Skudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė
JaunimasSkudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė
2016 rugpjūčio 03, Trečiadienis 08:55

Skudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė

Skudutiškyje – ne tik įspūdinga gamta, tyla ir ramybė

Skudutiškis (Molėtų r.) patraukia įspūdinga gamta, ramybe ir šaltiniu ištryškusio mažo upeliuko santakoje esančia šventaviete, kur stūkso įspūdingi istorinės, mitologinės ir sakralinės vertės akmenys. Skudutiškio apylinkės garsios legendomis ir savo įvairių laikmečių istorijomis.

2015 m. vasaros pabaigoje Skudutiškyje duris atvėrė veiklos dvidešimtmetį švenčiančios VšĮ Skudutiškio akademijos sodyba, įsikūrusi privačiame renovuotame pastate, kuriame dar 1922 metais buvo įsteigta pirmoji Skudutiškio kaimo mokykla. Sodybos paskirtis – tęsti čia kažkada pradėtas švietimo ir ugdymo veiklas, skirtas šeimų gerovei didinti, specialistų mokymams, saviugdai, vaikų ir jaunimo užimtumui bei savanorystės plėtrai. Įgyvendinant projektą „Kaimo vaikų gerovės didinimas steigiant skėtinį vaikų dienos centrą „Tiltas", kurį finansavo 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo programa „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas", sodyboje sukurta jauki ir saugi aplinka vaikų dienos centro veiklai, įrengta šiuolaikiška lauko žaidimų erdvė. Vaikų dienos centras „Tiltas" aprūpintas reikalingomis veiklai priemonėmis ir įranga. Skudutiškio ir aplinkinių kaimų vaikai turi daug daugiau kasdienės veiklos po pamokų: jie kartu ruošia namų darbus, žaidžia, bendrauja laiką leisdami motyvuojančioje dalyvauti centro veiklose aplinkoje. Čia vaikai gali tiesiog būti visi drauge ir jau nuo mažų dienų jaustis komanda, šeimininkais šiame centre. Tai puiki vieta, kurioje kiekvienas gali realizuoti save ir būti savimi! Projekto įgyvendinimo metu Skudutiškio sodybos paslaugomis galėjo naudotis ne tik aplinkinių, bet ir atokesnių Molėtų bei Utenos rajonų vietovių vaikai, kadangi vaikų pavėžėjimui buvo organizuojamas transportas.
Nors projektas „Kaimo vaikų gerovės didinimas steigiant skėtinį vaikų dienos centrą „Tiltas" baigėsi, jo rezultatais ir toliau galės naudotis tiek Molėtų, tiek Utenos r. bendruomenių šeimos. VšĮ Skudutiškio akademija intensyviai ieško įvairiausių finansavimo šaltinių projekto metu sukurtų šeimos galių stiprinimo programoms vykdyti. Nuo rudens šeimos bus vėl kviečiamos atnaujinti turimas ar įgyti naujų žinių šeimos ekonominių gebėjimų stiprinimo, socialinio ir emocinio ugdymo, tėvystės ir motinystės įgūdžių tobulinimo, sveikos gyvensenos klausimais.
Sodyboje plėtojamos galimybės ir jaunimo tobulėjimui. Jaunimas nuo šešiolikos metų gali pradėti savanoriauti taip ugdydamiesi renginių organizavimo, pagalbos mažesniems centro vaikams, centro aplinkos puošimo ir kitus įgūdžius.
Sodybos veikloje gimsta inovatyvus reiškinys – Šeimų sietynas. Tai šeimų bendravimo ir bendradarbiavimo grupė, jungianti šeimas ir asmenis, kuriems rūpi krašto šeimų gerovė ir kurie suvokia bei įvertina savo poreikius ir ieško problemų sprendimo būdų. Pagrindinė Šeimų sietyno nuostata – kiekviena šeima turi vidinių išteklių ieškoti sprendimų ir pati išspręsti kylančias problemas. Rugpjūčio 20 d. Šeimų sietynas nušvies Skudutiškio sodybą. Bus atviros durys visiems, panorusiems dalyvauti šioje šeimų šventėje – aplankyti interjero tekstilės parodą, dalyvauti šeimų krepšinio varžybose ar susitikti ir diskutuoti apie šiuolaikinę šeimą ir jos kompetencijas. Projektas baigėsi – veiklos tęsiasi.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Sirutėnų vaikų draugystė – it tvirtai sugniaužtas kumštis

  Utenos rajone yra ne vienas vaikų dienos centras (toliau – centras), kuriame vaikai net ir vasarą gali įdomiai leisti laiką. Vienas jų, kuruojamas dviejų veiklių moterų Rimos Grigaliūnienės ir Audingos Vengalienės, įsikūręs Sirutėnų kaime, Sudeikių se­niūnijoje. Oficialiai centras veikia tik pusę metų, ta­čiau, anot vadovių, jo priešistorė siekia 2014-uosius. Trečiadienį dėl netikėtai užklupusio juodo debesies su vaikais išeiti į pievas rinkti arbatžolių nespėju­sios moterys „Utenos dienai“ noriai papasakojo apie centro veiklą.

 • Rajono vaikų vasaros poilsiui – 10 tūkst. eurų

  Šiais metais padidintas vaikų vasaros poilsio projektų finansavimas. Iš Europos socialinio fondo lėšų skirta 400 tūkst. eurų. Dar apie 900 tūkst. nusimačiusios savivaldybės, lėšų skirs ir Švietimo ir mokslo ministerija. Kartu sudėjus ES, valstybės biudžeto ir savivaldybių lėšas vaikų vasaros poilsiui teks daugiau kaip 1 milijonas eurų. Utenos rajono vaikai poilsiaus už 10 tūkst. eurų, skiriamų iš Utenos rajono savivaldybės biudžeto.

