Sulaukę aukščiausio įvertinimo jaunųjų uteniškių darbai apkeliavo net Kairą
JaunimasSulaukę aukščiausio įvertinimo jaunųjų uteniškių darbai apkeliavo net Kairą
2016 spalio 28, Penktadienis 09:37

Sulaukę aukščiausio įvertinimo jaunųjų uteniškių darbai apkeliavo net Kairą

Sulaukę aukščiausio įvertinimo jaunųjų uteniškių darbai apkeliavo net Kairą
 • 5 foto

Spalio 26 dieną Utenos Krašuonos progimnazijoje lankėsi LR Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius Eduardas Borisovas su Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos šalių skyriaus trečiąja sekretore Vita Škikūnaite. Garbūs svečiai turėjo ypatingą misiją – apdovanoti tarptautinio piešinių konkurso „Egypt in the eyes of children of the world competition" nugalėtojus, kuriais tapo Krašuonos progimnazijos mokytojos Dalios Puodžiukienės jaunieji dailininkai.

Šią puikią žinią į Lietuvą parvežė Egipto Arabų Respublikos nepaprastoji ir įgaliotoji ambasadorė J. E. ponia Salwa Moufid Kamel Magarious. Abiejų šalių diplomatai buvo maloniai nustebinti, kad Lietuvai puikiai atstovavo nedidelio šalies miesto ir vienos mokyklos mokiniai. Pasaulinio piešinių konkurso vertinimo komisiją sužavėjo krašuoniškių kūrybiškumas ir aukšto meninio lygio darbai, todėl net šeši progimnazijos mokiniai tapo konkurso laureatais. Patį aukščiausią konkurso įvertinimą – aukso medalį – gavo Monika Černiauskaitė ir Edminas Šmergelis. Sidabro medaliais apdovanotos Justina Bukelskytė ir Gabrielė Tarnauskaitė, o Aistė Morkvėnaitė ir Julija Zelevaitė gavo laureatų diplomus. Laureatų kūriniai sugulė į pasaulio vaikų kūrybos apie Egiptą katalogą, buvo eksponuojami Kairo muziejuje. Konkursas vyko prieš porą metų, todėl žinia apie laimėjimą konkurse buvo maloni staigmena dailės mokytojai ir jauniesiems kūrėjams, kurie dabar jau yra gimnazistai. Jaunieji dailininkai prisiminė, kokia puiki kūrybinė atmosfera vyravo dailės pamokų metu šioje progimnazijoje, dėkojo dailės mokytojai Dalia Puodžiukienei už įkvėpimą kurti, pagalbą, puikias idėjas ir paskatinimą dalyvauti konkursuose.
Susitikimo su Krašuonos progimnazijos mokiniais, konkurso dalyviais ir nugalėtojais metu Užsienio reikalų ministerijos Lotynų Amerikos, Afrikos, Azijos ir Okeanijos departamento direktorius Eduardas Borisovas papasakojo apie diplomatinę tarnybą, bendradarbiavimo su kitomis šalimis svarbą, Afrikos šalių politikos ir kultūros ypatumus. Jis padėkojo visiems už dalyvavimą konkurse, kurio tikslas – paskatinti vaikus iš viso pasaulio domėtis viena seniausių ir unikaliausių senovės civilizacijų, gilintis į Egipto kultūros bei meno palikimą, religijos bei egiptiečių gyvensenos ypatumus, mokytis interpretuoti, o taip pat atrasti naujus jaunuosius talentus. Padėkos žodį Eduardas Borisovas tarė dailės mokytojai ekspertei Dalia Puodžiukienei, kurios asmenybė, gabumai ir žinios, entuziazmas ir atsakomybė tapo pagrindiniu ir labai svarbiu faktoriumi mokiniams, siekiantiems geriausių rezultatų. Krašuonos progimnazijos direktorius Rolandas Gruodinskas garbius svečius pakvietė pasivaikščioti po mokyklą, susipažinti su mokyklos bendruomene bei ugdytinių pasiekimais.

Laikraščio „Utenos diena" inf., Užsienio reikalų ministerijos nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos krašto kūrėjas L. Gaižauskas

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su saldutiškiečiu medžio gaminių meistru Lioniu Gaižausku. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki rugpjūčio 16 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Pasveikinta 100 metų sulaukusi senolė

  Molėtuose pasveikinta garbingos 100 metų sukakties sulaukusi rajono gyventoja – Leonarda Kaušinienė.
  „Sulaukti šimto metų lemta ne kiekvienam. Priimkite pačius nuoširdžiausius mūsų sveikinimus garbingo Jubiliejaus proga. Linkime sveikatos ir stiprybės," – linkėjo Molėtų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Mindaugas Kildišius ir įteikė senolei Leonardai sveikinimą bei puokštę gėlių.

