KaimasSupaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai
2018 gegužės 02, Trečiadienis 08:46

Supaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai

Supaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai
 • Rita LIŽAITYTĖ

Žemės ūkio ministerijai keliant tikslą Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP) padaryti prieinamesnę didesniam pareiškėjų skaičiui, Europos Komisija patvirtino KPP pakeitimus. Dėl jų pretenduoti į paramą mūsų šalies žemės ūkiui, miškų ūkiui ir kaimo plėtrai nuo šiol tapo paprasčiau, o ją įsisavinti lengviau.

Skatina kooperuotis
Praėjusių metų vasario mėnesį Europos Komisijai patvirtinus KPP pakeitimus, pagal priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir plėtrą“ pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams numatytas didžiausias galimas paramos intensyvumas, t. y. 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų vertės. Negana to, pripažintų žemės ūkio kooperatyvų nariams, pretenduojantiems gauti paramą pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra" veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“, nuo 2018 m. teikiamas prioritetas.

Maža to, pakeistas žemės ūkio veiklos apibrėžimas leis pretenduoti į paramą pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, superkantiems, realizuojantiems ar perdirbantiems savo narių ūkiuose iš augintus žemės ūkio produktus.

Palankūs pakeitimai miškų ūkio atstovams
Siekiant padidinti miško žemės pasiekiamumą, priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srityje „Parama miškų infrastruktūrai gerinti“ numatyta, įrengiant ar rekonstruojant miško kelią, ne daugiau kaip 25 proc. kitų tinkamų finansuoti projekto išlaidų vertės leisti sudaryti keliui įrengti ar rekonstruoti ne miško žemėje.

Pastebėjus, kad daugiau nei 70 proc. miškų auga derlingose žemėse, o tai lemia spartų nepageidaujamų medžių rūšių augimą, į veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ įtraukta nuostata, kad jaunuolynų ugdymas tame pačiame plote gali būti remiamas ne vieną, bet du kartus per programinį laikotarpį. Tikimasi, kad pakeitimas padės padidinti miško atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui ir miškų ekosistemų tvarumą.

Pagal veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ didžiausia viešosios paramos suma vienam projektui – 50 tūkst. Eur. Pastebėjus, kad, įsigyjant stambią miškų ūkio įrangą, 50 tūkst. Eur suma yra per maža, kad pareiškėjai norėtų investuoti, nuo šiol teikiantys paraišką sričiai „Investicijos į miškininkystės technologijas“ galės gauti 100 tūkst. Eur paramą.

Lengviau įgyvendinti, investuoti ir administruoti
Atlikti pakeitimai paramos teikimą ir administravimą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Įgyvendinant ne žemės ūkio verslo pradžios ir plėtros projektus, skolintis leista iš fizinių ir juridinių asmenų, t. y. ne tik iš kredito įstaigų. Taip pat atsisakyta reikalavimo 10 proc. projekto vertės finansuoti nuosavomis lėšomis. Siekiant paramos ne žemės ūkio veiklos projektams, tinkamais paramos gavėjais pripažinti ir ūkininkai.

Skatinant jaunuosius ūkininkus investuoti į žemės ūkio veiklą, nuo pernai pagal veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ leista paramos lėšomis įsigyti ne tik naujus, bet ir naudotus traktorius.

Atsiradus poreikiui ir reikalui, nuo šiol leista vieną kartą projekto, finansuojamo pagal KPP priemones, įgyvendinimo metu keisti tinkamas finansuoti išlaidas. Vykdant pirkimo procedūras, užuot atlikus apklausą, leista vesti derybas. Teikiant paraiškas, kai kurioms priemonėms sumažintas privalomų pateikti dokumentų skaičius.

Užs. Nr. ŽŪM/04, Ričardo Pasiliausko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Tėvai gali kreiptis dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo

  Prasidedant naujiems mokslo metams mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti. Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams – nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti – savivaldybėse jau priimami nuo liepos 1 dienos. Tuos, kurie dar nespėjo to padaryti, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ragina nedelsti ir kreiptis į savivaldybes, kad vaikai mokinio reikmenimis būtų aprūpinti kuo greičiau ir nemokamas maitinimas būtų skiriamas nuo mokslo metų pradžios.

 • Smulkiesiems ūkiams dėl paramos konkuruoti nereikia

  Viena didžiausių smulkiųjų ūkių išlikimo problemų – konkurencija. Smulkiesiems sunku kovoti su stambiaisiais, kurie gamindami didelius kiekius žemės ūkio produkcijos gali parduoti ją už mažesnę kainą, greičiau patiekti į rinką, o ir kiekius pasiūlyti didesnius, kurie labiau domina didelius užsakovus.

