Daugėja būrelių ir juos lankančių vaikų
JaunimasDaugėja būrelių ir juos lankančių vaikų
2016 vasario 11, Ketvirtadienis 13:22

Daugėja būrelių ir juos lankančių vaikų

Daugėja būrelių ir juos lankančių vaikų

Vasarį savivaldybėse toliau intensyviai pasirašinėjamos sutartys su neformaliojo vaikų švietimo programų teikėjais. Dauguma savivaldybių jau yra pasitvirtinusios lėšų skyrimo ir naudojimo tvarkos aprašus, aktyviai registruojami programų teikėjai ir jų siūlomos naujos programos, kurių nebuvo praėjusiais metais.

„Neformaliojo vaikų švietimo programų teikėjai turėtų mažinti tėvų mokestį už būrelius – juk valstybė tam skiria tikslines lėšas. Tėvai turi atidžiai perskaityti pasirašomą sutartį, kurioje turi būti numatytas ir mokesčio mažinimas, – sakė švietimo ir mokslo viceministrė Natalja Istomina. – 2015 metai buvo didelis išbandymas savivaldybėms, taip pat ir teikėjams, nes dauguma pirmą kartą registravosi į švietimo registrus. Šiais metais tereikia atnaujinti duomenis ir juos pakoreguoti".
Preliminariais duomenimis, kai kuriose savivaldybėse naujų neformaliojo švietimo programų registruojama daugiau negu pernai, savivaldybės geriau panaudoja skiriamas lėšas. Pavyzdžiui, 2015 m. Šalčininkų rajone buvo finansuota 16 programų. Iš viso jose dalyvavo 504 vaikai. O 2016 m. savivaldybė jau patvirtino 34 programas. Paraiškas pateikė 29 teikėjai – visi, kurie 2015 m. sėkmingai įgyvendino numatytas programas, ir 15 naujų. Čia atsidarys „Robotikos akademija", veiks teatro programos, užsiėmimai, susiję su medijomis, pilietiškumu, saugiu eismu, turizmu, technologijomis, kalbų mokymu.
Dėl 2015 m. spalio mėnesį įvesto neformaliojo vaikų švietimo krepšelio savivaldybėse  vaikų dalyvavimas neformaliojo vaikų švietimo programose padidėjo 17 proc. Buvo užregistruotos 2 235 naujos programos, kurias vykdė 955 švietimo teikėjai, dalyvavo daugiau nei 58 tūkst. mokinių. Valstybė tam skyrė 3,24 mln. eurų.
23 savivaldybėse vaikų, lankančių tikslinėmis lėšomis finansuojamas programas, padidėjo 20 ir daugiau procentų, pvz., Šilutės, Zarasų, Neringos, Lazdijų. Šiaulių r. Kitoms savivaldybėms ne viskas klojosi sklandžiai – panaudoti skirtų lėšų pernai nepavyko Kalvarijos, Vilniaus r., Palangos m. Šalčininkų, Kauno r. savivaldybėms.
Krepšelis padidino programų įvairovę: atsirado naujų programų, naujų teikėjų, ypač padaugėjo pageidaujamų pilietinio ugdymo programų, informacinių technologijų ir kitokių programų.
Švietimo ir mokslo ministerija 2015 m. atliko patikrą dėl lėšų skyrimo ir panaudojimo savivaldybėse. Didelių pažeidimų nebuvo nustatyta. Savivaldybės ir teikėjai siūlė tęsti šią finansavimo metodiką kaip pasiteisinusią. 2016 m. neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui skirta 9,7 mln. eurų, pakoreguotas lėšų skyrimo ir panaudojimo tvarkos aprašas.
Šiemet nauja tai, kad krepšelio suma – 15 eurų – gali svyruoti trečdaliu, t. y. vieno vaiko būreliui bus galima skirti nuo 10 iki 20 eurų. Krepšelio dydis galės kisti, atsižvelgus į būrelius lankančių mokinių skaičių savivaldybėje.
Valstybės lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa.
Neformaliojo vaikų švietimo krepšelis neskiriamas bendrojo ugdymo mokykloms. Pastarosios mokyklos lėšų popamokinei veiklai gauna iš mokinio krepšelio, tam skiriamos 2 val. per savaitę. Tikslinėmis lėšomis nefinansuojamos ir muzikos, meno ar sporto mokyklų ilgalaikės programos. Šios programos yra priskiriamos formalųjį švietimą papildančioms programoms ir finansuojamos iš kitų savivaldybės ir valstybės lėšų šaltinių bei tėvų lėšų.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Užsuk į Atvirą jaunimo centrą!

  Utenoje, Lauko g. 19A, veikia Atviras jaunimo centras (AJC). Čia jau trejus metus darbo dienomis lankytojai priimami nuo 13 val. iki 20 val. Miesto gyventojams jaunimo centras gali būti geriau žinomas Atviros jaunimo erdvės (AJE) vardu arba gali būti girdėtas Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centro pavadinimas. 2014 metais  tuometinėje Jaunimo mokykloje buvo įkurta Atvira jaunimo erdvė. Po poros metų Jaunimo mokykla tapo Utenos vaikų ir jaunimo užimtumo centru, o AJE – AJC.

