Po prokuratūros skundo – nuosprendis molėtiškiui už žiaurią žmogžudystę
Krašto žiniosPo prokuratūros skundo – nuosprendis molėtiškiui už žiaurią žmogžudystę
2017 gruodžio 20, Trečiadienis 09:34

Po prokuratūros skundo – nuosprendis molėtiškiui už žiaurią žmogžudystę

Po prokuratūros skundo – nuosprendis molėtiškiui už žiaurią žmogžudystę

Lietuvos apeliacinis teismas gruodžio 18 dieną patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroro Ričardo Juozainio apeliacinį skundą ir 60-metį molėtiškį pripažino kaltu dėl tyčinės, itin žiauriai įvykdytos žmogžudystės. Žemesnės instancijos teismas bylą jo atžvilgiu buvo nutraukęs motyvuodamas teisiamojo veiksmus būtinąja gintimi.

Valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras R. Juozainis kaltinamajame akte Molėtų rajono gyventojui S. D. buvo pateikęs kaltinimus dėl itin žiaurios žmogžudystės.

Pernai sausį po namuose vykusių išgertuvių S. D. atsisakė į vidų įsileisti sugyventinės sūnų, išmetė lauk jo daiktus. Kai šis užpyko ir išdaužė namo langą, namo šeimininkas čiupo žvejyboje naudojamą ledo kirtiklį, kirvį ir jais per išdaužtą langą mirtinai sužalojo į namą norėjusį patekti vyrą. Vėliau ekspertai nustatė, kad žmogus buvo nužudytas itin žiauriai, jam suduota daugiau kaip 17 smūgių į įvairias kūno vietas.

Panevėžio apygardos teismas šių metų kovo 16 dieną priėmė nutartį nutraukti baudžiamąją bylą pripažindamas, kad S. D. neperžengė būtinosios ginties ribų.
Šią teismo nutartį prokuratūra apskundė Lietuvos apeliaciniam teismui. Gruodžio 18 dieną Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija panaikino Panevėžio apygardos teismo nutartį ir priėmė apkaltinamąjį nuosprendį S. D. atžvilgiu.

Aukštesnės instancijos teismas konstatavo, kad S. D. gynyba aiškiai neatitiko kėsinimosi pobūdžio ir pavojingumo, dalį smūgių teisiamasis sudavė nukentėjusiajam jau gulint, kai sužalotas vyras akivaizdžiai nekėlė niekam jokios grėsmės. Molėtiškį Lietuvos apeliacinis teismas pripažino kaltu dėl tyčinio nužudymo itin žiauriai ir skyrė jam aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmę.

Generalinės prokuratūros inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Molėtiškis nuteistas jau už antrą žmogžudystę

  Panevėžyje nuosprendį dėl nužudymo išgirdo 37 metų molėtiškis E. L. Tai jau antras kartas, kai jis ilgiems metams į įkalinimo įstaigą siunčiamas už žmogžudystę. Prieš 15 metų vyras buvo pripažintas kaltu dėl kito nužudymo.

 • Rusijoje penkerius metus slapstęsis zarasiškis bus teisiamas dėl žmogžudystės

  Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Jelena Sabaliauskienė baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui nagrinėti perdavė bylą, kurioje 49 metų zarasiškis A. G. kaltinamas prieš penkerius metus mirtinai sumušęs Zarasų rajono gyventoją S. S.
  Tyrimo metu nustatyta, kad 2011 metų gruodžio 16 dieną kaltinamasis A. G. atvyko pas pažįstamą 57 metų Zarasų rajono gyventoją S. S. Įtariama, kad svečias pagaliu trenkė S. S. Kaip vėliau paaiškėjo, smūgis buvo mirtinas – mėnesį ligoninėje dėl sunkios galvos traumos gydytas nukentėjusysis mirė.

 • Suimtas sugyventinės nužudymu įtariamas vyras

  Vasario 26 dieną Panevėžio apygardos prokuratūros prokurorai kreipėsi į Utenos rajono apylinkės teismą dėl 35 metų V. B. suėmimo. Šis Ignalinos rajono gyventojas įtariamas praėjusį savaitgalį nužudęs savo sugyventinę. Prokuratūros prašymą teismas patenkino ir leido įtariamąjį suimti maksimaliam 3 mėnesių laikotarpiui.

 • Žinomų Anykščių rajono keramikų kieme – kraupi žmogžudystė

  Trečiadienio vakarą apie 17 val. 20 min. Kurklių seniūnijos Kališkų kaime rastas negyvo vyro su kirstinėmis žaizdomis kūnas. Kraupi nelaimė įvyko žinomų keramikų Dangiros Pyragaitės ir Andriaus Rozanovo namų kieme.

 • Įtariamas Kražių skerdikas bus atvežtas į Utenos teismo ekspertinį skyrių

  Atliekant ikiteisminį tyrimą dėl Kražiuose praėjusių metų lapkritį nužudytų keturių moterų gauti nauji duomenys, po kurių šiais nužudymais įtariamam R. B. gali būti pateikti įtarimai dėl dar dviejų žmonių nužudymo.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3255
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:34815
Šį mėnesį apsilankė:45629
Viso (nuo 2015-02-16):14312789
Šiuo metu naršo:
71
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!