Krašto žiniosMolinių šventė kviečia užsukti į Molėtus
2018 birželio 11, Pirmadienis 14:40

Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

Birželio 15–17 dienomis Molėtuose šurmuliuos Molėtų miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kone tris dienas truksiančio renginio metu molėtiškiai ir svečiai galės pasigėrėti ne viena įspūdinga akimirka.

BIRŽELIO 15 DIENA
16. 00 val. Pasaulio molėtiškių forumas „Molėtiškiai kuria pasaulį" (Molėtų viešojoje bibliotekoje)
nuo 16. 00 val. Paroda-rekordas. Stasio Paškevičiaus fotografijų parodos „Mano telefono adresatai" atidarymas.
Edukaciniai kiemeliai, dirbtuvės, akcijos.
Vikingų kaimo viduramžių pramogos.
Lietuvos kinologijos mokymų centro programa.
Molėtų jaunimo erdvės molio edukacija-akcija.
Paplūdimio tinklinis
(Molėtų Skulptūrų parke)
17. 00 val. Molėtų miesto šventės atidarymas.
Molėtų rajono vaikų ir jaunimo koncertas
(Molėtų Skulptūrų parke)
22. 30 val. Vakaro kinas „100 metų kartu“
(Molėtų Skulptūrų parke)

BIRŽELIO 16 DIENA
nuo 9. 00 val. Mugė, tradiciniai amatai, tautodailė, gardumynai...
„Molio miestas" (kūrybinės lipdymo, žiedimo, molio tapybos dirbtuvės)
(Vilniaus gatvėje ir Savivaldybės aikštėje)
10. 30 val. Šventinė eisena
(nuo prekybos centro IKI iki Jaunimo aikštės)
11. 00 val. Ansamblio ,,Nalšia" koncertas
Liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalis „Aukštaitijos vainikas", dalyvauja kolektyvai iš Širvintų, Pakruojo, Ukmergės, Vilniaus, Panevėžio, Molėtų, svečiai iš Baltarusijos ir Ukrainos
(Jaunimo aikštėje)
Atrakcionai ir žaidimai vaikams
(Savivaldybės aikštėje)
NKL aikštelė (gatvės krepšinis)
(Prie kavinės ,,Gerugnė")
Policijos, Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programa
(Prie Jaunimo aikštės)
12. 00 val. Profesionalaus meno parodos: Kambarys kaip galerija ir „Einantis laikas. 100 Lietuvos menininkų/100 laikrodžių"
(Senajame gydytojo A. Jauniškio name Vilniaus g. 54)
15. 00 val. Medžioklės trofėjų paroda, skirta Lietuvos 100-mečiui
(Alantos dvaro rūmuose)
19. 00 val. Paroda „Pirmyn į žvaigždes"
(Lietuvos etnokosmologijos muziejuje)
21.00 val. Choras „Vilnius" (vyr. dirigentas A. Dambrauskas) pristato programą
,,Naujieji Vilniaus veidai".
Česlovo Gabalio ir grupės „Pelenai" koncertas.
Muzikinis erdvinis lazerių šou.
Diskoteka po atviru dangumi
(Vasaros estradoje)

