Uteniškė išrinkta atstovauti 35 valstybių tinklui
JaunimasUteniškė išrinkta atstovauti 35 valstybių tinklui
2018 balandžio 16, Pirmadienis 11:45

Uteniškė išrinkta atstovauti 35 valstybių tinklui

Uteniškė išrinkta atstovauti 35 valstybių tinklui

Balandžio 13 dieną Švedijoje vyko Europos jaunimo informavimo tinklo „Eurodesk“ neeilinė Asamblėja, kurios metu susirinkę 34 valstybių atstovai svarstė svarbiausius tarptautinės asociacijos klausimus. Vienas iš jų – Valdybos rinkimai, kuriuose vienbalsiai laimėjo uteniškė Ingrida Jotkaitė.

Utena – palankus miestas augti
Ingrida „Eurodesk“ veiklą pradėjo Utenoje: prieš šešerius metus kartu su jaunais žmonėmis ir organizacijų atstovais Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje įkūrė „Eurodesk Lietuva“ atstovybę, kurios tikslas – informuoti ir konsultuoti jaunus žmones apie mobilumo galimybes: studijas, savanorystę, darbą, stažuotes, keliones, finansavimo galimybes ir pan. „Pradėjusi dirbti Vilniuje ir atsakiusi į klausimą, iš kur aš, dažnai išvysdavau ir dar dabar tebematau kitų žmonių reakcijas, sakančias „nesistebiu“. Taip jau yra, kad tarp pačių aktyviausių iniciatyvų autorių, vadovų ar jaunųjų profesionalų yra ne vienas uteniškis. Utena jaunam žmogui yra tinkama vieta ieškoti, bandyti ir kurti. Tikrai ne vienas iš mūsų pirmuosius studijoms ar profesiniam gyvenimui reikalingus įgūdžius įgijo Utenoje, veiklų metu, todėl kitų jau nebestebina dar vienas sutiktas „Utenos patriotas“, – juokėsi Ingrida.

Vienbalsiai išreikštas pasitikėjimas
Išvažiavusi studijuoti uteniškė toliau tęsė su jaunimo informavimu ir konsultavimu susijusias veiklas, o šiandien vadovauja „Eurodesk“ tinklui visoje Lietuvoje. Ingrida yra viena jauniausių tinklo darbuotojų ir šiuo metu pati jauniausia asociacijos Valdybos narė.

„Šiandien džiaugiuosi už 34 valstybių išreikštą pasitikėjimą ir galimybę atstovauti tinklui tarptautiniu lygmeniu. Didžiuojuosi, kad su Lietuvos komanda – biuro darbuotojais, regioniniais atstovais ir savanoriais – esame lygiavertis tinklo narys, kuris, lyginant su kur kas sudėtingesnėmis struktūromis, geba vadovautis tomis pačiomis vertybėmis, jau kelerius metus iš eilės gauname aukščiausius kokybės įvertinimus Europoje bei kuriame naujas veiklos kryptis. Asamblėjai išreiškus pritarimą, nuo šiandienos prie Eurodesk tinklo prisijungia nauja valstybė – Ukraina, taip pat laukia strateginiai pokyčiai, todėl itin svarbu būti jų dalimi tam, kad galėtumėme patys būti pokyčiu jaunam žmogui", – teigė Ingrida.

„Eurodesk“ yra Europos jaunimo informacijos tinklas, veikiantis 35 Europos šalyse ir teikiantis išskirtinę informaciją, skirtą jaunimui ir dirbantiems su jaunimu.

„Eurodesk“ pagrindas yra informacija apie finansavimo programas, iš kurių yra finansuojamos jaunimo iniciatyvos, bei mobilumas (studijos, stažuotės, darbas ir savanorystė) Europoje. Utenoje „Eurodesk" informaciją teikia Utenos jaunimo informacijos centras, Maironio g. 12, I a.

Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • NBA žaidėjas uteniškei pranešė stulbinančią naujieną

  Balandžio 29–gegužės 4 dienomis Bolonijoje (Italija) vyko NBA (Nacionalinės krepšinio asociacijos) programos „Jr. NBA“ Europos ir Vidurinių Rytų atrankos stovykla, į kurią buvo pakviesti geriausi jaunieji krepšininkai iš 24-ių šalių. Lietuvai šioje stovykloje atstovavo du vaikinai ir dvi merginos. Viena iš jų – keturiolikmetė uteniškė Eva Pernavaitė (trenerė Eglė Žygelytė). Visi keturi lietuviai neseniai sulaukė džiugios naujienos – jie pakviesti atstovauti Europai rugpjūčio mėnesį Floridoje (JAV) vyksiančiame „Jr. NBA“ pasaulio čempionate.

 • Iš Lietuvos Aukščiausiojo Teismo – blogos žinios uteniškei

  Lietuvos Aukščiausiasis Teismas pripažino, kad Utenos gyventoja G. M., skolinusi žmonėms pinigus už palūkanas, versliškai vertėsi neteisėta finansine veikla. Be to, už paskolintus pinigus net po kelis vekselius skolininkes įtikinusi pasirašyti 57 metų uteniškė liko nuteista ir dėl sukčiavimo.

 • Uteniškė grafikė – „Aukso vainiko“ antros vietos laureatė

  Sausio 6-ą, per Tris karalius, Rokiškio krašto muziejuje vyko konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas" laureatų paskelbimo ir vainikavimo iškilmės. Pasipuošti garbingiausiu Lietuvos tautodailės apdovanojimu – aukso vainiku – siekė net 28 senųjų amatų tradicijas tęsiantys kūrėjai.

 • Amerikoje gyvenanti uteniškė: „Esu retas paukštelis“

  36-erių uteniškė Ina Hudson (Laurinavičiūtė) būdama devyniolikos išvyko studijuoti į Jungtines Amerikos Valstijas. Tuo metu ji manė, kad svajonių šalis bus tik laikina stotelė, tačiau likimas viską sudėliojo kitaip. Moteris jau 17 metų savo namais vadina Detroitą – didžiausią JAV Mičigano valstijos miestą. Apie tai, ką veikia mieste, kuris visame pasaulyje garsėja kaip automobilių sostinė, ji papasakojo „Utenos dienai“.

 • Kultūros ministerijoje iškilmingai apdovanotos uteniškės

  Gruodžio 14 dieną Vilniaus Rotušėje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson laureatams iškilmingai įteikė Aukščiausią ministerijos apdovanojimą ir išdalijo 2017 metų Kultūros ministerijos premijas.

 • Uteniškė Prancūzijoje garsina Lietuvos kūrėjus

  Uteniškė Miglė Mikulėnaitė būdama vos dešimties kartu su tėvais ir jaunesniu broliu pakėlė sparnus į Londoną. Kurį laiką tarp dviejų šalių – Anglijos ir Lietuvos – gyvenusi mergina mokyklą baigė Utenoje. Šiandien uteniškės namai – Prancūzijos rytuose esantis Liono miestas. Norėdama atskleisti prancūzams Lietuvos kūrėjų talentą, jų  rankų darbo gaminių kokybę bei originalumą M. Mikulėnaitė įkūrė „Laumės“ butiką. „Utenos dienai“ emigrantė papasakojo apie gyvenimą Prancūzijoje, savo veiklą, laisvalaikio pomėgius ir ateities planus.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:2949
Vakar apsilankė:10689
Šią savaitę apsilankė:39624
Šį mėnesį apsilankė:72341
Viso (nuo 2015-02-16):14096333
Šiuo metu naršo:
112
2020-07-11
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!