Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus
Krašto žiniosMolinių šventė kviečia užsukti į Molėtus
2018 birželio 11, Pirmadienis 14:40

Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

Molinių šventė kviečia užsukti į Molėtus

Birželio 15–17 dienomis Molėtuose šurmuliuos Molėtų miesto šventė, skirta Lietuvos 100-mečiui. Kone tris dienas truksiančio renginio metu molėtiškiai ir svečiai galės pasigėrėti ne viena įspūdinga akimirka.

BIRŽELIO 15 DIENA
16. 00 val. Pasaulio molėtiškių forumas „Molėtiškiai kuria pasaulį" (Molėtų viešojoje bibliotekoje)
nuo 16. 00 val. Paroda-rekordas. Stasio Paškevičiaus fotografijų parodos „Mano telefono adresatai" atidarymas.
Edukaciniai kiemeliai, dirbtuvės, akcijos.
Vikingų kaimo viduramžių pramogos.
Lietuvos kinologijos mokymų centro programa.
Molėtų jaunimo erdvės molio edukacija-akcija.
Paplūdimio tinklinis
(Molėtų Skulptūrų parke)
17. 00 val. Molėtų miesto šventės atidarymas.
Molėtų rajono vaikų ir jaunimo koncertas
(Molėtų Skulptūrų parke)
22. 30 val. Vakaro kinas „100 metų kartu“
(Molėtų Skulptūrų parke)

BIRŽELIO 16 DIENA
nuo 9. 00 val. Mugė, tradiciniai amatai, tautodailė, gardumynai...
„Molio miestas" (kūrybinės lipdymo, žiedimo, molio tapybos dirbtuvės)
(Vilniaus gatvėje ir Savivaldybės aikštėje)
10. 30 val. Šventinė eisena
(nuo prekybos centro IKI iki Jaunimo aikštės)
11. 00 val. Ansamblio ,,Nalšia" koncertas
Liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalis „Aukštaitijos vainikas", dalyvauja kolektyvai iš Širvintų, Pakruojo, Ukmergės, Vilniaus, Panevėžio, Molėtų, svečiai iš Baltarusijos ir Ukrainos
(Jaunimo aikštėje)
Atrakcionai ir žaidimai vaikams
(Savivaldybės aikštėje)
NKL aikštelė (gatvės krepšinis)
(Prie kavinės ,,Gerugnė")
Policijos, Krašto apsaugos savanoriškų pajėgų ir Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos programa
(Prie Jaunimo aikštės)
12. 00 val. Profesionalaus meno parodos: Kambarys kaip galerija ir „Einantis laikas. 100 Lietuvos menininkų/100 laikrodžių"
(Senajame gydytojo A. Jauniškio name Vilniaus g. 54)
15. 00 val. Medžioklės trofėjų paroda, skirta Lietuvos 100-mečiui
(Alantos dvaro rūmuose)
19. 00 val. Paroda „Pirmyn į žvaigždes"
(Lietuvos etnokosmologijos muziejuje)
21.00 val. Choras „Vilnius" (vyr. dirigentas A. Dambrauskas) pristato programą
,,Naujieji Vilniaus veidai".
Česlovo Gabalio ir grupės „Pelenai" koncertas.
Muzikinis erdvinis lazerių šou.
Diskoteka po atviru dangumi
(Vasaros estradoje)

