Vyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga
JaunimasVyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga
2016 lapkričio 24, Ketvirtadienis 13:42

Vyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga

Vyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga

Visi esame įpratę manyti, jog mokykloje mokiniai ugdomi tik dieną, o vakarus ir naktis jie leidžia namuose su tėvais. Tačiau šių metų lapkričio 18–19 dienomis Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai nutarė suorganizuoti renginį „Naktis mokykloje".

Kad būtų įdomiau, mes ir svečių pasikvietėme. Renginys prasidėjo 18 valandą. Visi renginio dalyviai susirinko į mokyklos sporto salę: čia išsirikiavo mokiniai, klasių auklėtojai, mokyklos bendruomenės nariai ir mūsų svečiai – Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės šauliai, su jais atvyko Plk. Prano Saladžiaus šaulių 9-osios rinktinės vyr. mokymų specialistas E. Zavackas. Vyžuonų pagrindinės mokyklos direktorius Rimantas Žvirblis, direktoriaus pavaduotoja ugdymui R. Morozovienė ir renginio organizatorė, 6 klasės auklėtoja V. Valančauskienė, pristatė „Nakties mokykloje" taisykles, supažindino su renginio tvarka ir visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias mišrias komandas, sudarytas burtų keliu. Kiekvienas komandos dalyvis viso renginio metu ant rankos nešiojo tam tikros spalvos komandos skiriamąjį raištį: geltoną, žalią, raudoną ar mėlyną. Pirmiausia komandos išsirinko savo kapitonus ir paruošė trumpus prisistatymus. Susirinkusieji ruošėsi ne tik laimėti, bet ir būti drąsūs, draugiški ir laimingi.
Pirmoji renginio komandinė rungtis – krepšinio varžybos. Varžyboms teisėjavo mokyklos vadovas. Čia pirmąją vietą iškovojo mėlynųjų komanda, antrąją – raudonųjų, trečiąją – žaliųjų, o geltonieji liko ketvirti. Ypač arši kova užvirė tarp pirmosios ir antrosios vietų laimėtojų.
Po krepšinio varžybų šauliai susirinkusiuosius pakvietė dalyvauti šauliškose estafetėse, kurių metu teko išbandyti savo jėgas sukraunant kuprinę, ją nešant ir iškaunant. Čia pamatėme, kas iš tiesų yra miklus ir pasiruošęs įvairiems išbandymams, o kam dar reikia ugdyti jėgas, ištvermę ir miklumą.
Po sporto rungčių visų laukė ramesnė rungtis – muzikinė viktorina. Šią viktoriną laimėjo mėlynieji. Tačiau jų gautu prizu – saldainiais – vaišinosi visi. Nugalėjo draugystė. Nepanorę viktorinoje dalyvauti mokiniai kartu su mokytojais triūsė virtuvėje ir patys gamino sau vakarienę. Sočiai pavakarieniavę visi išsiskirstė: meno mėgėjai rinkosi į septintos klasės auklėtojos, dailės mokytojos V. Jermakienės organizuotą darbų iš gipso pamokėlę ir pasigamino nuostabius angelus. Sportininkai rinkosi žaisti futbolo. Šauliai visus kvietė išbandyti akies taiklumą šaudant į taikinius. Šokėjai mokėsi šokio meno.
Kiekvienais metais vykstančiame renginyje „Naktis mokykloje" pati laukiamiausia rungtis būna šaulių organizuojamas naktinis žygis po Vyžuonų apylinkes. Taip nutiko ir šį kartą. Žygis būna sudėtingas, tad ne visi išdrįsta jame dalyvauti. Šįkart grįžtančiųjų daugiau nei valandą laukusieji mokykloje žiūrėjo filmus.
Po naktinio žygio šiek tiek pailsėję mokiniai ir mokytojai rinkosi į naktinį šokių vakarą, šnekučiavosi, dalijosi patirtais įspūdžiais. Kai kurie paryčiais nuėjo miegoti į klases, kai kurie sėkmingai sulaukė septintos valandos ir išsiskirstė į namus. Pasirodo, ugdyti savo gebėjimus galima ne tik dieną, bet ir naktį. O kartais tai daryti naktį netgi įdomiau.

Mokytoja Saulė NAGIENĖ

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Startuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas

  Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė savivaldybių, kuriose nuo rugsėjo duris atvers visos dienos mokyklos, atranką. Bandomajame metus truksiančiame projekte galės dalyvauti 40 bendrojo ugdymo mokyklų iš įvairių šalies savivaldybių. Mokyklos nemokamai  užims ir ugdys priešmokyklinukus ir pradinukus visą darbo dieną, vaikai mokykloje mokysis, žais ir ilsėsis.

 • Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, atkreipiame mokinių tėvų dėmesį, kad jei oro temperatūra nukrenta iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali nevykti ir kitų klasių mokiniai, primena Švietimo ir mokslo ministerija.

 • „Naktis mokykloje“ subūrė trokštančius ir sportuoti, ir patirti naujų įspūdžių

  Kai visa Lietuva įsisukusi į artėjančio šimtmečio sūkurį, Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią svarbią Lietuvai sukaktį paminėjo originaliai. Gruodžio 1-os naktis buvo sutikta mokykloje ir skirta tęsti Utenos 909-osios šaulių kuopos bei Vyžuonų mokyklos tradiciją kartu praleidžiant naktį mokykloje bei skaičiuojant dienas, likusias iki 100-ojo Lietuvos gimtadienio.

 • Rajono mokiniams vežioti – vienas naujas autobusiukas

  Švietimo ir mokslo ministerija nupirko ir kitą savaitę mokykloms perduos 82 naujus mokyklinius autobusus. Geltonieji autobusai bus iškilmingai perduoti rugpjūčio 29 dieną Vilniuje. Autobusai išriedės į 55 savivaldybes, į 21 iš jų – po du. Vienas naujas 19 vietų autobusiukas, kuriame įrengtas ES standartus atitinkantis užvedimą blokuojantis alkotesteris, išriedės ir į Utenos rajoną. Jis atiteks Krašuonos progimnazijai.

 • Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

  Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

 • Siūloma ilginti moksleivių pietų pertraukas

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami pagerinti moksleivių mitybą ugdymo įstaigose – ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Šiam pilotiniam projektui pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

 • Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena: jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai.

 • Muziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“

  Lapkričio 25–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau šeštą kartą vyks respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir „Litexpo“ organizuojamos parodos tema šiais metais – gera mokykla. Švietimo bendruomenei bus pristatyta gausybė renginių, iš kurių kiekvienas galės išsirinkti aktualiausius ir įdomiausius.

 • Mokyklų veikloms – 19 milijonų eurų

  Bendrojo ugdymo mokyklos bus aprūpintos naujomis mokymo priemonėmis, skirtomis gamtos ir technologinių mokslų mokymui, taip pat specialiųjų poreikių vaikų ugdymui. Pirmą kartą per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį bus renovuojamos valstybinės vaikų vasaros edukacinės stovyklos, modernizuojami vaikų socializacijos centrai.

 • Mokyklos gali teikti paraiškas dalyvauti nemokamose edukacinėse programose

  Pamokos kitaip netradicinėje aplinkoje: teatre, muziejuje, parke. Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas iki spalio 3 dienos teikti paraiškas dalyvauti įvairiose nemokamose edukacinėse programose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:964
Vakar apsilankė:6758
Šią savaitę apsilankė:13589
Šį mėnesį apsilankė:46306
Viso (nuo 2015-02-16):14070298
Šiuo metu naršo:
69
2020-07-08
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!