BIRŽELIO 17 DIENA
11.00 val. šv. Mišios
12.00 val. Koncertuoja Diana Encienė (vargonai) ir Regina Šilinskaitė (sopranas)
(Molėtų bažnyčioje).
Apie parodas „Kambarys kaip galerija" ir „Einantis laikas. 100 menininkų/100 laikrodžių":
Gydytojo Alberto Jauniškio pastangomis trečiajame dešimtmetyje pastatytas namas, kuriame jis ir gyveno, ir priiminėjo pacientus, buvo vienas gražiausių Molėtuose, raudono molio plytų su balkonėliu į gatvę. Sovietų laikais didelis, dviejų aukštų pastatas, žinoma, buvo nacionalizuotas. Po II Pasaulinio karo, kaip skelbia fasade kabanti lenta, 1944–1950 metais čia buvo kalinami ir kankinami kovotojai už Lietuvos laisvę. Namas buvo paverstas „stribynu". Dar vėliau jame veikė teismas. Mūsų dienomis molėtiškių iki šiol „Jauniškio namu" arba „buvusiu Teismu" vadinamas statinys stovi tuščias. Molėtų miesto šventės metu Molėtų krašto muziejaus ir dailės galerijos iniciatyva vyks septintąjį kartą projektas „Molėtai įkvepia dailininkus". Šiemet 12 Lietuvos menininkų specialiai ruošė autorines ekspozicijas įsigilinę į Molėtų krašto ir gydytojo Jauniškio namo praeitį, iškėlę sau tikslą: priimti erdves paliestas laiko. Daugybė tuščių kambarių virs galerijomis, personalinėmis autorių ekspozicijomis. Jauniškio namas persikūnys į kuo tikriausią parodinį-meninį labirintą. Pamatysime instaliacijos, tekstilės, piešinio, tapybos darbus. O paroda „Einantis laikas" pristatys 100 Lietuvos menininkų kurtus laikrodžius. Ji skirta Nepriklausomos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Dar 2017 metais šimtui įvairioms kartoms ir požiūriams į meną atstovaujantiems menininkams buvo įteikta po laikrodžio mechanizmą su vienodo dydžio (30 cm skersmens) ciferblatu, ant kurio pasiūlyta laisvai interpretuoti šimtmečio, nepriklausomybės temas, atskleisti savo individualų stilių, sukurti laikrodį Lietuvai. Kita vertus, žinant, kad bet koks proginis užsakymas bei atlikimas įpareigoja ir sukausto menininką, kiekvienam iš jų buvo suteikta visiška veiksmų laisvė, tikintis, kad per tematiką ir formą (kuri irgi veikia kaip tam tikras reglamentuotas kanonas) žinomi kūrėjai pirmiausia atskleis save pačius. Nes kūrybinė laisvė lemia ir skatina visas kitas, tarp jų net visuomenių ir valstybių nepriklausomybes. Meniškai apipavidalintas laikrodžio ciferblatas ar korpusas nėra naujovė Lietuvos dailėje. Dar praeitame šimtmetyje šiuos prietaisus kaip paveikslinius paviršius yra naudoję tokie meistrai kaip Algirdas ir Klaudijus Petruliai, Jūratė Mykolaitytė, Raimundas Sližys ar Mindaugas Skudutis. Šiame projekte labiau koncentruotasi (turint įvairių „ideologijų", netgi skirtingų medijų menininkų skalę ir pačią įpareigojančią temą) į simbolinę laikrodžio, kaip laiką skaičiuojančio mechanizmo teikiama prasmė. Per šį šimtmetį Lietuvos dailės istorijoje vyko neįtikėtinų permainų, stilių kaitų. Kviesdami kuo įvairesnius autorius, bandome tai atskleisti. Vienas Nepriklausomos Lietuvos šimtmetis jau baigiasi, specialiai šiai parodai sukurti laikrodžiai nenumaldomai skaičiuoja antrąjį.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

  Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

 • Molėtų rajone esančiame tvenkinyje paskendo žmogus

  Antradienį Molėtų rajone paskendo, kaip manoma, kelią bandęs sutrumpinti vyras – jis įlūžo į tvenkinį. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai bei medikai padėti nebegalėjo: teko konstatuoti 1953 metais gimusio vyro mirtį.

 • Renovacija Molėtuose: beveik pusė miesto modernizuota

  Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programos įgyvendinimas Utenos regione išsiskiria visoje Lietuvoje tuo, kad čia labai intensyviai renovuojami daugiabučiai namai. Prie to gerokai prisideda ir Molėtai, kur ypač didelis savivaldybės dėmesys, renovaciją administruojančių institucijų darbas ir gyventojų pasitikėjimas lemia, kad jau netrukus bus atnaujinta pusė miesto. Ir čia Molėtai nesustoja – planuoja renovuoti dar daugiau namų.

