Jaunimas„Naktis mokykloje“ subūrė trokštančius ir sportuoti, ir patirti naujų įspūdžių
2017 gruodžio 06, Trečiadienis 15:23

„Naktis mokykloje“ subūrė trokštančius ir sportuoti, ir patirti naujų įspūdžių

„Naktis mokykloje“ subūrė trokštančius ir sportuoti, ir patirti naujų įspūdžių

Kai visa Lietuva įsisukusi į artėjančio šimtmečio sūkurį, Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai šią svarbią Lietuvai sukaktį paminėjo originaliai. Gruodžio 1-os naktis buvo sutikta mokykloje ir skirta tęsti Utenos 909-osios šaulių kuopos bei Vyžuonų mokyklos tradiciją kartu praleidžiant naktį mokykloje bei skaičiuojant dienas, likusias iki 100-ojo Lietuvos gimtadienio.

„Ką galima veikti naktį mokykloje? Nejaugi dienos neužtenka pamokoms, užklasinei veikslai?" – klaustų skeptikai. ,,Juk tai be galo įdomu, gal kiek neįprasta, bet smagu," – atsakytų šio renginio dalyviai.

Išskirtinis renginys „Naktis mokykloje" prasidėjo gruodžio 1-os vakarą. Visi dalyviai susirinko į sporto salę. Čia išsirikiavo šventės organizatoriai – Vyžuonų mokyklos mokiniai ir klasių vadovai, Utenos 909-oji šaulių kuopa ir svečiai – Užpalių gimnazistai. Mokyklos direktorius Rimantas Žvirblis visus susirinkusiuosius pasveikinęs pasidžiaugė, jog šis renginys Vyžuonų skyriuje tapo tradicija ir šiemet nustebino dalyvių gausa – net 67 nariai buvo pasiryžę ne miegoti per naktį, o varžytis įvairiose rungtyse, dalyvauti įdomiose veiklose.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Morozovienė pristatė „Nakties mokykloje" taisykles bei programą. Visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias mišrias komandas, sudarytas burtų keliu. Kiekvienas komandos dalyvis viso renginio metu ant rankos nešiojo tam tikros spalvos raištį: geltoną, žalią, persikinį ar mėlyną. Išsirinkusios savo kapitonus, komandos ruošėsi nugalėti sportinėse varžybose.

Pirmoji rungtis – kvadrato varžybos, kurioms teisėjavo mokytoja Vilma Rudokienė. Pirmoji vieta atiteko „Persikinių" komandai. Visus išjudino kvadrato varžybos. Antroji renginio komandinė rungtis – krepšinis, kuriam teisėjavo mokyklos direktorius. Čia laimė nusišypsojo „Žaliųjų" komandai.

Po krepšinio varžybų šauliai susirinkusius pakvietė dalyvauti šauliškoje estafetėje, dar vieną estafetę suorganizavo Vyžuonų jaunieji šauliai su vadove Vida Valančauskiene. Teko išbandyti savo jėgas sukraunant kuprinę, ją nešant ir iškraunant. Estafečių nugalėtojų titulas atiteko „Žaliųjų" komandai.
Po varžybų visų dalyvių laukė skani bei gausi vakarienė. Ją gamino patys mokiniai su mokytojais. Atgavę jėgas renginio dalyviai išbandė save viktorinoje „Lietuvai – 100". Šią viktoriną laimėjo taip pat „Žaliųjų" komanda.

Meno mėgėjai rinkosi į aštuntos klasės auklėtojos, dailės mokytojos V. Jermakienės organizuotą darbų iš molio pamokėlę ir pasigamino įvairiausių niekučių artėjančioms metų šventėms. Sportininkai nenurimo: vieni ruošėsi šaudymo rungčiai, o kiti – naktiniam žygiui.

Kiekvienais metais vykstančiame renginyje „Naktis mokykloje" pati laukiamiausia rungtis būna šaulių organizuojamas naktinis žygis po Vyžuonų apylinkes. Šis žygis būna sudėtingas, tad ne visi išdrįsta jame dalyvauti. Adrenalino ieškotojus išgąsdino pasalą surengę priešai.

Po naktinio žygio šiek tiek pailsėję mokiniai ir mokytojai įprasmino renginį iš įvairiausių netikėčiausių daiktų sudėlioję skaičių 76 (tiek dienų liko iki Lietuvos gimtadienio). Tie, kurie dar turėjo jėgų ir noro, rinkosi į naktinį šokių vakarą, šnekučiavosi, dalijosi patirtais įspūdžiais. Kai kurie paryčiais nuėjo pailsėti į klases, kai kurie sėkmingai sulaukė šeštos valandos ryto ir išsiskirstė į namus.

