Saugaus eismo pamokos – ir vaikams, ir suaugusiesiems
JaunimasSaugaus eismo pamokos – ir vaikams, ir suaugusiesiems
2016 rugsėjo 23, Penktadienis 14:38

Saugaus eismo pamokos – ir vaikams, ir suaugusiesiems

Saugaus eismo pamokos – ir vaikams, ir suaugusiesiems
 • Vaida KARALIŪTĖ
 • 11 foto

VĮ „Utenos regiono keliai" jau ne pirmus metus vykdo įvairius prevencinius renginius, skirtus ugdyti atsakingus kelių eismo dalyvius, gerbiančius ir saugančius ne tik save, bet ir šalia esantį. Rugsėjo 21 dieną įmonės Saugaus eismo klasėje lankėsi Visagino vaikų lopšelio-darželio „Auksinis raktelis" auklėtiniai, kuriems buvo aiškinama apie saugų eismą, padalyta atšvaitų.

VĮ „Utenos regiono keliai" saugaus eismo inžinierė Sandra Dindaitė sakė, kad saugaus eismo pamokos įmonėje rengiamos nuo 2010-ųjų. „Prevencinė veikla tais metais ypač suaktyvėjo. Saugus eismas yra vientisa sistema, kurią sudaro kelias, automobilis, žmogus, aplinka. Kelininkai atlieka svarbų vaidmenį – jie ne tik diegia inžinerines saugaus eismo priemones, bet ir vykdo švietėjišką veiklą", – sakė inžinierė. S. Dindaitė pasakojo, kad rudenį, prasidėjus tamsiajam sezonui, būtina naudoti atšvaitus ir priemones su šviesą atspindinčiais elementais. „Turėti atšvaitą jau nėra retenybė. Kur kas svarbiau išmokti jį taisyklingai segėti, nešioti, kad atšvaitas atliktų pagrindinę savo paskirtį, t. y. jį nešiojantis žmogus būtų matomas tamsiu paros metu", – teigė S. Dindaitė.
Policija įspėja, kad per eismo įvykius Lietuvoje daugiausia nukenčia pėstieji. Daugiausia tragiškų įvykių įvyksta tamsiu paros metu. Neapšviestu keliu be atšvaito einantis pėstysis rizikuoja gyvybe, 8 kartus daugiau nei su atšvaitais, todėl Kelių eismo taisyklių reikalavimai pėstiesiems, dviratininkams ir vadeliotojams naudoti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais yra ne rekomenduojamojo pobūdžio, bet privalomi.
Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Einant kelio važiuojamąja dalimi ar kelkraščiu, visada reikia eiti kairiąja kelio puse (prieš eismą). Atšvaitas turi būti dėvimas dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Juostinį atšvaitą pritvirtinkite prie drabužio rankovės (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos, pakabinamą atšvaitą perverkite virvele ar grandinėle, prisekite prie drabužių (kišenė) dešinėje pusėje, kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje. Atšvaitas neturi būti užstotas, paslėptas drabužių, rankinės ar pan. Išblukusį ar pažeistą atšvaitą būtina pakeisti nauju.
Valstybės įmonėje „Utenos regiono keliai" apsilankiusiems visaginiečiams S. Dindaitė aprodė techniką, su kuria yra prižiūrimi keliai, papasakojo apie kelių priežiūrą žiemą ir pasikvietė į Saugaus eismo klasę, kurioje vaikai žiūrėjo pamokančius filmukus, kaip reikia eiti per gatvę, kaip nešioti atšvaitus ir kt. Išvyką į Uteną vaikams ir jų auklėtojoms primins gautos dovanėlės saugaus eismo tema ir atšvaitai, kuriuos mažieji iš karto užsidėjo.
Saugaus eismo inžinierė S. Dindaitė teigė, kad prevencinės akcijos yra vykdomos bendradarbiaujant su įvairiomis institucijomis, kurios rūpinasi žmonių saugumu ir sveikata. Dažnai tokie renginiai vyksta bendruomenių švenčių metu, lankomos mokyklos ir kitos ugdymo įstaigos.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nuo lapkričio 1 dienos – svarbūs eismo pokyčiai

  Nuo lapkričio 1 dienos visų vairuotojų šalyje laukia pokyčiai. Visų Šventųjų dieną transporto priemonių vairuotojai į gatves ir kelius privalės išriedėti pasikeitę automobilių padangas, bus ribojamas maksimalus greitis, taip pat vairuotojai Lietuvoje turėtų atsižvelgti į eismo pasikeitimus: įsigalioja nauji šviesoforų signalų deriniai.

 • Šeštadienį automobilių eismas Utenio aikštėje bus apribotas

  Pranešama, kad balandžio 28 dieną vyksiančios „Didžiosios pavasarinės Utenos mugės“ metu transporto priemonių eismas Utenio aikštėje tą dieną bus apribotas nuo 6 val. iki 20 val.

