Pranešimus studentams skaitė garsūs šalies žmonės
JaunimasPranešimus studentams skaitė garsūs šalies žmonės
2016 gegužės 09, Pirmadienis 08:56

Pranešimus studentams skaitė garsūs šalies žmonės

Pranešimus studentams skaitė garsūs šalies žmonės
 • 10 foto

Gegužės 5 dieną Utenos kolegijoje vyko tradicinė studentų tarptautinė mokslinė-praktinė konferencija „Šalis, kurioje gyventi gera“.

Konferencijos tematika buvo labai įvairi. Konferencijos dalyviai galėjo rengti pranešimus apie šalių, regionų įvaizdį ir jį formuojančius veiksnius, gamtinę aplinką ir jos tausojimo bei išsaugojimo galimybes, įmonių konkurencingumą ir socialinės atsakomybės raišką, sveikatos ir socialinės apsaugos organizavimą, kultūrinio paveldo puoselėjimą ir išsaugojimą, jaunimo indėlį į darnų visuomenės vystymąsi. Konferencijoje dalyvavo Lietuvos, Latvijos ir Rusijos aukštųjų mokyklų studentai ir dėstytojai.
Plenarinio posėdžio dalyvius pasveikinęs kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas akcentavo, kad laimę kiekvienas supranta skirtingai ir ji nėra matuojama šiandien taip plačiai diskutuojama ,,kalafiorų kaina". Kad šalyje gyventi būtų gera, reikalingos kiekvieno iš mūsų pastangos ir noras siekti ekonominės, teisinės, ekologinės, dvasinės gerovės. Direktorius palinkėjo studentams būti ryžtingiems, patiems kurti savo verslą ir rasti savo profesinę sėkmę bei asmeninę laimę.
Unikaliu pasirodymu maloniai nustebino Aplinkos apsaugos inžinerijos studijų programos studentas Tomas Karklinis, atlikęs muzikinę improvizaciją paties pagamintu instrumentu iš nebenaudojamos automobilio dujų įrangos. Šiuo instrumentu, už kurį Tomas yra pelnęs ir LR aplinkos apsaugos ministro apdovanojimą, pertraukos metu galėjo pabandyti pagroti kiekvienas konferencijos dalyvis.
Konferencijos plenariniame posėdyje buvo išklausyti trys pranešimai. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos pirmininkas, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos Apsaugos ir tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotojas Dr. Romas Pakalnis pristatė pranešimą ,,UNESCO – garbės ir pareigos dilema", Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakulteto lektorė, Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos vyresnioji sinoptikė dr. Judita Liukaitytė supažindino su palydovinių duomenų nauda orų prognozavimui ir įvairioms ūkio šakoms, o Utenos kolegijos lektoriaus Egidijaus Gečiausko pranešimas pakvietė padiskutuoti apie darbo prigimtį ir profesinę savirealizaciją.

Vėliau vyko darbas sekcijose ,,Turizmas. Kultūrinis paveldas", ,,Socialinis darbas ir sveikata" bei ,,Aplinkos apsauga. Verslas. Technologijos".

Utenos kolegijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Diplomų įteikimo šventėje – priesaikos

  Vasario 12 dieną kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“ vyko diplomų įteikimo šventė Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams. Šiais metais iškilmingai diplomus gavo 64 absolventai.

 • Apie judėjimo svarbą priminęs medikas demonstravo savo transporto priemonę

  Kasmet rugsėjo 16–22 dienomis vyksta Europos judumo savaitė. Ši iniciatyva ragina didelius ir mažus miestus steigti ir remti tvarias transporto priemones bei siūlyti žmonėms išbandyti alternatyvas automobiliams.

 • Mokslo ir žinių diena kitaip: netrūko šmaikščių pasisakymų ir gitaros skambesio

  Utenos kolegija naujus studijų metus pradėjo šventiniu renginiu – šiltais ir nuotaikingais pasikalbėjimais ,,Man gera čia“ kūrybinių industrijų centre ,,Taurapilis“.

 • Būsimos kosmetologės pelenėms leido pasijusti princesėmis

  Kovo 14 dieną Utenos kolegijos Medicinos fakulte­te kvepėjo gerumu – čia vyko socialinė akcija „Gro­žis visiems“: būsimos kosmetologės dailino Utenos specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro (toliau – Centras) moteris bei merginas, kurioms ši nekas­dienė patirtis dovanojo daug teigiamų emocijų. Pa­skutiniame kurse besimokančios studentės per kelias valandas pagražino daugiau nei dešimt silpnosios ly­ties atstovių.

 • Nauji gebėjimai – naujos galimybės

  Nuo 2018 m. gruodžio mėnesio pabaigos iki 2020 m. pradžios Utenos kolegija įgyvendina projektą „Nauji gebėjimai – naujos galimybės“. Išsikeltas tikslas – padidinti neaktyvių darbingų asmenų galimybes įsitvirtinti darbo rinkoje, ugdant komunikacinius ir skaitmeninius įgūdžius. Taip Utenos kolegija, kaip regioninė aukštoji mokykla, išnaudoja turimą materialinę bazę ir dėstytojų žinias bei patirtį padėdama spręsti užimtumo problemą Utenos mieste.

 • Diplomai įteikti kone šimtui kolegijos absolventų

  Vasario 15 dieną Utenos kūrybinių industrijų centre „Taurapilis“ Utenos kolegijos Bendrosios praktikos slaugos ir Socialinio darbo (Latvijos grupės) studijų programų absolventams buvo įteikti diplomai. Iškilmingame renginyje aukštojo mokslo diplomus gavo 97 absolventai.

 • Utenos kolegija dalyvavo parodoje „Studijos“

  „Žinai, kas esi. Sužinok, kuo būsi,“ – tokiu šūkiu 2019 metų vasario 7–9 dienomis lankytojus pasitiko 17-oji tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS, kurią organizuoja LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kartu su Lietuvos parodų ir kongresų centru LITEXPO.

 • Buvęs „Utenos kolegijos“ direktorius G. Bužinskas pažeidė įstatymą

  Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvęs VšĮ „Utenos kolegija“ direktorius Gintautas Bužinskas pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimus vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti bei draudimus naudotis pareigomis asmeninei naudai gauti ir valstybės ar savivaldybės valdomu turtu ne tarnybinei veiklai.

 • Pasidalijo savo gyvenimiškąja patirtimi

  Lapkričio 19 dieną patirtiniu seminaru ,,Mokiausi vakar, mokausi šiandien, mokysiuos rytoj“ prasidėjo devynioliktoji suaugusiųjų mokymosi savaitė. Šių metų savaitės, skirtos atkurtos Lietuvos šimtmečiui, tema - „Lietuva mokosi: iš praeities į ateitį“.

 • Utenos kolegijoje lankėsi svečiai iš ministerijos

  Lapkričio 13 dieną Utenos kolegijoje lankėsi Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo viceministras dr. Giedrius Viliūnas bei ilgametis koleginio sektoriaus kuratorius, prie kolegijų kūrimosi ištakų stovėjęs Antanas Levickas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:4072
Vakar apsilankė:7864
Šią savaitę apsilankė:11936
Šį mėnesį apsilankė:11936
Viso (nuo 2015-02-16):13813498
Šiuo metu naršo:
109
2020-06-02
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!