Tarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai
JaunimasTarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai
2018 balandžio 23, Pirmadienis 09:34

Tarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai

Tarp sveikuolių – ir uteniškiai mokiniai
 • 6 foto

Balandžio 19–20 dienomis Trakuose, sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“, vyko vieno iš masiškiausių 2017–2018 m. mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ finalas. Šis abejingų nepaliekantis konkursas ugdo vaikų ir mokinių gebėjimus saugoti, stiprinti savo ir kitų sveikatą bei skleisti sveikos gyvensenos principus mokyklų bendruomenėms.

Į finalą dalyviai atvyko su įdomiais, žiūrovų dėmesį prikaustančiais vaikų, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų, dirbančių mokyklose, komandų prisistatymais. Komandos ir jų kapitonai varžėsi sveikatos žinių konkursuose, judriosiose estafetėse. Renginio komisija net tik vertino komandų pasirodymus, bet ir rinko geriausią komandų laišką draugui sveikos gyvensenos tema. Finale dalyviai rinko konkurso „Sveikuolių sveikuoliai“ himno muziką, tad nuo šių metų sveikuolių renginiuose skambės oficialus sveikuolių himnas.

Konkurso dalyviai ne tik varžėsi, bet ir dalyvavo ekskursijose bei edukaciniuose užsiėmimuose Trakų pilyje. Susipažino su Lietuvos šaulių sąjungos ir Lietuvos kariuomenės veiklomis, ginkluote, saugios elgsenos su ginklais taisyklėmis, kartu su kariais mankštinosi rytinėje mankštoje, mėgavosi vandens procedūromis sveikatingumo ir pramogų centre „Trasalis“.

Konkurso dalyvius sveikino LR Seimo narys, Sveikos gyvensenos komisijos pirmininkas Dainius Kepenis, sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktoriaus pavaduotojas Albertas Barzda, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

Balandžio 19 dieną renginio finale varžėsi 1–4 klasių mokinių komandos iš Marijampolės, Vilniaus miestų, Lazdijų, Pakruojo, Plungės, Radviliškio, Raseinių, Širvintų rajonų, 5–6 klasių mokinių komandos iš Kauno, Kelmės, Kėdainių, Kretingos, Rokiškio, Tauragės, Telšių, Utenos rajonų, 7−8 klasių mokinių komandos iš Jonavos, Kelmės, Kėdainių, Plungės, Skuodo, Švenčionių, Telšių, Vilkaviškio rajonų, 9–11 klasių mokinių komandos iš Marijampolės miesto, Akmenės, Kėdainių, Kelmės, Mažeikių, Rokiškio, Tauragės, Utenos rajonų.

1–4 klasių mokinių komandų grupėje pirmą vietą laimėjo Vilniaus Vaduvos vaikų darželis-mokykla, antrą vietą − Širvintų pradinė mokykla, trečią vietą – Pakruojo Lygumų pagrindinė mokykla. 5–6 klasių mokinių komandų grupėje pirmą vietą laimėjo Telšių „Atžalyno" progimnazija, antrą vietą − Kretingos rajono Kartenos mokykla-daugiafunkcis centras, Utenos Aukštakalnio progimnazija. 7−8 klasių mokinių komandų grupėje pirmą vietą laimėjo Švenčionių rajono Švenčionėlių progimnazija, antrą vietą – Kelmės rajono Tytuvėnų gimnazija, trečią vietą – Kėdainių „Ryto" progimnazija. 9–11 klasių mokinių komandų grupėje pirmą vietą laimėjo Mažeikų Merkelio Račkausko gimnazija, antrą vietą – Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija, trečią vietą − Akmenės rajono Ventos gimnazija.

Balandžio 20 dieną vykusiame renginio finale varžėsi priešmokyklinio amžiaus komandos iš Kauno, Palangos miestų, Biržų, Kelmės, Kėdainių, Mažeikių, Rokiškio, Utenos rajonų. Priešmokyklinio komandų grupėje pirmą vietą laimėjo Utenos lopšelis-darželis „Želmenėlis", antrą vietą − Mažeikių lopšelis-darželis „Žilvitis", trečią vietą − Rokiškio vaikų darželis-mokykla „Ąžuoliukas".

Konkurso nugalėtojai buvo apdovanoti diplomais ir 250, 150, 150 eurų vertės piniginiais prizais. Visos kitos komandos gavo 100 eurų vertės čekį, padėkos raštus ir atminimo dovanėles. Konkurso „Sveikuolių sveikuoliai" finale išaiškėjo ir sveikuoliškiausia Lietuvos savivaldybė – ja tapo Kėdainių rajono savivaldybė.
Apdovanojimus prizininkams įteikė Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas Šešelgis, Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro direktorius Romualdas Sabaliauskas, Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos Neformalaus švietimo skyriaus vyr. specialistė Emilija Bugailiškienė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro direktorius Algirdas Sakevičius.

Šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Milius Šaulių sąjungos įsteigtais paguodos prizais – kelialapiais į vasaros poilsio stovyklas – apdovanojo tris sveikuolių komandas. Konkurso finalininkams koncertavo Lietuvos kariuomenės orkestras.

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centro inf., Linos Kranauskienės nuotr.

