Supaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai
KaimasSupaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai
2018 gegužės 02, Trečiadienis 08:46

Supaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai

Supaprastintos sąlygos kaimo plėtros paramai
 • Rita LIŽAITYTĖ

Žemės ūkio ministerijai keliant tikslą Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programą (KPP) padaryti prieinamesnę didesniam pareiškėjų skaičiui, Europos Komisija patvirtino KPP pakeitimus. Dėl jų pretenduoti į paramą mūsų šalies žemės ūkiui, miškų ūkiui ir kaimo plėtrai nuo šiol tapo paprasčiau, o ją įsisavinti lengviau.

Skatina kooperuotis
Praėjusių metų vasario mėnesį Europos Komisijai patvirtinus KPP pakeitimus, pagal priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio produktų perdirbimą, rinkodarą ir plėtrą“ pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams numatytas didžiausias galimas paramos intensyvumas, t. y. 50 proc. tinkamų finansuoti išlaidų vertės. Negana to, pripažintų žemės ūkio kooperatyvų nariams, pretenduojantiems gauti paramą pagal priemonės „Ūkio ir verslo plėtra" veiklos sritį „Parama smulkiesiems ūkiams“, nuo 2018 m. teikiamas prioritetas.

Maža to, pakeistas žemės ūkio veiklos apibrėžimas leis pretenduoti į paramą pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ pripažintiems žemės ūkio kooperatyvams, superkantiems, realizuojantiems ar perdirbantiems savo narių ūkiuose iš augintus žemės ūkio produktus.

Palankūs pakeitimai miškų ūkio atstovams
Siekiant padidinti miško žemės pasiekiamumą, priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srityje „Parama miškų infrastruktūrai gerinti“ numatyta, įrengiant ar rekonstruojant miško kelią, ne daugiau kaip 25 proc. kitų tinkamų finansuoti projekto išlaidų vertės leisti sudaryti keliui įrengti ar rekonstruoti ne miško žemėje.

Pastebėjus, kad daugiau nei 70 proc. miškų auga derlingose žemėse, o tai lemia spartų nepageidaujamų medžių rūšių augimą, į veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“ įtraukta nuostata, kad jaunuolynų ugdymas tame pačiame plote gali būti remiamas ne vieną, bet du kartus per programinį laikotarpį. Tikimasi, kad pakeitimas padės padidinti miško atsparumą neigiamam aplinkos poveikiui ir miškų ekosistemų tvarumą.

Pagal veiklos sritį „Investicijos į miškininkystės technologijas“ didžiausia viešosios paramos suma vienam projektui – 50 tūkst. Eur. Pastebėjus, kad, įsigyjant stambią miškų ūkio įrangą, 50 tūkst. Eur suma yra per maža, kad pareiškėjai norėtų investuoti, nuo šiol teikiantys paraišką sričiai „Investicijos į miškininkystės technologijas“ galės gauti 100 tūkst. Eur paramą.

Lengviau įgyvendinti, investuoti ir administruoti
Atlikti pakeitimai paramos teikimą ir administravimą reglamentuojančiuose teisės aktuose. Įgyvendinant ne žemės ūkio verslo pradžios ir plėtros projektus, skolintis leista iš fizinių ir juridinių asmenų, t. y. ne tik iš kredito įstaigų. Taip pat atsisakyta reikalavimo 10 proc. projekto vertės finansuoti nuosavomis lėšomis. Siekiant paramos ne žemės ūkio veiklos projektams, tinkamais paramos gavėjais pripažinti ir ūkininkai.

Skatinant jaunuosius ūkininkus investuoti į žemės ūkio veiklą, nuo pernai pagal veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“ leista paramos lėšomis įsigyti ne tik naujus, bet ir naudotus traktorius.

Atsiradus poreikiui ir reikalui, nuo šiol leista vieną kartą projekto, finansuojamo pagal KPP priemones, įgyvendinimo metu keisti tinkamas finansuoti išlaidas. Vykdant pirkimo procedūras, užuot atlikus apklausą, leista vesti derybas. Teikiant paraiškas, kai kurioms priemonėms sumažintas privalomų pateikti dokumentų skaičius.

Užs. Nr. ŽŪM/04, Ričardo Pasiliausko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Ūkininkų sąskaitas pasieks 4,3 mln. eurų išmokų

  Penktadienį Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) ūkininkams išmokės kompensavimo lėšas už prarastas pajamas dėl pritaikytos finansų drausmės. Kompensacijos mokamos pagal 2017 m. pateiktas paraiškas už deklaruotus plotus. Finansinės drausmės mechanizmas taikomas tiesioginėms išmokoms, siekiant papildyti Europos Sąjungos žemės ūkio sektoriaus krizių rezervą, iš kurio teikiama parama žemės ūkiui.