 • Vaikus pakvietė sveikai maitintis, sportuoti ir pramogauti

  Įpusėjus vasarai Biliakiemyje duris atvėrė Vaikų dienos stovykla, kurioje iki penktadienio žinių apie sveiką mitybą semsis ir puikiai laiką leis 30 Utenos seniūnijoje gyvenančių šeimų vaikų. Antradienį kartu su savo tėveliais atvykę įvairaus amžiaus vaikai turėjo puikią progą užmegzti pažintis vieni su kitais, o organizatoriai pasidžiaugė, kad vaikai mažiau laiko leis sėdėdami prie kompiuterio, sveikai maitinsis, sportuos ar jodinės su žirgais.

 • Alantoje stovyklauja Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių vaikai

  Liepą Alantoje (Molėtų r.) vyksta penktoji, tradicinė lietuvių kalbos ir kultūros stovykla Rusijos lietuvių vaikams. Dviejų savaičių trukmės stovykloje lietuvių kilmės vaikai ir jaunuoliai iš Sankt-Peterburgo, Maskvos, kitų Rusijos šiaurės ir Sibiro lietuvių bendruomenių bei lituanistinių mokyklų mokysis lietuvių kalbos, lietuviškų dainų ir šokių, tradicinių patiekalų gamybos, susipažins su Lietuvos etnokultūra, dalyvaus pažintinėse išvykose.

 • Stovykla „Skambantys kankleliai“ baigėsi

  Šiandien uždaroma vienuoliktoji stovykla „Skambantys kankleliai". Stovykloje dalyvavo kone pusantro šimto dalyvių. Jie ne tik mokėsi atlikti bendrus kūrinius, klausėsi paskaitų, bet ir keliavo, dainavo, šoko, linksminosi. Vakar, liepos 2 dieną, Sudeikių daugiafunkciame centre stovyklautojai dovanojo skambų ir širdis virpinantį koncertą „O kieno žali sodai".

 • Pradėdamas sezoną „Juventus“ pažėrė staigmenų

  Šiandien Dubingiuose baigia fizinio pasirengimo stovyklą naujam sezonui besirengiantis Utenos „Juventus“ klubas ir visi krepšininkai bei treneriai atvyksta į Uteną ruoštis naujam 2016-2017 m. krepšinio sezonui. Prieš dieną juos aplankė ir kartu su komanda pietavo Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas, mero patarėjas Henrikas Zabiela, klubo valdybos pirmininkas Teodoras Dalius Medikas, didžiausi komandos rėmėjai bei žurnalistai.

 • „Fuksų“ stovykla – linksmiausias pasiruošimas mokslams

  Sudeikių miestelyje esančio Alaušo ežero pakrantėje rugpjūčio 22–24 dienomis vyko Utenos kolegijos (toliau – Kolegijos) pirmakursių studentų – „fuksų“ – stovykla. Joje dalyvavo 32 pirmo kurso studentai. Stovyklos metu jaunuoliai susipažino su bendrakursiais, kolegijos vadovais ir dėstytojais.

 • Utenoje bus kuriama atminimo siena

  Utenos rajono ir miesto mokyklų 8–12 kl. mokiniai kurs atminimo sieną, kurioje bus tvirtinamos plokštelės, skirtos iš Utenos krašto kilusiems kultūros, švietimo, mokslo šviesuoliams, reikšmingiems Utenos istorijai. Atminimo sienai pasirinkta vieša vieta tarp Utenos kraštotyros muziejaus ir kepyklėlės „Vanilinis dangus".

 • „Juodasis žirgas“ – stovykla, su kuria buvo sunku atsisveikinti

  Liepos 18–22 dienomis „Utenos žirgyne“, įsikūrusiame Joneliškio kaime, vyko 9–14 metų vaikams skirta aktyvi, kūrybiška, edukacinė stovykla „Juodasis žirgas“, kurios dalyviai turėjo galimybę sužinoti negirdėtų dalykų apie žirgus, išmokti saugaus elgesio su šiais galingais gyvūnais taisyklių, pajodinėti. Penkias dienas trukusi stovykla vaikams dovanojo galybę įspūdžių – jie šoko, dainavo, žaidė įvairius žaidimus, važinėjosi karieta, bandė sėkmę viktorinose, trumpam įsikūnijo į indėnus ir kaubojus. Beribe meile žirgams spinduliuojanti stovyklos iniciatorė Veronika Drazdauskienė „Utenos dienai“ atskleidė, kad „Juodasis žirgas“ pasinerti į nuotykius vaikus kvies ir kitąmet.

 • Lietuvoje – pirmoji šeimų stovykla

  Vasaros atostogų metu, o ypač pasibaigus vasarai, kuomet turėsime vaikus vėl leisti į mokyklas, o patys grįžti prie savo darbų, vienas didžiausių rūpesčių šeimoje išlieka šiltų santykių, vienybės, santarvės kūrimas ir išlaikymas, saugios meilės atmosferos puoselėjimas ir įtvirtinimas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3561
Vakar apsilankė:8622
Šią savaitę apsilankė:35121
Šį mėnesį apsilankė:45935
Viso (nuo 2015-02-16):14313095
Šiuo metu naršo:
79
2020-08-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!