 • Utenos krašto kūrėjas Saulius Vėgėlė

  Portale udiena.lt pristatome Utenos krašto kūrėjus. Kviečiame aktyviai domėtis jų kūryba ir gyvenimu. Šį kartą kviečiame trumpai susipažinti su medžio drožėju, meistru Sauliumi Vėgėle. Kviečiame būti aktyviais ir siųsti į el. paštą Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. Jus dominančius klausimus šiam kūrėjui iki gruodžio 12 dienos, o atsakymus į klausimus pateiksime vėliau.

 • Rokiškėnas bus teisiamas dėl krikštasūnio nužudymo

  Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir į teismą perduota nagrinėti žmogžudystės Rokiškio rajone byla. Mirtinu tapo vienintelis smūgis, pensininko suduotas savo krikštasūniui.

 • Apdovanoti gyvūnų globėjai

  Spalio 4 dieną minint Pasaulinę gyvūnijos ir šv. Pranciškaus Asyžiečio dieną, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) apdovanojo žmones, kurie globoja, gelbėja, rūpinasi nuskriaustais ar sužeistais gyvūnais.

 • Tautų suvienijimo festivalis Visagine

  Egzistuoja legenda apie paslaptingą medį, ant kurio šakų žydi spalvingi ir kvapnūs žiedai, noksta stebuklingi, sielą gydantys vaisiai. Tai įvairių tautų tradicijos, turtinančios viena kitą. Šis medis išdygsta, žydi ir savo vaisius nokina kas antrus metus Lietuvoje, Visagino mieste. Tuo metu vyksta tradicinis Tarptautinis tautinių kultūrų festivalis „Rudeninės". Festivalio tikslas – stiprinti Visagino miesto tautinių bendruomenių ryšius su etninėmis tėvynėmis bei įvairių tautų meno kolektyvų tarpkultūrinį bendradarbiavimą, atskleisti Lietuvoje gyvenančių tautinių kultūrų įvairovę.

 • Medžio drožėjos rankose gimsta šventieji

  Nuo Biliakiemio vingiuotas keliukas veda į atokų Gudėniškės viensėdį. Čia pasitinka nuostabaus grožio oazė: ant nedidelės kalvelės žydinčiais vijokliais apsivijęs garsios Utenos krašto kūrėjos Anelės Araminienės gyvenamasis namas, kuris vasarą paskęsta žieduose, o šeimininkės išpuoselėtuose darželiuose akį džiugina Anelės sukurtos skulptūros.
  Meną ir gėles mylinti Kuktiškių seniūnijos gyventoja A. Araminienė prisipažįsta, kad jai paprasčiausiai trūksta dienos: darbštuolė triūsia nuo ankstyvo ryto iki vėlumos. Tačiau skųstis nemėgstanti tautodailininkė randa laiko ne tik vieną ar kitą medinę skulptūrą nudrožti, bet ir prie senų staklių atsisėsti.

 • Anykščių gatvėse – stilingi spalviniai sprendimai

  Viena didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių projektavimo ir statybos kompanijų „Panevėžio keliai" baigia rangos darbus objekte, kurio vizualiniai sprendimai ypač puošia vieną žymiausių Lietuvos kurortų. Žiburio gatvėje Anykščių mieste nusidriekė nestandartinės rausvos spalvos dviračių takas ir jis ne paskutinis toks šiame mieste. Tokios pat spalvos dviračių takas numatytas ir Vilniaus gatvės Anykščiuose rekonstrukcijos projekte.

 • Anykščiuose netrukus prasidės medinės Vorutos pilies statybos

  Praėjusią savaitę Anykščių rajono savivaldybėje buvo pasirašyta sutartis su medinės Vorutos pilies statybų rangovais. Viešojo pirkimo konkursą laimėjo UAB „Povilo Gurklio firma", kurios specialistai turi 18 metų statybų, rekonstrukcijos ir restauravimo darbų patirtį. Iš viso paraiškas dalyvauti viešojo pirkimo konkurse pateikė 6 dalyviai.

 • Gegužės 27–28 dienomis – jaunatviškas ir blaivus Zarasų kurortinio sezono atidarymas „Zarasai – tarytum vasara“

  Tradiciškai, paskutinį gegužės savaitgalį, 27–28 dienomis, Zarasuose vasara pasitinkama kurortinio sezono atidarymu. Dvi savaitgalio dienas truksiančios šventės programoje numatyta daugybė renginių įvairiems skoniams, tad širdžiai mielos veiklos čia atras kiekvienas šventės svečias. Kurorto sezono atidarymo svečiai galės pasirinkti iš daugybės įvairaus turinio kultūrinių, sportinių renginių, kūrybinių užsiėmimų, į kuriuos taip pat galės įsitraukti ir sudalyvauti. Viena didesnių kasmetinių šventės naujovių – šventėje nebus prekiaujama alkoholiu. Kurorto sezoną norima pradėti pramogaujant blaiviai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:892
Vakar apsilankė:6920
Šią savaitę apsilankė:26877
Šį mėnesį apsilankė:59594
Viso (nuo 2015-02-16):14083586
Šiuo metu naršo:
96
2020-07-10
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!