Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos Ignalinos AE vadovų veiklos
Krašto žiniosBaigtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos Ignalinos AE vadovų veiklos
2017 gruodžio 27, Trečiadienis 14:00

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos Ignalinos AE vadovų veiklos

Baigtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėtos Ignalinos AE vadovų veiklos

Baigtas ikiteisminis tyrimas byloje dėl korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų valstybinėje įmonėje „Ignalinos atominė elektrinė“ (IAE). Po to, kai įtariamieji susipažins su tyrimo medžiaga, ikiteisminiam tyrimui vadovaujanti Panevėžio apygardos prokurorė, surašiusi kaltinamąjį aktą, perduos bylą nagrinėjimui į teismą.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

STT pareigūnams įtarimų sukėlė 2014 metais organizuotas IAE turto pardavimo aukcionas. Įtariama, kad aukciono laimėtojas buvo numatytas iš anksto.

Aukcionas buvo surengtas dėl 2 tūkst. tonų varinių vamzdelių, užterštų radioaktyviomis medžiagomis, pardavimo. Aukcione dalyvavo tik du dalyviai, kurių vienas – įmonė iš Vokietijos – ir laimėjo aukcioną, įgydama teisę užterštus vamzdelius įsigyti už pradinę kainą – daugiau nei 5 mln. litų (1,5 mln. eurų), tai yra 2 tūkst. 700 litų (781,9 eurų) už toną. Tuo metu rinkoje švaraus vario tonos kaina buvo beveik 5 kartus didesnė – apie 13 tūkst. litų (3 tūkst. 765 eurų). Nors aukciono laimėtojas buvo įpareigotas įsigytą radioaktyviomis medžiagomis užterštą metalą išgabenti iš IAE nevalytą, po aukciono elektrinės teritorijoje buvo įdiegta technologinė linija vamzdelių valymui ir pradėti vamzdelių valymo darbai.

Įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba veikiant organizuotoje grupėje pareikšti šešiems asmenims: IAE generaliniam direktoriui D. J., buvusiam generaliniam direktoriui O. Č., buvusiam komercijos skyriaus vadovui L. P., Vokietijos įmonės įgaliotam atstovui G. B., vienos Lietuvos bendrovės direktoriui K. N. bei vienam užsieniečiui, Vokietijos piliečiui P. Z. Dviem iš įtariamųjų, O. Č. bei L. P., pateikti įtarimai ir dėl neteisėto disponavimo radioaktyviomis medžiagomis.

Įtariama, kad minėti asmenys veikė organizuotoje grupėje, buvo pasiskirstę vaidmenimis – vieni organizavo nusikalstamas veikas, kiti jiems talkino kaip padėjėjai, treti atliko vykdytojų funkcijas.

Atlikdama šį ikiteisminį tyrimą, STT kreipėsi į Konkurencijos tarybą, ir prašė įvertinti, ar IAE organizuojant ir vykdant minėtą aukcioną, nebuvo pažeistas Konkurencijos įstatymas. Atlikusi tyrimą, Konkurencijos taryba konstatavo, kad aukcione dalyvavusios dvi įmonės, iš anksto susitarusios, tik imitavo konkurenciją, ir abiem įmonėms skyrė po 27 tūkst. eurų dydžio baudas.

Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusios prokurorės D. Markauskienės, šis ikiteisminis tyrimas yra ne tik didelės apimties, bet ir itin sudėtingas, tiriama aukščiausio lygio IAE vadovų bei verslininkų grupės galimai padaryta korupcinė nusikalstama veika strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčioje IAE. Atliekant ikiteisminį tyrimą buvo reikalingos specialios įvairių sričių mokslinės žinios, buvo atlikti specialūs tyrimai. „Tai didelės apimties tyrimas – bylos medžiagą sudaro daugiau nei 30 tomų dokumentų", – sakė prokurorė D. Markauskienė.

Baudžiamajame kodekse numatyta, kad už piktnaudžiavimą gali būti baudžiama bauda arba laisvės atėmimu iki 7 metų, už neteisėtą disponavimą radioaktyviosiomis medžiagomis – areštu ar laisvės atėmimu iki 4 metų.

LR Prokuratūros inf.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:14249
Vakar apsilankė:15582
Šią savaitę apsilankė:54475
Šį mėnesį apsilankė:122685
Viso (nuo 2015-02-16):13196850
Šiuo metu naršo:
157
2020-04-09
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!