Regina BERNOTIENĖ

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Startuoja Visos dienos mokyklos bandomasis projektas

  Švietimo ir mokslo ministerija paskelbė savivaldybių, kuriose nuo rugsėjo duris atvers visos dienos mokyklos, atranką. Bandomajame metus truksiančiame projekte galės dalyvauti 40 bendrojo ugdymo mokyklų iš įvairių šalies savivaldybių. Mokyklos nemokamai  užims ir ugdys priešmokyklinukus ir pradinukus visą darbo dieną, vaikai mokykloje mokysis, žais ir ilsėsis.

 • Dideli šalčiai gali pakoreguoti mokymo įstaigų darbą

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, atkreipiame mokinių tėvų dėmesį, kad jei oro temperatūra nukrenta iki 20 laipsnių šalčio ar žemiau, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali nevykti ir kitų klasių mokiniai, primena Švietimo ir mokslo ministerija.

 • Rajono mokiniams vežioti – vienas naujas autobusiukas

  Švietimo ir mokslo ministerija nupirko ir kitą savaitę mokykloms perduos 82 naujus mokyklinius autobusus. Geltonieji autobusai bus iškilmingai perduoti rugpjūčio 29 dieną Vilniuje. Autobusai išriedės į 55 savivaldybes, į 21 iš jų – po du. Vienas naujas 19 vietų autobusiukas, kuriame įrengtas ES standartus atitinkantis užvedimą blokuojantis alkotesteris, išriedės ir į Utenos rajoną. Jis atiteks Krašuonos progimnazijai.

 • Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

  Siekiant paremti nepasiturinčias šeimas, auginančias mokyklinio amžiaus vaikus, ir padėti joms pasiruošti mokyklai prasidedant naujiems mokslo metams, mokiniams iš mažas pajamas gaunančių šeimų skiriamas nemokamas maitinimas mokykloje ir parama mokinio reikmenims įsigyti.

 • Siūloma ilginti moksleivių pietų pertraukas

  Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga kartu su Švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene kreipėsi į Kauno miesto ir rajono savivaldybes siūlydami pagerinti moksleivių mitybą ugdymo įstaigose – ilginti pietų pertraukas, maistą tiekti ne porcijomis, kaip yra šiuo metu, o švediško stalo principu. Šiam pilotiniam projektui pasiteisinus, toks modelis būtų diegiamas ir kitose šalies mokyklose.

 • Esant 20 laipsnių šalčio, pradinukai ir penktokai į mokyklą gali neiti

  Artimiausiomis dienomis sinoptikams prognozuojant šalčius, Švietimo ir mokslo ministerija primena: jei oro temperatūra 20 laipsnių šalčio ar žemesnė, į mokyklą gali nevykti pradinukai ir 5 klasių mokiniai. Jei spusteli 25 laipsnių speigas, į mokyklą gali neiti ir vyresni (6–12 klasių) mokiniai.

 • Vyžuonų mokykloje praleista naktis – ypač turininga

  Visi esame įpratę manyti, jog mokykloje mokiniai ugdomi tik dieną, o vakarus ir naktis jie leidžia namuose su tėvais. Tačiau šių metų lapkričio 18–19 dienomis Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai nutarė suorganizuoti renginį „Naktis mokykloje".

 • Muziejai dalyvauja parodoje „Mokykla 2016“

  Lapkričio 25–26 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ jau šeštą kartą vyks respublikinė švietimo inovacijų paroda „Mokykla 2016“. Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos, Ugdymo plėtotės centro ir „Litexpo“ organizuojamos parodos tema šiais metais – gera mokykla. Švietimo bendruomenei bus pristatyta gausybė renginių, iš kurių kiekvienas galės išsirinkti aktualiausius ir įdomiausius.

 • Mokyklų veikloms – 19 milijonų eurų

  Bendrojo ugdymo mokyklos bus aprūpintos naujomis mokymo priemonėmis, skirtomis gamtos ir technologinių mokslų mokymui, taip pat specialiųjų poreikių vaikų ugdymui. Pirmą kartą per nepriklausomos Lietuvos laikotarpį bus renovuojamos valstybinės vaikų vasaros edukacinės stovyklos, modernizuojami vaikų socializacijos centrai.

 • Mokyklos gali teikti paraiškas dalyvauti nemokamose edukacinėse programose

  Pamokos kitaip netradicinėje aplinkoje: teatre, muziejuje, parke. Švietimo ir mokslo ministerija kviečia mokyklas iki spalio 3 dienos teikti paraiškas dalyvauti įvairiose nemokamose edukacinėse programose.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:13312
Vakar apsilankė:12880
Šią savaitę apsilankė:37956
Šį mėnesį apsilankė:106166
Viso (nuo 2015-02-16):13180331
Šiuo metu naršo:
200
2020-04-08
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!