 • Dėl eismo apribojimo vietinės reikšmės viešuosiuose keliuose

  Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu ir Kelių priežiūros tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Kelių priežiūros tvarkos aprašo patvirtinimo“, 13.3 ir 29 punktais:

 • Utenos miesto šventės metu bus apribotas automobilių eismas

  Utenos rajono savivaldybės administracija informuoja, kad Utenos miesto šventės metu, rugsėjo 8 ir 9 dienomis, mieste transporto priemonių eismas bus apribotas.

 • Birželio 16 d. transporto priemonių eismas bus apribotas

  Birželio 16 dieną Utenoje vyks respublikinis neįgaliųjų renginys „Būkite kartu", kurio metu nuo 8.00 iki 18.00 val. Aušros gatvės atkarpoje nuo sankryžos su Maironio gatve iki pat gatvės pabaigos (sankryžos su Aukštakalnio gatve) transporto priemonių greitis bus apribotas iki 30 km/val., o nuo 6.00 iki 18.00 val. į Aušros g. 45 (prie „Sodros") ir Statybininkų gatvės gale esančias automobilių stovėjimo aikšteles bus leidžiama įvažiuoti tik neįgaliuosius į renginį atvežusioms transporto priemonėms.

 • Paminėta Saugaus eismo diena

  Minint Saugaus eismo dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato saugaus eismo klasėje Veiklos organizavimo ir prevencijos grupės pareigūnai, kartu su VĮ „Utenos regiono keliai" atstove S. Dindaite surengė atvirų durų dieną visiems, kurie norėjo pagilinti savo saugaus eismo žinias.

 • VĮ „Utenos regiono keliai“ įtariami galimai švaistę lėšas, auditas plečiamas ir į Molėtus

  Susisiekimo ministro Roko Masiulio įsakymu, gavus informacijos apie galimai neracionaliai naudojamas lėšas, valstybės įmonėje „Utenos regiono keliai" bus atliktas auditas.

 • Eismo saugumas – ne vien įžūlių vairuotojų ir žioplų pėsčiųjų drausminimas

  2016 metų vasario 2 dieną Utenos rajono savivaldybės administracija sudarė naują rajono Eismo saugumo komisiją, kurios pirmininku tapo administracijos direktorius Jonas Slapšinskas. Komisijos pirmininkas „Utenos dienai" sakė, kad rajone eismo saugumo padėtis nėra labai bloga, tačiau dar nutinka nemažai eismo įvykių, kuriuose nu kenčia tiek vairuotojai, tiek jų keleiviai ir pėstieji, dviratininkai vien dėl to, kad prasta gatvių ir kelių infrastruktūra, neracionaliai pastatyti kelio ženklai, neapgalvotai įrengtos pėsčiųjų perėjos, trūksta šviesoforų, netinkamas apšvietimas ir panašiai. „Kad problemų daug, rodo ir tas faktas, jog šiek tiek daugiau nei per pusmetį turėjome surengti 12 posėdžių, sprendėme daugiau nei 60 klausimų“, – sakė J. Slapšinskas.

 • Utenoje buvo minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti

  Lapkričio 20-ą Utenoje, kaip ir visoje šalyje, buvo minima Pasaulinė diena žuvusiems eismo įvykiuose atminti. Sekmadienio rytą į šv. Mišias, kurios buvo aukojamos už žmones, žuvusius kelyje, skubantiems uteniškiams buvo primintos saugaus elgesio kelyje taisyklės, dovanojami atšvaitai, šviesą atspindintys krepšiai, kvapai automobiliams bei kitos priemonės, skatinančios gyventojus elgtis atsakingai ir saugoti savo brangiausią turtą – gyvybę. Prie Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios durų miestelėnus pasitiko VĮ „Utenos regiono keliai" saugaus eismo inžinierė Sandra Dindaitė bei Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus pareigūnai Remigijus Rusteika ir Ignas Matiukas.

 • Rugsėjį – ypatingas policijos dėmesys esimo saugumui

  Kiekvienų naujų mokslo metų pradžioje šalies policija siekia dar kartą atkreipti kiekvieno visuomenės nario, ypač jaunųjų eismo dalyvių atsakingumą už savo elgesį kelyje. Stiprinant policijos pajėgas viešajai tvarkai ir eismo saugumui užtikrinti viešose vietose, valstybinės ir vietinės reikšmės keliuose, šių metų rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai visoje šalyje vykdys šias respublikines prevencines eismo dalyvių kontrolės priemones:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5005
Vakar apsilankė:11826
Šią savaitę apsilankė:29009
Šį mėnesį apsilankė:117420
Viso (nuo 2015-02-16):14141412
Šiuo metu naršo:
132
2020-07-15
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!