BIRŽELIO 17 DIENA
11.00 val. šv. Mišios
12.00 val. Koncertuoja Diana Encienė (vargonai) ir Regina Šilinskaitė (sopranas)
(Molėtų bažnyčioje).
Apie parodas „Kambarys kaip galerija" ir „Einantis laikas. 100 menininkų/100 laikrodžių":
Gydytojo Alberto Jauniškio pastangomis trečiajame dešimtmetyje pastatytas namas, kuriame jis ir gyveno, ir priiminėjo pacientus, buvo vienas gražiausių Molėtuose, raudono molio plytų su balkonėliu į gatvę. Sovietų laikais didelis, dviejų aukštų pastatas, žinoma, buvo nacionalizuotas. Po II Pasaulinio karo, kaip skelbia fasade kabanti lenta, 1944–1950 metais čia buvo kalinami ir kankinami kovotojai už Lietuvos laisvę. Namas buvo paverstas „stribynu". Dar vėliau jame veikė teismas. Mūsų dienomis molėtiškių iki šiol „Jauniškio namu" arba „buvusiu Teismu" vadinamas statinys stovi tuščias. Molėtų miesto šventės metu Molėtų krašto muziejaus ir dailės galerijos iniciatyva vyks septintąjį kartą projektas „Molėtai įkvepia dailininkus". Šiemet 12 Lietuvos menininkų specialiai ruošė autorines ekspozicijas įsigilinę į Molėtų krašto ir gydytojo Jauniškio namo praeitį, iškėlę sau tikslą: priimti erdves paliestas laiko. Daugybė tuščių kambarių virs galerijomis, personalinėmis autorių ekspozicijomis. Jauniškio namas persikūnys į kuo tikriausią parodinį-meninį labirintą. Pamatysime instaliacijos, tekstilės, piešinio, tapybos darbus. O paroda „Einantis laikas" pristatys 100 Lietuvos menininkų kurtus laikrodžius. Ji skirta Nepriklausomos Lietuvos valstybės šimtmečiui. Dar 2017 metais šimtui įvairioms kartoms ir požiūriams į meną atstovaujantiems menininkams buvo įteikta po laikrodžio mechanizmą su vienodo dydžio (30 cm skersmens) ciferblatu, ant kurio pasiūlyta laisvai interpretuoti šimtmečio, nepriklausomybės temas, atskleisti savo individualų stilių, sukurti laikrodį Lietuvai. Kita vertus, žinant, kad bet koks proginis užsakymas bei atlikimas įpareigoja ir sukausto menininką, kiekvienam iš jų buvo suteikta visiška veiksmų laisvė, tikintis, kad per tematiką ir formą (kuri irgi veikia kaip tam tikras reglamentuotas kanonas) žinomi kūrėjai pirmiausia atskleis save pačius. Nes kūrybinė laisvė lemia ir skatina visas kitas, tarp jų net visuomenių ir valstybių nepriklausomybes. Meniškai apipavidalintas laikrodžio ciferblatas ar korpusas nėra naujovė Lietuvos dailėje. Dar praeitame šimtmetyje šiuos prietaisus kaip paveikslinius paviršius yra naudoję tokie meistrai kaip Algirdas ir Klaudijus Petruliai, Jūratė Mykolaitytė, Raimundas Sližys ar Mindaugas Skudutis. Šiame projekte labiau koncentruotasi (turint įvairių „ideologijų", netgi skirtingų medijų menininkų skalę ir pačią įpareigojančią temą) į simbolinę laikrodžio, kaip laiką skaičiuojančio mechanizmo teikiama prasmė. Per šį šimtmetį Lietuvos dailės istorijoje vyko neįtikėtinų permainų, stilių kaitų. Kviesdami kuo įvairesnius autorius, bandome tai atskleisti. Vienas Nepriklausomos Lietuvos šimtmetis jau baigiasi, specialiai šiai parodai sukurti laikrodžiai nenumaldomai skaičiuoja antrąjį.

Laikraščio „Utenos diena" inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtai kviečia į miesto šventę

  Visus metus Molėtams ir Molėtų kraštui dedikuojama įvairiausių renginių – nuo konferencijų iki sporto varžybų ar parodų, o kasmetinė tradicinė Miesto šventė visa tai vainikuoja. Tikimasi, kad ji kaip visuomet bus masiškiausia Rytų Aukštaitijos vasaros šventė, jungianti keliolika renginių, kuriuose laukiama gausybės svečių.

 • Molėtai kviečia pasimatuoti žvejo batus

  Birželio 12 dieną Molėtuose, vienoje miesto poilsio salelėje, prie Pastovio ežero, atidengta skulptūra „Žvejo batai“. „Pasimatuok ir tu - gausi laimės su kaupu“ – skelbiamas įrašas batuose. Ir išties - juos smagu ne tik pasimatuoti, bet ir gražią nuotrauką Molėtuose pasidaryti.