 • Tarp draugiškų jaunimui savivaldybių Utena nepaminėta

  Kokia yra draugiška jaunimui aplinka ir kas ją kuria? Kas paverstų regionus draugiškesniais jaunimui ir sudarytų sąlygas jauniems žmonėms grįžti į juos? Lapkričio 23 dieną Socialinės apsaugos ir darbo ministerija įteikia apdovanojimus draugiškoms jaunimui savivaldybėms ir verslo įmonėms, savo pavyzdžiu rodančioms, kaip viešojo ir privataus sektoriaus atstovai jau dabar prisideda prie jaunimo situacijos gerinimo Lietuvoje.

 • Utena prisipildė jaunimo: kolegija pradėjo naujus akademinius metus

  Rugsėjo 4 dieną neišsigandusi iš ryto nušniokštusio lietaus ir plaukiančių debesų, Utenos kolegijos bendruomenė ir svečiai gausiai susirinko į Utenio aikštę, kur šventiškai pasitiko naujus akademinius metus.

 • Alinantis karštis nesutrukdė jaunimo šventės

  Karštą rugpjūčio 11-os popietę Utenos kultūros centro kieme susirinko saujelė aktyvaus ir nuotaikingo jaunimo – trečius metus iš eilės mūsų mieste buvo švenčiama Tarptautinė jaunimo diena. Šią dieną, kuri jau bemaž 20 metų minima visame pasaulyje, siekiama skirti daugiau dėmesio jaunų žmonių problemoms, skatinti jų dalyvavimą visuomeninėje veikloje. Šventėje netrūko šypsenų, draugiškų pašnekesių ir gyvos muzikos.

 • Ant Europos sparnų

  Eina į pabaigą dvejų metų trukmės „Erasmus+" – tai 2014–2020 m. Europos Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, kurios veikloje siekėme dalyvauti. Finansavimas buvo skirtas programos „Erasmus+" antro pagrindinio veiksmo KA2 – bendradarbiavimo inovacijų ir dalijimosi gerąja patirtimi tikslais – bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projektui „On the wings of Europe" („Ant Europos sparnų").

 • Darbdaviai pirmumo teisę teikia pilnamečiams mokiniams

  Mokiniai vasaros atostogas leidžia ne tik poilsiaudami ir bet ir laisvalaikį derindami su laikina galimybe užsidirbti. Tačiau ne visi jaunuoliai turi išsvajotąjį darbą, mat daugelis darbdavių nenori savo įmonėse įdarbinti nepilnamečių.

 • Verslas skatinamas prisidėti prie studentų ugdymo

  Siekiant gerinti studentų ugdymo kokybę, darbdaviai skatinami aktyviai organizuoti praktikas įmonėse ir daugiau dėmesio skirti studentų verslumo bei kūrybiškumo ugdymui. Studentų praktikų organizavimo ir verslumo ugdymo projektams numatyta skirti beveik 3,5 mln. eurų ES struktūrinių fondų investicijų.

 • Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos

  Gegužės 1–17 dienomis Utenoje viešėjo mokiniai iš Makedonijos, Skopjė miesto. Jų viešnagė susijusi su ekonominio projekto NETMAC, kuris vykdomas kartu su Adolfo Šapokos gimnazija, veiklomis. Sudeikių daugiafunkciame centre apsistoję svečios šalies jaunuoliai, lydimi dviejų mokytojų, džiaugėsi, kad gali keistis patirtimi su uteniškiais, pažinti kitą kultūrą, šalį ir žmones.

 • Savanoriai Utenoje akcentavo pagalbos jaunimui svarbą

  Praėjusią savaitę į Uteną atvyko „Jaunimo linijos" savanoriai Vilius ir Liepa. Svečiai lankėsi Utenos „Saulės", Dauniškio bei Adolfo Šapokos gimnazijose. Gimnazistai turėjo puikią galimybę sužinoti pagrindinę organizacijos misiją ir kodėl verta tapti savanoriu bei kaip tai padaryti. Mūsų šalyje savižudybių skaičius vis dar išlieka gana aukštas, būtent dėl to pirmoji pagalba ir žmogaus nukreipimas tinkama linkme yra labai svarbūs.

 • Paminėta Jaunimo solidarumo diena

  Balandžio 22 dieną Sudeikiuose paminėta Tarptautinė jaunimo solidarumo diena. Svečiuose buvo leliūniškiai – popgrupė „Aušra", vadovaujama Aušros ir Edmundo Gutauskų, dovanojo koncertą.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5998
Vakar apsilankė:8214
Šią savaitę apsilankė:62703
Šį mėnesį apsilankė:147502
Viso (nuo 2015-02-16):12498936
Šiuo metu naršo:
110
2020-02-16
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!