Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas žurnalistei Genovaitei Šnurovai
KaimasKuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas žurnalistei Genovaitei Šnurovai
2015 birželio 25, Ketvirtadienis 13:11

Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas žurnalistei Genovaitei Šnurovai

Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas žurnalistei Genovaitei Šnurovai
 • 51 foto

Per Jonines Kuktiškėse vykusi Kraštiečių šventė buvo ypač spalvinga savo programa, o kiekvienam į savo gimtuosius namus sugrįžtančiam šypsojosi retkarčiais danguje švystelėjusi saulė ir nuotaikingai nusiteikę bei svetingai svečius pasitikę šio krašto žmonės.

Šventė prasidėjusi prie šv. Mykolo Arkangelo paminklo visus sukvietė iškilmingai atidaryti atnaujintą Žvejų gatvę. Gražėjančiu miesteliu pasidžiaugusi Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė kartu su Utenos rajono savivaldybės mero patarėju Gintautu Petravičiumi perkirpo simbolinę juostelę, taip įprasmindami kone svarbiausią šių metų darbą – minėtos gatvės atkarpos sutvarkymą.
Šventė persikėlė į Kuktiškių mokyklos stadioną – čia liejosi eilių posmai, gražiausi sveikinimai jubiliatams, gražiausių sodybų šeimininkams, tačiau bene laukiamiausia Kraštiečių šventės dalis – Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardo suteikimas.
Šiuo garbingu titulu jau yra įvertinti aštuoni kuktiškiečiai: Justinas Navlickas, Pranas Treinys, Stanislovas Maciulevičius, Danguolė Klimienė, Antanas Čiužas, Anelė Araminienė, Gražina Bivainienė ir
monsinjoras Juozas Čeberiokas. Kuktiškių seniūnijos seniūnei G. Bivainienei paskelbus, šįmet Kuktiškių krašto Garbės pilietės vardas suteiktas kuktiškietei, ilgametei žurnalistei Genovaitei Šnurovai – ji įvertinta už istorinių vertybių puoselėjimą parašytose knygose apie Kuktiškes ir gimtojo krašto garsinimą.
„Labai jaudinuosi ir nežinau ką pasakyti... Nesijaučiu verta šio titulo. Ne kažin ką aš dėl Kuktiškių padariau. Juolab, kad knygos parašytos labai seniai, visi jas užmiršo", – kuklinosi G. Šnurova, pabrėždama tai, kad kuktiškietė esanti nuo proprosenelių laikų bei dėkojo visiems už šį įvertinimą.

Daugiau apie šį renginį skaitykite artimiausiuose laikraščio „Utenos diena" numeriuose.

udiena.lt inf., L. Narčienės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pušynėlyje prie Kuktiškių siautėjo liepsnos

  Ketvirtadienio vidurdienį šalia Kuktiškių miestelio kilo gaisras – liepsnojo ypač sausa žolė, o ugnies liežuviai buvo apsiviję pakelėje augančias pušis. Dabar maždaug pusantro hektaro pušyno vietoje – juoda išdegusi paklotė. Padaryti nemenki nuostoliai.

 • Šv. Kalėdų laukimas kaimuose: žmonės vieniši, bet nepamiršti

  Žiema pagaliau atėjo ir tuoj į dažnus namus sukvies šventišką nuotaiką bei artimuosius – artėja didžiausios metų šventės. Vieni jų su nekantrumu laukia ir iš anksto perka dovanas šeimos nariams, puošia namus, kiti lūkuriuoja santūriau, ne taip džiaugsmingai. Ne kiekvienuose namuose per šventes klega gausybė balsų – kai kurie jas pasitinka vieniši ar ligos patale. Užsukome į kelis Kuktiškių seniūnijos kaimus pasiteirauti ten gyvenančių žmonių, kaip jie ruošiasi šventėms. Vyresnio amžiaus gyventojų paprašėme prisiminti senas tradicijas, vaikystėje švęstas šv. Kūčias bei Kalėdas.