 • Išgražės Molėtai

  Vidaus reikalų ministerija skyrė 700 000 eurų Europos Sąjungos investicijų ir 61 765 eurų Lietuvos valstybės biudžeto lėšų projektui „Molėtų miesto centrinės dalies kompleksinis sutvarkymas (I etapas)“. Jau pasirašyta rangos darbų sutartis su konkursą laimėjusia UAB „Revestus“ ir artimiausiu metu prasidės darbai.

 • Molėtuose viešėjo svečiai iš Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos

  Molėtų pradinės mokyklos bendruomenė dalyvauja projekte „Atraskime savo šaknis, kad galėtume sukurti bendrą ateitį“. Projekto metu vyksta ir projekto dalyvių susitikimai. Pirmasis susitikimas vyko Turkijoje: ten dalyvavo ir Molėtų pradinės mokyklos atstovai, o antrasis šiomis dienomis vyko Lietuvoje. Molėtiškiai svetingai priėmė Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos mokyklų mokinius ir mokytojus.

 • Molėtų žmonių su negalia sąjungos 30-metis: sveikinimai, iššūkiai ir viltys

  Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys su Molėtų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Genovaite Gribauskiene aplankė ir pasveikino Molėtų krašto žmonių su negalia sąjungą, kuri šiemet mini savo veiklos 30-metį. Sąjungos vadovei Marytei Baliūnaitei ir kitiems sąjungos nariams linkėjo kuo geriausios kloties, sveikatos, stiprybės, tikėjimo savo galiomis ir ateitimi, išreiškė pagarbą jų tvirta valia, dvasios stiprybe ir didžiule vidine galia mylėti žmones, kuri padeda įveikti visus kylančius sunkumus, drąsiai priimti visus gyvenimo iššūkius ir niekuomet nepasiduoti.

 • Molėtuose prisiminti ir pagerbti senieji Molėtų gyventojai žydai

  Prie Molėtuose esančio memorialo Molėtų žydams maldą už holokausto metu prarastas gyvybes sugiedojo Vilniaus choralinės sinagogos kantorius Shmuel Yatom, padėjo gėlių ir prisimindami aukas, kalbėjo Izraelio valstybės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvai ​J.E. Amir Maimon, Molėtų rajono savivaldybės meras Stasys Žvinys, Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky, didžiausios litvakų bendruomenės Izraelyje atstovas Chona Kritzer, rašytojas Marius Ivaškevičius.

 • Miesto šventės renginių programa

  Ne vienas uteniškis kasmet su nekantrumu laukia, kada pasirodys artėjančios miesto šventės programa. Portalas udiena.lt skaitytojus kviečia susipažinti su renginiais, kurie Utenos 757-ojo gimtadienio proga mieste vyks rugsėjo 3–8 dienomis.

 • Paskelbė svarbią informaciją dėl prekybinės mugės miesto šventės metu

  Rugsėjo 8 dieną Utenoje vėl vyks miesto šventė, o su ja tradiciškai – ir prekybinė mugė. Utenos rajono savivaldybė skelbia svarbią informaciją prekybininkams.

 • Daugiau nei mėnesį Molėtuose ieškotą skenduolį aptiko jo žmona

  Dėl gegužės 9-ą Molėtų rajone, Bebrusų ežere, nuskendusio vyro buvo vykdomos intensyvios paieškos – pirmąjį birželio savaitgalį prie Molėtų rajono ugniagesių ir Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos narų prisijungė ir savanoriai iš Latvijos. Po daugiau nei mėnesio, nuskendusio vyro kūną ežere pastebėjo jo žmona.

 • Molėtų rajone esančiame tvenkinyje paskendo žmogus

  Antradienį Molėtų rajone paskendo, kaip manoma, kelią bandęs sutrumpinti vyras – jis įlūžo į tvenkinį. Į įvykio vietą atskubėję ugniagesiai gelbėtojai bei medikai padėti nebegalėjo: teko konstatuoti 1953 metais gimusio vyro mirtį.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:79
Vakar apsilankė:7287
Šią savaitę apsilankė:13382
Šį mėnesį apsilankė:75189
Viso (nuo 2015-02-16):14342349
Šiuo metu naršo:
55
2020-08-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!