Šią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų
JaunimasŠią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų
2016 gegužės 17, Antradienis 10:40

Šią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų

Šią vasarą turės galimybę stovyklauti daugiau vaikų

Vaikų vasaros poilsiui šiais metais bus skiriama per 1 mln. eurų. Edukacinės programos bus remiamos ES fondų lėšomis, beveik dvigubai daugiau pinigų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti ir savivaldybės – 708 tūkst. eurų. Pernai savivaldybės skyrė 392 tūkst. eurų, už kuriuos surengta per tūkstantį stovyklų, Švietimo ir mokslo ministerija iš ES struktūrinių fondų paramos – 275 tūkst. eurų. Stovyklose dalyvavo per 30 tūkst. vaikų.

„Labai džiaugiamės savivaldybių sprendimu didinti lėšas vaikų vasaros poilsiui – juk neformalusis švietimas yra glaudžiai susijęs su formaliuoju ugdymu: vaikų įgimtas troškimas pažinti, atrasti, bendrauti nenuslopsta ir vasarą. O mokslininkai yra pastebėję, kad tiems vaikams, kurie vasarą turėjo galimybę prasmingai paatostogauti, ko nors išmokti, rudenį prireikia mažiau laiko įsitraukti į ugdymo procesą", – sakė švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė.
Daugiausia pinigų skyrė Vilniaus, Švenčionių, Kauno, Šiaulių rajono savivaldybės. Už savivaldybių skiriamus pinigus savivaldybių teritorijose vaikams dažniausiai bus rengiamos dienos ar kūrybinės stovyklos.
Vaikų vasaros poilsiui skiriama beveik 300 tūkst. eurų iš ES lėšų. Pasirašytos sutartys su penkiolika tiekėjų, kurie vasarą įgyvendins edukacines programas – rengs stovyklas vaikams. Šių stovyklų kaina liko tokia pati kaip ir pernai, o stovyklų padaugėjo: pernai buvo finansuota 13 stovyklų, o šiemet planuojama finansuoti 21 stovykla.
Iš ES struktūrinių fondų paramos skiriamos lėšos visiems vaikams leidžia apmokėti iki 30 proc. stovyklos kainos. Apie 10 proc. vaikų, jaunųjų stovyklautojų, bus iš valstybės remiamų šeimų, taip pat imigrantų vaikai. Jiems apmokama 95 proc. kainos. Į stovyklas kviečiami ir užsienyje gyvenantys lietuvių vaikai, taip pat vaikai iš Lietuvos tautinių mažumų mokyklų.
Programos apims gamtos, technologijų, inžinerinių mokslų ir matematikos gebėjimų, pilietiškumo ir tolerancijos ugdymą, sveikos gyvensenos įgūdžių formavimą ir kt. Taip pat bus surengti ir neformaliojo vaikų švietimo paslaugų tiekėjų (mokytojų) mokymai.
Iš viso Švietimo ir mokslo ministerija vaikų vasaros poilsiui 2016–2020 m. numato skirti daugiau kaip 2 mln. eurų iš administruojamos ES fondų paramos.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

  • Parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų stovyklas

    Švelnėjant karantino sąlygoms, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) parengė rekomendacijas, kaip saugiai organizuoti vaikų poilsio stovyklų edukacines programas.

  • Šurmuliuojančiose stovyklose – nerūpestingos vaikystės džiaugsmai

    Užvėrę mokyklų duris ir panirę į vasaros malonumus, mūsų rajono vaikai laiką turiningai leidžia vasaros poilsio stovyklose, kuriose kuriamos ir savos taisyklės.
    Pažintinės išvykos, sportinės rungtys, pasiplaukiojimas plaustais, orientacinės varžybos, šokiai, dainos – tokiomis veiklomis vaikai pradėjo šią vasarą.

  • Šią vasarą – dar daugiau nemokamų užsiėmimų mokiniams

    Daugiau kaip 200 įvairių įstaigų – mokyklų, profesinio rengimo centrų, bibliotekų – įsijungė į akciją „Atverk duris vasarai" ir per mokinių atostogas siūlys įdomius nemokamus užsiėmimus vaikams. Kadangi įstaigos ir organizacijos vis dar aktyviai registruojasi, tad registraciją šiemet nutarta pratęsti visą birželį.

  • Saugus poilsis vaikų vasaros stovyklose

    Netrukus skambutis vaikams paskelbs nekantriai lauktą žinią, kad prasidėjo taip ilgai lauktos ir daug svajonių suteikiančios vasaros atostogos. Po įtemptų mokslo metų norisi ne tik pailsėti, bet ir atgauti darbingumą bei gerą fizinę savijautą. Dėl to tėvams ir vaikams ramybės neduoda klausimas, kur praleisti vasaros atostogas.

  • Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet – 1 mln. eurų

    Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų, penktadaliu daugiau nei pernai. Švietimo ir mokslo ministerija tam skiria 300 tūkst. eurų. Dar 700 tūkst. eurų vaikų vasaros stovykloms planuoja skirti savivaldybės.

  • Skyrė lėšų neformaliojo vaikų švietimo veikloms

    Švietimo ir mokslo ministerija jau trečius metus iš eilės finansuoja neformaliojo vaikų švietimo projektus. Beveik visose savivaldybėse startuoja kelios dešimtys ministerijos finansuojamų projektų, kurie aprėpia ir vaikų vasaros stovyklas.

  • Kas gali maitinti vaikus stovyklose?

    Pernai vasarą Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektoriai net septyniose vaikų poilsio stovyklose rado antisanitarinėmis sąlygomis gaminto ir laikomo maisto, produktų su pasibaigusiais tinkamumo terminais. Tad stovyklų organizatoriai turėtų labai atidžiai rinktis maitinimo įmones, o tėvai pasidomėti, kas tieks maistą jų vaikams.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4187
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:12051
Šį mėnesį apsilankė:12051
Viso (nuo 2015-02-16):13813613
Šiuo metu naršo:
98
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!