 • Kviečia teikti paraiškas paramai

  Nuo rugpjūčio 1 dienos bičių augintojus kviečiame teikti paraiškas paramai už papildomą bičių maitinimą (cukrų) gauti.

 • Įvertintos „startuolių“ iki 16 tūkst. eurų paraiškos

  Baigtos vertinti būsimųjų verslininkų paraiškos, teiktos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“, kai parama yra iki 16 tūkst. eurų, surinkusios 55–65 atrankos balus.

 • Didinamos paramos išmokos už gyvulius

  Žemės ūkio ministerija patvirtinto 2018 metų susietosios paramos už mėsinius galvijus, mėsines avis, pieninių veislių bulius, pienines ožkas dydžius. Išmokos už gyvulius bus pradėtos mokėti nuo kovo 1 dienos ir bus mokamos iki birželio 30 dienos.

 • Verslo pradžiai kaime – pati paprasčiausia iki šiol parama

  Jau netrukus svarstantys apie verslo pradžią galės pasinaudoti visiškai nauja ES paramos priemone ir užsitikrinti iki 16 tūkst. Eur finansinę paskatą pradėti veiklą kaime. Pusė projektui reikalingų lėšų bus mokama iš karto, kita pusė – baigus projektą, kurio svarbiausias reikalavimas yra sukurti ir išlaikyti bent vieną darbo vietą.

 • Vietos veiklos grupėms bendradarbiauti – parama

  Jei turite gerų idėjų, kaip vietos veiklos grupės (VVG) galėtų bendradarbiauti, nepraleisti progos ragina Žemės ūkio ministerija, kuri jau ketvirtą kartą kviečia teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės LEADER veiklos sritį „VVG bendradarbiavimo projektų rengimas ir įgyvendinimas“. Paraiškos priimamos nuo rugsėjo 17 iki spalio 15 d.

 • Sunkiau besiverčiantiems – pagalba ne tik maistu

  Lietuvoje paramą maisto produktais gauna daugiau nei 184 tūkst. gyventojų, tačiau nesunku nuspėti, jog ne ką mažiau nei maistas skurstančiajam svarbi ir kitokia pagalba. Kartais tai – mokinio krepšelis ar stovykla vaikui, kuriam gali leisti tik vasarą kieme. Kartais – ir gyvenimą keičianti pagalba kovojant su priklausomybe.

 • Jaunoms šeimoms – dar daugiau gerų žinių

  Kaip buvo rašyta laikraščio „Utenos diena“ Nr. 57, Utenos rajono savivaldybės administracija (toliau – Savivaldybė) viena pirmųjų Lietuvoje parengė ir Savivaldybės taryba patvirtino Utenos rajono savivaldybės šeimos stiprinimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas), kuriame numatytos priemonės jaunoms šeimoms stiprinti ir remti. Apie būsto nuomos jaunoms šeimoms kompensaciją ir finansinę paskatą jaunai šeimai pirmam būstui įsigyti išsamiai buvo aprašyta minėtame numeryje. Šįkart – plačiau apie kitas Apraše numatytas išmokų ir kompensacijų rūšis.

 • Tėvai gali kreiptis dėl paramos mokinio reikmenims įsigyti ir nemokamo maitinimo

  Prasidedant naujiems mokslo metams mokiniams iš mažesnes pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir 57 eurų dydžio parama mokinio reikmenims įsigyti. Prašymai dėl socialinės paramos mokiniams – nemokamo maitinimo ir paramos mokinio reikmenims įsigyti – savivaldybėse jau priimami nuo liepos 1 dienos. Tuos, kurie dar nespėjo to padaryti, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) ragina nedelsti ir kreiptis į savivaldybes, kad vaikai mokinio reikmenimis būtų aprūpinti kuo greičiau ir nemokamas maitinimas būtų skiriamas nuo mokslo metų pradžios.

 • Smulkiesiems ūkiams dėl paramos konkuruoti nereikia

  Viena didžiausių smulkiųjų ūkių išlikimo problemų – konkurencija. Smulkiesiems sunku kovoti su stambiaisiais, kurie gamindami didelius kiekius žemės ūkio produkcijos gali parduoti ją už mažesnę kainą, greičiau patiekti į rinką, o ir kiekius pasiūlyti didesnius, kurie labiau domina didelius užsakovus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5430
Vakar apsilankė:6484
Šią savaitę apsilankė:51017
Šį mėnesį apsilankė:171484
Viso (nuo 2015-02-16):11389331
Šiuo metu naršo:
85
2019-10-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!