 • Kuktiškių seniūnui – sveikinimai tapus daugiavaikiu tėvu

  Saulėtą ir šiltą šeštadienį (birželio 16 dieną) visi keliai vedė į Kuktiškes – 12 km į pietryčius nuo Utenos nutolusiame miestelyje šurmuliavo tradicinė kraštiečių šventė. Susirinkusieji turėjo galimybę išmėginti jėgas sportinėse vasaros žaidynėse, apžiūrėti Aurelijaus Leleivos vadovaujamo medžiotojų klubo „Aidas“ trofėjų parodą bei asmeninę kolekcininko Tomo Kleinio sendaikčių kolekciją, numalšinti alkį ragaujant ant laužo virtos žuvienės ar troškinio. Talentingos kūrėjos kvietė mokytis drožti, piešti, lipdyti, o vietiniai ir iš svetur atvykę muzikantai ragino pamiklinti kojas šokių aikštelėje.

 • Likimo pokštas: Kukučių sostinei vadovaus Aistis Kukutis

  Kuktiškių seniūnija turi naują vadovą – kelias dešimtis metų prie seniūnijos vairo stovėjusią Gražiną Bivainienę šį mėnesį pakeitė buvęs jos pagalbininkas Aistis Kukutis. Iki šiol vyresniojo specialisto pareigas Kuktiškių seniūnijoje ėjęs 35 metų uteniškis tapo jauniausiu seniūnu Utenos rajone. Naujasis seniūnas „Utenos dienai“ papasakojo apie save, šmaikščiai įvardijo, kuo ypatinga Kuktiškių seniūnija, ir atskleidė, kokius ženklus jam siuntė likimas.

 • Kuktiškių miestelio gyventojai Kalėdos smarkiai apkarto

  Antrąją šv. Kalėdų dieną Kuktiškių miestelio gyventoja pasigedo didelės pinigų sumos ir auksinių dirbinių: žiedų, grandinėlės, auskarų, apyrankės. Nuostoliai siekia kone 9 tūkstančius eurų.

 • Kuktiškių kultūros židinys šildė žiūrovus trankiomis melodijomis

  Meteorologai prognozuoja, kad praėjusią savaitę užslinkę niūrūs debesys niekur nesitrauks ir gamta mūsų nedžiugins – bus lietinga bei vėjuota. Tačiau kai už lango šalta ir niūru, širdį galima sušildyti draugų, kaimynų apsuptyje klausantis linksmų ir trankių melodijų. Tokia proga pasinaudojo Kuktiškių miestelio gyventojai bei svečiai, lapkričio 7 dieną susirinkę Utenos kultūros centro (UKC) Kuktiškių skyriuje, kur vyko kaimo kapelų ir liaudies muzikantų šventė „Grok, armonika".

 • LRT laidoje – Kuktiškės

  Šeštadienį, liepos 11 dieną,11:05 val. per LRT bus rodoma laida „Mūsų miesteliai", kurią ves Nijolė Baužytė. Šį kartą laidoje – Kuktiškės (I dalis).

 • Miestelis prie Kuksos upelės – seniūnės Gražinos Bivainienės gyvenimo dalis

  Auksiniame fone – raudonas kukutis su raudonai juodu kuodu, sparnais ir uodega. Snapas, akis ir kojos – sidabro spalvos. Tai Kuktiškių, seniūnijos centro, herbas. Seniūnija – mažiausia rajone, joje palyginti nedaug kaimų, gyventojų skaičius nesiekia nė tūkstančio – Kuktiškių seniūnijos seniūnė Gražina Bivainienė jų priskaičiuoja apie 750. Maždaug 420 jų gyvena pačiame Kuktiškių miestelyje. Likusieji – aplinkiniuose kaimuose, iš kurių didesni – Kačiūnai, Raudoniškis, Buitūnai. Yra trys seniūnaitijos – Kuktiškių, Buitūnų ir Raudoniškio. Nors Kuktiškių seniūnija nedidelė, kiekviena seniūnės darbo diena kupina rūpesčių ir netikėtumų.

 • Kuktiškėse vykusiame šaškių turnyre nugalėtojas – leliūniškis

  Prieš pat Naujuosius metus Kuktiškėse, Krašuonos pagrindinės mokyklos Kuktiškių skyriaus sporto salėje, vyko šaškių turnyras, kuriame dalyvavo Kuktiškių gyventojai, į svečius pasikvietę uteniškius, leliūniškius ir vilniečius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3636
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:50109
Šį mėnesį apsilankė:82826
Viso (nuo 2015-02-16):14106818
Šiuo metu naršo:
135
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!