos sodininkai obuolių derlių suskubo vežti į supirkimo punktus. Beveik 20 vilkikų eilė su lietuviškais obuoliais nusidriekė Anykščiuose, „Anykščių vyno“ gamykloje. Sodininkams, kurie šiuo metu eilės pabaigoje, laukti, kad priduotų obuolius, gali tekti ir parą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:7893
Vakar apsilankė:9221
Šią savaitę apsilankė:7893
Šį mėnesį apsilankė:96304
Viso (nuo 2015-02-16):14120296
Šiuo metu naršo:
167
2020-07-13
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!