Šventė Daugailiuose: sukaktys, padėkos ženklas už nuopelnus ir įkurtuvės

Šeštadienį atvykusių į nedidelį, tačiau vos per metus pastebimai išgražėjusį Daugailių miestelį, laukė daugybė staigmenų. Šalia Šv. Antano Paduviečio bažnyčios neseniai įrengtoje poilsio zonoje aidėjusios kraštiečių ir bendruomenės šventės nesugebėjo sugadinti net gausiu lietumi pravirkęs dangus. Tie, kurie eidami švęsti nepatingėjo aukštyn pakelti akių – spėjo pasirūpinti skėčiais ir lietpalčiais. Tiesa, nemaža dalis žiūrovų, pabūgę įsismarkavusio lietaus, kone valandą giedresnio oro laukė slėpdamiesi po medžiais, ar saugiai lindėdami automobiliuose. Lyg tyčia vos tik ant naujutėlės, dar medžiu kvepiančios scenos užlipo ilgai laukta vakaro žvaigždė – scenos grandas Edmundas Kučinskas – gamta nurimo ir leido mėgautis iki skausmo pažįstamais šlageriais skėčius palikus nuošaly.

Kraštiečius ir miestelio svečius draugėn subūrusią šventę gražiu žodžiu pradėjo tikrų tikriausias aukštaitiškas gaspadorius Untanas (Antanas Laurinkevičius), visą vakarą nesibodėjęs kalbėti tarmiškai. Šmaikštusis vedėjas pasveikino suėjusius, suvažiavusius, ir netgi suskridusius į gražų, o svarbiausia, kiekvienam daugailiškiui brangų gimtąjį kampelį, kuriame prabėgo įsimintiniausi gyvenimo metai. Pirmą kartą dar ne visai baigtoje įrengti poilsio zonoje susirinkusius svečius Untanas ramino, sakydamas, kad ne visuomet savą gryčią statydami į pabaigtą gyventi įeiname. Oficialiai naują objektą, džiuginsiantį miestelio gyventojus ir atvykėlius, buvo nuspręsta atidaryti nedelsiant. Perkirpti simbolinę juostą skambant „Daugailių berniokų” muzikai ir aidint žiūrovų plojimams buvo pakviesta Daugailių seniūnijos seniūnė Giedrė Eimutienė, Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir darbus vykdžiusios bendrovės „Šilinė” statybos direktorius Dainius Matelis.
Šiemet pirmą kartą buvo įsteigtas išskirtinis apdovanojimas už nuopelnus Daugailių kraštui. Liudijimu už geranorišką paramą ir rūpestį Daugailių žmonėmis iškilmingai apdovanotas mokyklos bičiulių draugijos pirmininkas Antanas Vilūnas, Seniūnijos garbės knygoje palikęs pirmąjį įrašą.
Lietui pilant lyg iš kibiro skėčiais apsiginklavę šokėjai trypė aikštelėje skambant Rokiškėnų kapelos „Bučkis” melodijoms, o sulaukę giedros lingavo koncertuojant moterų numylėtiniui E. Kučinskui. Ištvermingiausi naktinėtojai su „Skylėta kepure” šėlo gegužinėje.
Sekmadienį žmonės plūdo į Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės atlaidus, kurių metu buvo minimos prasmingos sukaktys: Daugailių Šv. Antano Paduviečio bažnyčios 330-ies metų ir krizių centro „Angelų pieva” 10-ies metų jubiliejai.

Autorės nuotr.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio „Utenos dienoje”.

Nėra pranešimų, kad būtų rodomas

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami video

Aktualijos

Featured

Ignalinos naujienos

Įvairenybės

Jaunimas

Kaimas