Molėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys
Krašto žiniosMolėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys
2018 rugsėjo 14, Penktadienis 10:19

Molėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys

Molėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys

Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys su Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaite Gribauskiene aplankė ir pasveikino Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungą, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį. Sąjungos vadovei Marytei Baliūnaitei ir kitiems sąjungos nariams linkėjo kuo geriausios kloties, sveikatos, stiprybės, tikėjimo savo galiomis ir ateitimi, išreiškė pagarbą jų tvirta valia, dvasios stiprybe ir didžiule vidine galia mylėti žmones, kuri padeda įveikti visus kylančius sunkumus, drąsiai priimti visus gyvenimo iššūkius ir niekuomet nepasiduoti.

Molėtų krašto žmonių su negalia sąjunga per ilgus savo veiklus metus tapo Molėtų krašto visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo simboliu. Prasmingai atstovauja ir gina savo narius, jų teisėtus poreikius, teises ir laisves bei padeda įgyvendinti socialinės integracijos į visuomenę principą, remia neįgaliųjų iniciatyvas, padeda jiems mokytis, užsiimti mėgstama veikla, ilsėtis, sportuoti ir bendrauti. Gražiai teikia savarankiškumo didinimo, socialinės reabilitacijos ir savitarpio pagalbos grupių paslaugas, skatina neįgaliųjų meninę saviraišką, užimtumą, įtraukia juos į kultūros ir sporto renginius. Sąjunga glaudžiai bendradarbiauja ir su kitomis nevyriausybinėmis organizacijomis. Jos veiklai ilgus metus vadovavusi Vladzė Gribėnienė yra Molėtų rajono garbės pilietė, o dabartinė vadovė Marytė Baliūnaitė - savivaldybės padėkos angelo laureatė.

Nors sukaktis labai graži, sąjunga jos nešvenčia. Buvo planuotas šventinis renginys, bet jo išvakarėse Molėtų neįgalieji buvo apvogti: iš seifo dingo visi ne tik šventei, bet ir patalpoms išlaikyti, kurui pas neįgaliuosius važiuoti, elektrai, kitai kasdieninei veiklai skirti pinigai. Todėl tik Molėtų bažnyčioje per šv. Mišias pasimelsta už visus geradarius, parėmusius organizaciją, už neįgaliųjų sąjungą 30-mečio proga, už neįgaliuosius ir sveikuosius, buvusius ir esančius kartu.

Šiandien sąjungos pirmininkė Marytė Baliūnaitė ir kiti nariai su dėkingumu kalba apie geradarius molėtiškius, kurie po nelaimės užjautė neįgaliuosius ir paaukojo pinigų veiklai tiek, kad jau viltingai galima žvelgti į artimiausius mėnesius - sąjungos veikla tęsiama. Džiugiai dalinasi įspūdžiais iš Vilniuje vykusių sostinės dienų, kuriose Molėtų neįgalieji prekiavo savo dirbiniais, mokė vilniečius pinti apyrankes, vežėsi savo meninę programą. Aktyviai ruošiasi Molėtų rudens gėrybių ir amatų mugei. Į sąjungos būstinę tiesiai iš Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Molėtų skyriaus konferencijos užsukęs Pranas Pliuška buvo susirūpinęs naujo spektaklio repeticija, nes greitai žadama jo premjera.

Domėdamasis žmonių su negalia kasdienybe, meras žadėjo visokeriopą savivaldybės bendradarbiavimą ir pagalbą bei pasižymėjo vieną iš artimiausių darbų – padėti neįgaliajam Molėtuose pritaikyti gyvenamąją aplinką.

Molėtų r. savivaldybės administracijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtai kviečia į miesto šventę

  Visus metus Molėtams ir Molėtų kraštui dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų ar parodų, o kasmetinė tradicinė Miesto šventė visa tai vainikuoja. Tikimasi, kad ji kaip visuomet bus masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, jungianti keliolika renginių, kuriuose laukiama gausybės svečių.

 • Molėtai kviečia pasimatuoti žvejo batus

  Birželio 12 dieną Molėtuose, vienoje miesto poilsio salelėje, prie Pastovio ežero, atidengta skulptūra „Žvejo batai“. „Pasimatuok ir tu - gausi laimės su kaupu“ – skelbiamas įrašas batuose. Ir išties - juos smagu ne tik pasimatuoti, bet ir gražią nuotrauką Molėtuose pasidaryti.

 • Išgražės Molėtai

  Vidaus reikalų ministerija skyrė 700 000 eurų Europos Sąjungos investicijų ir 61 765 eurų Lietuvos valstybės biudžeto lėšų projektui „Molėtų miesto centrinės dalies kompleksinis sutvarkymas (I etapas)“. Jau pasirašyta rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia UAB „Revestus“ ir artimiausiu metu prasidės darbai.

 • Molėtuose viešėjo svečiai iš Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos

  Molėtų pradinės mokyklos bendruomenė dalyvauja projekte „Atraskime savo šaknis, kad galėtume sukurti bendrą ateitį“. Projekto metu vyksta ir projekto dalyvių susitikimai. Pirmasis susitikimas vyko Turkijoje: ten dalyvavo ir Molėtų pradinės mokyklos atstovai, o antrasis šiomis dienomis vyko Lietuvoje. Molėtiškiai svetingai priėmė Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų mokinius ir mokytojus.

 • Molėtuose prisiminti ir pagerbti senieji Molėtų gyventojai žydai

  Prie Molėtuose esančio memorialo Molėtų žydams maldą už holokausto metu prarastas gyvybes sugiedojo Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Shmuel Yatom, padėjo gėlių ir prisimindami aukas, kalbėjo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai ​J.E. Amir Maimon, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, didžiausios litvakų bendruomenės Izraelyje atstovas Chona Kritzer, rašytojas Marius Ivaškevičius.

 • Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

  Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

 • Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

  Birželio 15–17 dienomis Molėtuose šurmuliuos Molėtų miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kone tris dienas truksiančio renginio metu molėtiškiai ir svečiai galės pasigėrėti ne viena įspūdinga akimirka.

 • Molėtų rajone esančiame tvenkinyje paskendo žmogus

  Antradienį Molėtų rajone paskendo, kaip manoma, kelią bandęs sutrumpinti vyras – jis įlūžo į tvenkinį. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai bei medikai padėti nebegalėjo: teko konstatuoti 1953 metais gimusio vyro mirtį.

 • Renovacija Molėtuose: beveik pusė miesto modernizuota

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas Utenos regione išsiskiria visoje Lietuvoje tuo, kad čia labai intensyviai renovuojami daugiabučiai namai. Prie to gerokai prisideda ir Molėtai, kur ypač didelis savivaldybės dėmesys, renovaciją administruojančių institucijų darbas ir gyventojų pasitikėjimas lemia, kad jau netrukus bus atnaujinta pusė miesto. Ir čia Molėtai nesustoja – planuoja renovuoti dar daugiau namų.

 • Molėtuose aptartas bendradarbiavimas

  „Aplink Uteną esančiuose miestuose ir miesteliuose norime matyti daugiau kvalifikuotų, konkurencingų futbolininkų, trenerių ir komandų", – diskusijoje su Molėtų savivaldybės ir futbolo bendruomenės atstovais kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas, o dabar „Utenio" futbolo akademijos techninis vadovas Aurelijus Skarbalius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4022
Vakar apsilankė:8976
Šią savaitę apsilankė:21879
Šį mėnesį apsilankė:170287
Viso (nuo 2015-02-16):12521721
Šiuo metu naršo:
218
2020-02-19
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!