Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį
JaunimasLietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį
2018 rugsėjo 11, Antradienis 13:22

Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį

Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį

Iš Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI 2018) Japonijoje trys Lietuvos mokiniai grįžo su medaliais. Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič (mokytojas Bronius Skūpas) ir VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautvydas Jasiūnas parsivežė sidabro medalius, o Gediminas Lelešius iš tos pačios gimnazijos – bronzos medalį.

Lietuvai taip pat atstovavo Rokas Urbonas iš VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos. Visi Lietuvos komandos nariai olimpiadai ruošėsi Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje.

Lietuvos komandai vadovavo dr. Jūratė Skūpienė (VU MIF) ir buvęs olimpiadininkas Antanas Uršulis („Bromium", JK). Kartu su komanda vyko ir visus metus VU MIF Šeštadieninėje informatikos olimpiadininkų mokykloje mokinius rengęs ir pasirengimo stovyklose komandą treniravęs Justas Klimavičius (VU MIF absolventas) bei IOI Tarptautinio komiteto narė prof. Valentina Dagienė (VU MIF), kuri olimpiados metu organizavo 12-ąją tarptautinę konferenciją, skirtą informatikos mokymui.

Tarptautinė olimpiada rugsėjo 1-8 dienomis vyko Tsukuboje, Japonijoje, joje dalyvavo 335 mokiniai iš 85 valstybių. Geriausiai šioje olimpiadoje pasirodė ir absoliučią pirmąją vietą užėmė JAV atstovas, surinkęs 499 taškų iš 600 galimų.

Sprendimai olimpiadoje truko dvi dienas po penkias valandas ir per vieną sprendimų dieną mokiniai turėjo išspręsti po tris uždavinius – sugalvoti efektyvų algoritmą ir jį suprogramuoti C++ arba JAVA kalba. Dalyvių programas iš karto sprendimo metu vertino automatinė varžybų sistema ir rezultatų lentelė buvo transliuojama gyvai.

Todėl tiek komandų vadovai, tiek kiti besidomintys olimpiada galėjo palaikyti dalyvius ir olimpiados metu gyvai stebėti, kaip keičiasi rezultatų lentelė.

Lietuva tarptautinėje informatikos olimpiadoje dalyvauja nuo 1992 metų. Per 27 metus Lietuva yra laimėjusi 71 medalį, iš jų – du aukso, 27 sidabro ir 42 bronzos.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skirs papildomų priemonių mokinių pasiekimams gerinti

  Svarbiausi švietimo tikslai ateinančiais mokslo metais išlieka tokie patys: mažinti atotrūkį tarp mokinių pasiekimų, gerinti mokytojų darbo sąlygas ir užtikrinti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui. Apie tai buvo kalbama rugpjūčio 27 dieną Kėdainiuose vykstančioje savivaldybių švietimo konferencijoje, kurią organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 • Mokinių skaičius išlieka toks pat kaip ir pernai

  Naujais mokslo metais mokinių skaičius šalies mokyklose išliks panašus kaip praėjusiais. Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.

 • Garbingu medaliu apdovanota ignalinietė

  Lietuvos kariuomenės vadas generolas ltn. Jonas Vytautas Žukas apdovanojo Ignalinos krašto šviesuolę Birutę Žemaitienę, nusipelniusią mokytoją bei didelę Lietuvos patriotę, už paminklo, skirto Lietuvos kariuomenės atkūrimo šimtmečiui pastatymą savo lėšomis Ignalinos rajono Naujojo Daugėliškio kaime 2018 metais – Lietuvos kariuomenės medaliu kariams ir civiliams ,,100 metų atkurtai Lietuvos kariuomenei“.

 • Mokiniai dalyvavo trikovės varžybose

  Gegužės 9 dieną „Utenio“ stadione vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti.

 • Tarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai

  Balandžio 19–20 dienomis Trakuose, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“, vyko vieno iš masiškiausių 2017–2018 m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Šis abejingų nepaliekantis konkursas ugdo vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms.

 • Jaunimo plaukimo čempionate – visų spalvų medaliai

  Alytuje vyko 2018 metų Lietuvos jaunimo plaukimo čempionatas, kuriame dalyvavo 289 plaukikai iš Lietuvos sporto mokymo įstaigų. Čempionate puikiai startavo Utenos daugiafunkcio sporto centro auklėtiniai, kurie čempionate iškovojo visų spalvų medalius.

 • Aukštaitijos moksleiviai kviečiami dalyvauti dar vienoje šimtmečio iniciatyvoje

  Visų 37 Utenos apskrityje veikiančių mokyklų ir gimnazijų auklėtiniai turi unikalią progą įamžinti savo kraštą dokumentiniame filme „Jungiam Lietuvą“. Iki balandžio 11 dienos gimnazistai bei 7–12 klasių mokiniai gali registruotis Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtos iniciatyvos svetainėje www.jungiamlietuva.lt ir atsiųsti trumpus telefonu ar vaizdo kamera nufilmuotus filmukus apie savo regioną.

 • Anykščių rajono mokiniai keliaus į Izraelį

  Vasario 7 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kuris susitiko su Anykščių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, Anykščių Jono Biliūno, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų mokiniais.

 • Aleksandras Kasakovskis pelnė bronzos medalį

  Dvi dienas, praėjusį penktadienį ir šeštadienį, Anykščiuose vyko atviros Lietuvos plaukimo federacijos taurės varžybos, kuriose jėgas išbandė per 350 plaukikų iš Lietuvos bei svečiai iš Baltarusijos.

 • Mokinių krūvis ir namų darbų kiekis turi mažėti

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tęsia susitikimus su švietimo bendruomenės atstovais dėl mokslo metų trukmės. Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje susitiko su Lietuvos tėvų forumo atstovais.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:814
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:57370
Šį mėnesį apsilankė:125580
Viso (nuo 2015-02-16):13199745
Šiuo metu naršo:
107
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!