 • Utenos miesto šventės programa

  Šeštadienį, rugsėjo 9 dieną, Utena švęs 756-ąjį gimtadienį. Portalo udiena.lt skaitytojams – šventinė Utenos mieste vyksiančių renginių programa.

 • Utenos miesto šventė šiemet – be eisenos, bet su gausia renginių puokšte

  Rugsėjo mėnesio pradžioje, kaip ir kiekvienais metais, per mūsų miestą nuvilnys Utenos miesto šventė. Jau pirmomis rudens dienomis prasidėsiantys renginiai, kurie tęsis daugiau nei savaitę, šiemet bus skirti ne tik 756-ajam Utenos gimtadieniui paminėti, bet ir Lietuvos šimtmečiui, Tautinių kostiumų metams bei vienos didžiausių miesto įmonių AB „Utenos trikotažas" penkiasdešimtmečiui pažymėti. Utenos rajono savivaldybės mero patarėjas, vienas šventės organizatorių Gintautas Petravičius sutiko „Utenos dienos" skaitytojams papasakoti apie artėjančią šventę ir jos organizavimo ypatumus.

 • Molėtuose aptartas bendradarbiavimas

  „Aplink Uteną esančiuose miestuose ir miesteliuose norime matyti daugiau kvalifikuotų, konkurencingų futbolininkų, trenerių ir komandų", – diskusijoje su Molėtų savivaldybės ir futbolo bendruomenės atstovais kalbėjo buvęs Lietuvos rinktinės kapitonas, o dabar „Utenio" futbolo akademijos techninis vadovas Aurelijus Skarbalius.

 • Molėtai šiemet švenčia 630 metų jubiliejų

  Tradicinė Molėtų miesto šventė vyks birželio 30–liepos 1 dienomis. Šių metų šventė skiriama pirmojo Molėtų paminėjimo istorijos šaltiniuose 625 metų sukakčiai.
  Likus mažiau negu dviem savaitėms iki miesto Jubiliejaus šventės dienų, Molėtai pristato svarbiausius miesto istorinei sukakčiai skirtus renginius.

 • Po skambučio BPC – kraupus radinys tvenkinyje

  Molėtų rajone į tvenkinį įvažiavo ir nuskendo automobilis, kuriame buvo vyras ir šuo. Ugniagesiams ištraukus automobilį, rastas negyvas vyras ir šuo.

  Kaip pranešė Bendrasis pagalbos centras, antradienį, apie 10 val. 19 min., skubios pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Molėtų rajono savivaldybėje, Luokesos seniūnijoje, Sodėnų kaimo Slėnio gatvėje esančiame tvenkinyje, galimai naktį, nuskendo automobilis. Ar viduje yra žmonių, pranešėjas nežinojo.

 • Paskutinę pavasario dieną Lietuvos etnokosmologijos muziejuje – šventė

  Atidarome mūsų kaimynų latvių fotografijos parodą „Akmens galaktika". Pristatome didžiausią Lietuvoje kaltinį rankų darbo Saulės laikrodį. Autorius – Lietuvos kalvių kalvis Vladas Kuzinas. Pristatome Molėtų krašto liaudies meistro Vytauto Biknerio skulptūrų ansamblį „Dvylika mėnesių". Dalyvaus Toliejų bendruomenės ansamblis „Susiedai".

 • Nepakartojamame koncerte dalyvavo ir uteniškiai

  Praėjusį savaitgalį Molėtų rajone, Toliejų laisvalaikio salėje, vyko gyvo garso koncertas, kuris išpopuliarėjo Utenos rajone (rengėjai – Sudeikių daugiafunkcio centro darbuotojai). Scenoje pasirodė net keli kolektyvai iš Utenos, du iš Ukmergės ir jau visiems puikiai pažįstamas Vitalijus Gaulė iš Molėtų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:11756
Vakar apsilankė:11506
Šią savaitę apsilankė:32207
Šį mėnesį apsilankė:188854
Viso (nuo 2015-02-16):8579998
Šiuo metu naršo:
167
2018-06-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!