Paveikslėlių galerija

 • Click to enlarge image Finalininkus sveikina Sveikatos apsaugos viceministras Algirdas eelgis.jpg
 • Click to enlarge image Konkurso finalistams koncertuoja Lietuvos kariuomens orkestras.jpg
 • Click to enlarge image finalo udarymo ceremonija II.jpg
 • Click to enlarge image finalo udarymo ceremonija.jpg
 • Click to enlarge image finalo vertinimo komisija.jpg
 • Click to enlarge image udarymo ceremonija II.jpg
 •  

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Skirs papildomų priemonių mokinių pasiekimams gerinti

  Svarbiausi švietimo tikslai ateinančiais mokslo metais išlieka tokie patys: mažinti atotrūkį tarp mokinių pasiekimų, gerinti mokytojų darbo sąlygas ir užtikrinti kokybišką ugdymą kiekvienam mokiniui. Apie tai buvo kalbama rugpjūčio 27 dieną Kėdainiuose vykstančioje savivaldybių švietimo konferencijoje, kurią organizavo Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.

 • Mokinių skaičius išlieka toks pat kaip ir pernai

  Naujais mokslo metais mokinių skaičius šalies mokyklose išliks panašus kaip praėjusiais. Prognozuojama, kad pirmokų skaičius mažai skirsis nuo pernykščio – jų sugužės apie 29 tūkst.

 • Lietuvos mokiniai laimėjo du sidabro ir vieną bronzos medalį

  Iš Tarptautinės informatikos olimpiados (IOI 2018) Japonijoje trys Lietuvos mokiniai grįžo su medaliais. Vilniaus licėjaus abiturientas Martynas Sinkievič (mokytojas Bronius Skūpas) ir VšĮ Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Tautvydas Jasiūnas parsivežė sidabro medalius, o Gediminas Lelešius iš tos pačios gimnazijos – bronzos medalį.

 • Mokiniai dalyvavo trikovės varžybose

  Gegužės 9 dieną „Utenio“ stadione vyko Utenos miesto mokyklų pradinių klasių mokinių lengvosios atletikos trikovės varžybos, skirtos Utenos DSC taurei laimėti.

 • Aukštaitijos moksleiviai kviečiami dalyvauti dar vienoje šimtmečio iniciatyvoje

  Visų 37 Utenos apskrityje veikiančių mokyklų ir gimnazijų auklėtiniai turi unikalią progą įamžinti savo kraštą dokumentiniame filme „Jungiam Lietuvą“. Iki balandžio 11 dienos gimnazistai bei 7–12 klasių mokiniai gali registruotis Lietuvos atkūrimo šimtmečiui skirtos iniciatyvos svetainėje www.jungiamlietuva.lt ir atsiųsti trumpus telefonu ar vaizdo kamera nufilmuotus filmukus apie savo regioną.

 • Anykščių rajono mokiniai keliaus į Izraelį

  Vasario 7 dieną Anykščių rajono savivaldybėje lankėsi Izraelio ambasadorius Lietuvoje Amir Maimon, kuris susitiko su Anykščių rajono savivaldybės meru Kęstučiu Tubiu, Anykščių Jono Biliūno, Anykščių rajono Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijų mokiniais.

 • „Sveikuolių sveikuoliai“

  Spalio mėnesį Utenos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo Lietuvos mokinių, mokytojų ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistų konkursą „Sveikuolių sveikuoliai“. Konkurso tikslas – ugdyti vaikų bei mokinių gebėjimus saugoti ir stiprinti savo bei kitų sveikatą, vertinti savo ir kitų galimą potencialą dirbant komandoje.

 • Mokinių krūvis ir namų darbų kiekis turi mažėti

  Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė tęsia susitikimus su švietimo bendruomenės atstovais dėl mokslo metų trukmės. Ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje susitiko su Lietuvos tėvų forumo atstovais.

 • Mokiniai susirinko į literatūros popietę

  Laisvės kovų muziejuje vyko literatūros popietė „Sudužo sidabras stikluos", skirta poetui Antanui Miškiniui atminti. Popietę surengti muziejaus darbuotojams padėjo Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokiniai, padedami lietuvių kalbos mokytojų Ritos Panavienės ir Sigutės Lučiūnienės.

 • Utenos regiono mokiniai pasiekė rekordą

  Beveik 400 mokinių iš Utenos regiono apsilankė jau antrąjį kartą rugsėjo 8–9 dienomis Vilniuje vykusiame didžiausiame Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginyje #SWITCH! Dvi dienas trukusiame renginyje iš viso susirinko daugiau nei 10 000 dalyvių. Sėkmės istorijomis dalijosi daugiau kaip pusšimtis pranešėjų iš Lietuvos ir užsienio, renginio metu taip pat pirmą kartą Europoje pristatyti dronai-padavėjai. 712-ai mokinių iš visos Lietuvos dalyvaujant didžiausioje programavimo pamokoje buvo užfiksuotas pasaulio Gineso rekordas.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1333
Vakar apsilankė:16330
Šią savaitę apsilankė:57889
Šį mėnesį apsilankė:126099
Viso (nuo 2015-02-16):13200264
Šiuo metu naršo:
127
2020-04-10
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!