 • Valstybės paramos sutarčių pasirašymas – žalia šviesa tolesniam renovacijos vykdymui

  VšĮ Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), baigusi vertinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą daugiabučiams namams atnaujinti gautas paraiškas, pradeda valstybės paramos teikimo sutarčių pasirašymą. Sutartys išsiųstos renovuojamų daugiabučių namų administratoriams, kurie per 30 dienų turės jas pasirašyti. Pasirašius sutartis administratoriai galės pradėti tolimesnius veiksmus projektams įgyvendinti – finansuotojų paiešką, projektavimo darbų bei rangos darbų pirkimą ir t. t. Tai – naujovė, kuri atsirado tik vykdant paskutinį kvietimą, nes anksčiau projektas ir rangos darbai paprastai būdavo perkami kartu.

 • Parama miškui veisti ir prižiūrėti

  Natūralūs miškai – didžiulis Lietuvos gamtos turtas, tarnaujantis valstybės ir piliečių gerovei, saugantis kraštovaizdžio stabilumą ir aplinkos kokybę. Kiekvienas šalies gyventojas turi ne tik puoselėti bei saugoti esamus, bet ir, esant galimybėms, sodinti naujus miškus ar atkurti pažeistus jų plotus. Tam nenašių, nederlingų ir dirvonuojančių žemių savininkams yra suteiktos visos galimybės – pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Miško veisima“ skiriama vienkartinė parama miškui veisti ir kasmetinė išmoka.

 • Parama gyvuliams įsigyti – beveik 2 mln. eurų

  Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos baigė paraiškų priėmimą grynaveisliams mėsiniams galvijams, grynaveislėms avims ir ožkoms įsigyti. Bendra paramos suma siekia beveik 2 mln. eurų. Buvo pateikta per du šimtus paraiškų.

 • Jėgas sujungę ūkininkai tampa partneriais

  Smulkiesiems ūkiams vis sunkiau atlaikyti konkurencijos spaudimą. Būtent tokie ūkininkai nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 30 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonę „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama smulkių ūkio subjektų bendradarbiavimui“.
  Žemės ūkio ministerija skatina smulkiųjų ūkių bendradarbiavimą – kartu dirbti, dalytis technika, ištekliais ir taip stiprinti konkurencingumą.

 • Mokesčių administratorius primena – paramą patogiausia skirti elektroniniu būdu

  Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) įsibėgėjant deklaravimui primena gyventojams apie galimybę savo sumokamo pajamų mokesčio dalį skirti paramai. Iki 2 proc. sumokėto pajamų mokesčio paramą galima skirti įvairioms organizacijoms, labdaros fondams, įstaigoms ir menininkams bei iki 1 proc. – politinėms partijoms. Paramos prašymus reikia pateikti iki gegužės 2 dienos. Šiuo metu šalies gyventojai jau yra pateikę apie 105 tūkst. paramos prašymų.

 • Parama investicijoms į žemės ūkio valdas

  Ūkininkai, siekiantys modernizuoti savo ūkius, nuo kovo 1 d. kviečiami teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“. Parama teikiama investicijoms į specializuotus gyvulininkystės, sodininkystės, daržininkystės, uogininkystės ar augalininkystės sektorius.

 • Nuo liūčių nukentėjusiems ūkininkams – 15 mln. eurų parama

  Europos Komisija (EK) patvirtino įgyvendinimo reglamentą, kuriuo nuo liūčių ir potvynių nukentėjusiems Lietuvos ūkininkams skyrė 9 mln. 120 tūkst. eurų kompensaciją. EK trims Baltijos šalims ir Suomijai iš viso skyrė 15 mln. eurų paramos.

 • Išmokėta parama už papildomą bičių maitinimą

  Bičių laikytojams 2017 metų pabaigoje išmokėta 638 tūkst. eurų parama už papildomą bičių maitinimą. Paramos sulaukė 6 704 bitininkai. Jiems parama išmokėta vadovaujantis Paramos teikimo bičių laikytojams už papildomą bičių maitinimą taisyklėmis bei remiantis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro pateiktais duomenimis.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:13
Vakar apsilankė:3590
Šią savaitę apsilankė:11376
Šį mėnesį apsilankė:62435
Viso (nuo 2015-02-16):8869410
Šiuo metu naršo:
22
2018-08-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!